Noslēgusies E-prasmju nedēļa 2014 !

LIKTA_OnlineWeek_LV(2)E-prasmju nedēļa 2014 Latvijā veiksmīgi noslēgusies. 38 513 dalībnieku iesaistījušies dažādās nedēļas aktivitātēs, kopumā organizēti 857 pasākumi 95 Latvijas novados, tādējādi Latvija atkal kļuva par vienu no aktīvākajām nedēļas dalībniecēm starp visām kampaņas dalībvalstīm Eiropas Savienībā (ES). “E-prasmju nedēļu” Latvijā organizēja Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM).

Paldies visiem organizatoriem, atbalstītājiem un dalībniekiem! Šobrīd atskats uz E-prasmju nedēļas notikumiem pieejams Foruma sadaļā. Kā arī E-prasmju nedēļas 2014 atklāšanas pasākuma video ir iespējams skatīties mājas lapas sadaļā Video.

Šā gada „E-prasmju nedēļas” mērķa auditorija bija galvenokārt jaunieši, kas Latvijā ir bijuši aktīvākie dalībnieki. „E-prasmju nedēļā” visplašāk pārstāvētā vecuma grupa bija no 16 līdz 24 gadiem (42%), bet iespējas apgūt jaunas zināšanas par tehnoloģijām aktīvi izmantojuši gan skolēni vecumā līdz 16 gadiem (26%), gan ekonomiski aktīvie iedzīvotāji no 25 līdz 64 gadu vecumam (25%). 67% no visiem „E-prasmju nedēļas” dalībniekiem bija skolēni un studenti. Aktīvi „E-prasmju nedēļas” dalībnieki bijuši ar dažādās jomās nodarbinātie iedzīvotāji (17%), kā arī darba meklētāji (10%) un pensionāri (6%).

Kopā 14 033 dalībnieki no Latvijas piedalījās „E-prasmju nedēļas” aptaujā, kuras rezultāti rāda, ka lielākā daļa – 59% no dalībniekiem savas e-prasmes novērtējuši kā pietiekamas, 23% uzskata, ka tās ir augsta līmeņa, bet 16% atzinuši, ka viņu datorprasmes nav pietiekami augstā līmenī.

Tāpat ikvienam interesentam bija iespēja piedalīties konkursos, iegūt sertifikātus un sekot „E-prasmju nedēļas” norisei neklātienē jeb ar tiešraižu palīdzību internetā. 3683 dalībnieki kārtojuši e-Guardian testu, 1028 skolēni izpildīja testu “Es – elektroniskā vidē”, savukārt „E-prasmju nedēļas” tiešraides vērojuši gandrīz 1500 unikālie lietotāji.

Kopsavilkums par E-prasmju nedēļas 2014 norisi

Par e-prasmju nedēļu 2014

Share →