Aicina sievietes pieteikties “Riga TechGirls” mentoru programmai IT nozarē

Aicina sievietes pieteikties “Riga TechGirls” mentoru programmai IT nozarē

  • 22. augusts, 2023. gads
  • 0 comments

Sievietes 15. septembrim aicinātas pieteikties “Riga TechGirls” mentoru programmā, kur pusgada garumā varēs saņemt tehnoloģiju jomā pieredzējušu mentoru atbalstu, attīstīt zināšanas informācijas tehnoloģiju (IT) nozarē, kā arī iemēģināt roku izvēlētajā virzienā prakses projektos, informēja “Riga TechGirls” pārstāve Diāna Butina.

Mentoru programmā varēs iegūt gan vietējo, gan starptautisko mentoru atbalstu profesionālu IT prasmju attīstībai neatkarīgi no tā, vai tie ir pirmie soļi tehnoloģiju jomā, vai vēlme virzīties uz priekšu savā karjerā.

Ik gadu “Riga TechGirls” mentoru programmā iesaistās un karjeru tehnoloģiju jomā brīvprātīgi palīdz veidot ap 200 mentori, kuriem kopumā ir ap 250 mentorējamo. Programma ir piemērota arī tām sievietēm, kas studē vai strādā pilna laika darbu.

Butina skaidroja, ka Latvijas IT darba tirgū nepārtraukti tiek meklēti jaunie speciālisti dažādās tehnoloģiju jomās, taču no tiem tiek sagaidīta praktiskā pieredze – to ir grūti iegūt, it sevišķi tiem, kas pārprofilējas no kādas citas profesijas vai jomas.

“Līdz ar to jau otro gadu īpašu akcentu liksim uz projektiem, lai nodrošinātu iespēju gūt šo pieredzi. Darbojoties komandās, programmas dalībniecēm būs iespēja iejusties IT speciālistu ādā, meklējot risinājumus īstiem projektiem. Tādējādi programmas absolventēm, jau būs plašāka izpratne par IT projektiem un procesiem, kā arī praktiskā pieredze ko iekļaut CV, meklējot darbu tehnoloģiju nozarē,” viņa skaidroja.

“Riga TechGirls” mentoru programma norisināsies galvenokārt tiešsaistē, angļu valodā. Tās ietvaros dalībnieces strādās ar savu mentoru un vienlaicīgi piedalīsies arī projektos, lai gūtu padziļinātas praktiskas zināšanas vairākos tehnoloģiju virzienos: front-end un back-end izstrāde, mobilo lietotņu izstrāde, mašīnmācīšanās, lietotāja pieredze (UX)/lietotāja saskarne (UI), kvalitātes nodrošināšana (QA), testēšana, inženierija, biznesa analīze, datu zinātne/analītika, kiberdrošība, projektu vadība, produktu vadība, IT atbalsts/DevOps.

Pieteikties programmai var ikviena sieviete, kura jau ir izvēlējusies savu IT jomu un ir sākusi pašmācības ceļā vai apmeklējot apmācības, spert pirmos soļus tajā, kā arī tās, kuras jau darbojas IT nozarē un vēlas veicināt savu profesionālo izaugsmi, norādīja “Riga TechGirls”.

Pieteikšanās programmai gan mentoriem, gan mentorējamām norit līdz šī gada 15. septembrim “Riga TechGirls” mājaslapā. Tās ietvaros plānots uzņemt un apmācīt ap 200 sievietes. Tiek lēsts, ka arī šogad piedalīsies aptuveni 180 mentori no dažādām pasaules valstīm. Programma tiks īstenota laika posmā no 2024. gada 4. janvāra līdz 19. jūnijam.

Raksta autors lsm.lv.

#rigatechgirls #digitalskills

Informācija tiešsaistē:
Digitālās tehnoloģijas/specializācija:
Digitālās prasmes
Digitālo prasmju līmenis:
Vidējs
Ģeogrāfiskais tvērums - valsts:
Eiropas savienība
Iniciatīvas veids:
Starptautiska iniciatīva