Aicina pieteikt dalību tehnikas un inovāciju festivālā “Mehatrons 2023”

Aicina pieteikt dalību tehnikas un inovāciju festivālā “Mehatrons 2023”

  • 29. augusts, 2023. gads
  • 0 comments

9. septembrī no plkst. 10:00 līdz 15:00 Jelgavā notiks inovāciju festivāls “Mehatrons 2023”, kura mērķis ir popularizēt metālapstrādes un mašīnbūves nozari, izglītības un karjeras iespējas tajā, tehnikas un inovācijas produkciju. Festivāls notiks jau piekto reizi, apvienojot Inženieru dienas un Metāla svētkus.

Pieteikties tiek aicināti Jelgavas un Zemgales uzņēmumi, kuru ražošanas procesi saistīti ar metālapstrādes nozari un inženiertehniskajām profesijām, kā arī dalībnieki no augstskolām un profesionālās un vidējās izglītības iestādēm, lai popularizētu izglītības iespējas inženierzinātņu programmās un rosinātu bērnos un jauniešos interesi par tehnisko jaunradi, robotiku, konstruēšanu un eksperimentiem. Savukārt prezentēt savus izstrādājumus un jaunrades darbus aicināti amatnieki, biedrības, tehniskās jaunrades skolas un pulciņi.

Dalībnieku pieteikumi tiek sagaidīti līdz 1. septembrim, norādot organizācijas nosaukumu, kontaktinformāciju un īsu stenda aprakstu.

  • Uzņēmēji un amatnieki aicināti pieteikties, rakstot e-pastu uznemejdarbiba@zrkac.jelgava.lv vai zvanot 63012155, 28342419.
  • Izglītības iestādes, biedrības un tehniskās jaunrades skolas aicinātas pieteikties, rakstot e-pastu talakizglitiba@zrkac.jelgava.lv vai zvanot 63012159, 29222737.
  • Izgudrotājiem būs iespēja pieteikties dalībai izgudrojumu un inovāciju izstādē “Minox Zemgale 2023”, rakstot e-pastu uznemejdarbiba@zrkac.jelgava.lv vai tālruni 63012155, 28342419.

Pasākumā būs Masoc TehnoBuss – mobila demonstrāciju laboratorija ar pilnas funkcionalitātes tehnoloģiskajiem stendiem un automatizētas apstrādes darba galdiem: demonstrējumi, izmēģinājumi, informācija par mācību un karjeras iespējām inženierzinātnēs.

Robotikas darbnīcas bērniem un jauniešiem – nāc un uztaisi savu robotu! STEM brīvdabas darbnīcas bērniem un jauniešiem, Miniphanomenta izzinošu eksperimentu stacijas bērniem.

Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) pieaugušo izglītības mācību gada atklāšana un iespēja uzzināt par piedāvājumu profesionālajai un personības izaugsmei – kursiem, semināriem un konsultācijām.

Notiks Baltijas valstu profesionālās izglītības iestāžu metālapstrādes un mašīnbūves nozares audzēkņu profesionālās meistarības konkurss, kā arī norisināsies dabaszinātņu skolotāju radošo ideju konkurss “Zinātne uz skatuves”.

Pieteikšanās metinātāju profesionālās meistarības konkursam atvērta līdz 7. septembrim, iesniedzot tiešsaistes pieteikuma formu.  Konkursa nolikums pieejams šeit. Dalībnieku skaits ierobežots. Plašāka informācija par pieteikšanos, rakstot e-pastu metalapstrade@zrkac.jelgava.lv vai zvanot 27800576.

#jelgava #digitalskils #zrkac @Mehatrons2023

Digitālās tehnoloģijas/specializācija:
Robotika
Digitālās prasmes
Digitālo prasmju līmenis:
Pamata
Ģeogrāfiskais tvērums - valsts:
Latvija
Iniciatīvas veids:
Reģionālā iniciatīva