E-prasmju  nedēļa 2016 veiksmīgi noslēgusies

E-prasmju nedēļā 2016 iespēju apgūt informācijas un komunikācijas tehnoloģiju sniegtās iespējas izmantojuši iedzīvotāji un uzņēmēji visā Latvijā, līdz ar to Latvija jau septīto gadu pēc kārtas ir viena no aktīvākajām nedēļas dalībniecēm. E-prasmju nedēļu Latvijā organizēja Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) kopā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) un galvenajiem partneriem AS RIX Technologies, SIA Microsoft Latvia un VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centru.

“E-prasmju nedēļa” visā Latvijā norisinājās no 7. līdz 12. martam, un tā bija daļa no Eiropas kampaņu e-Skills for Jobs 2016 un Get Online week 2016 aktivitātēm. Latvijā pasākumu organizēšanā aktīvi iesaistījās 103 novadi un pilsētas. Kopumā iedzīvotājiem un uzņēmējiem bija iespējas piedalītas 788 klātienes pasākumos, ko nodrošināja vairāk nekā 150 partneri: ministrijas, valsts aģentūras, uzņēmumi, bankas, skolas un universitātes, bibliotēkas, pašvaldību iestādes un nevalstiskās organizācijas. Paldies visiem organizatoriem, atbalstītājiem un dalībniekiem!

ePrasmju_nedeelja2016-INFOGRAFIKA_LV)

E-prasmju nedēļā 2016 iespēju apgūt un uzlabot zināšanas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) jomā izmantojuši vairāk kā 22 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, kas piedalījušies klātienes pasākumos, kā arī dažādos tiešsaistes digitālo prasmju novērtēšanas testos un konkursos.

Analizējot gan apmēram 7000 skaitītāja-tiešsaistes aptaujas atbildes, gan dalībnieku auditorijas klātienes pasākumos un vairāk kā 3300 IKT zināšanu novērtēšanas tiešsaistes testos, atklājās, ka pirmo reizi E-prasmju nedēļas vēsturē piedalījās vairāk sieviešu un meiteņu – 62%, kamēr vīrieši 38 %.

Vislielākais dalībnieku skaits bija vecumā līdz 24 gadiem (56%), tomēr iespējas apgūt jaunas zināšanas par tehnoloģijām aktīvi izmantojuši arī ekonomiski aktīvie iedzīvotāji vecumā no 25 līdz 54 gadiem (26%). 18% nedēļas dalībnieki bija vecāki par 54 gadiem.

Nedēļās pasākumos aktīvi iesaistītajās skolēni no 1.-12 klasei un studenti, kopā ap 50%, 27 % nodarbinātie, 7% uzņēmēji un pašnodarbinātie, bet 8% pensionāri un 7% bezdarbnieku.

Aktivitātes E-prasmju nedēļas dalībniekiem bija pieejamas gan klātienē, gan tiešsaistē jeb online. Tiešsaistē interesenti varēja piedalīties arī dažādos testos un konkursos: novērtēt savas zināšanas izmantojot Online4Edu tiešsaistes barometru, Fit4Jobs  testu jauniešiem. Ikviens varēja izmēģināt savas zināšanas Letonika.lv, Latvijas Banka un KISC konkursā “Vai esi veikls digitālās informācijas meklētājs?”, kā arī aizpildīt Skillage un Yourock platformas jauniešiem.

Šogad E-prasmju nedēļa norisinājās no 7. marta līdz 12. martam, un to koordinēja LIKTA un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM). Nedēļas galvenie partneri ir “Microsoft Latvija”, Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) un “RIX Technologies”.