Aicina tiešsaistē sekot līdzi V Pasaules latviešu zinātnieku kongresam “Zinātne Latvijai”

Aicina tiešsaistē sekot līdzi V Pasaules latviešu zinātnieku kongresam “Zinātne Latvijai”

  • 26. jūnijs, 2023. gads
  • 0 comments

No 2023. gada 27. jūnija līdz 29. jūnijam notiks V Pasaules latviešu zinātnieku kongress “Zinātne Latvijai”, kas tematiski iedalīts trīs pamattēmās – Zinātnes ietekme, Zaļā pārveide un Digitālā transformācija –, lai uzsvērtu zinātnes pievienoto vērtību sociāli, tehnoloģiski, ekonomiski un kultūras ziņā bagātinošā veidā, veicinot gudras, veselīgas, atvērtas, tehnoloģiski attīstītas, sociāli iekļaujošas un valstiski atbildīgas sabiedrības veidošanos.

Latvijas izaugsmē savu vietu nostiprinājusi zināšanu sabiedrība, kuras pamats ir zinātnes izcilība. Zināšanu sabiedrību, kas ceļ stipru valsti un nobriedušu demokrātiju, veido attīstīta sabiedrības līdzdalība un kritiskā domāšana. Kongress ietvaros tiešsaistē vērojamās diskusijas par dažādiem jautājumiem, kas saitīti ar digitālo transformāciju.

28. jūnijā plkst. 13:30 – 15:00 Diskusija “Industrija 5.0 un Sabiedrība 5.0”

Šajā diskusijā uzmanība tiks pievērsta tam, ko mēs varam sagaidīt no Industrija 5.0 Eiropā un Latvijā? Kādas pārmaiņas tas varētu radīt mūsu sabiedrībā? Starpdisciplinārs skatījums uz digitalizācijas procesiem, tostarp mākslīgo intelektu.

Ievadvārdi: Raimonds Lapiņš (Ekonomikas ministrija)

Runātājs: Šons O Reigens (Seán O Reagain)

Diskusijas dalībnieki: Liene Briede, Oskars Ozoliņš, Andris Anspoks un Andris Ambainis

29. jūnijā plkst. 11:00 – 12:30 Diskusija “Digitalizācija un cilvēks”

Šajā sesijā dalībnieki divās atsevišķās diskusijās pārrunās digitalizācijas nākotnes redzējumu Latvijā un tam, kādas tehnoloģijas un cik lielā mērā mēs izmantosim nākotnē. Papildus tiks pārrunāts, kādus izaicinājumus digitalizācija varētu radīt un kā veicināt tehnoloģiju attīstību sabiedriskā labuma vairošanai. Diskusiju ietvaros dalībnieki izvērtēs digitālo tehnoloģiju potenciālu latviešu kultūras popularizēšanā, identificējot gan vajadzības, gan iespējas šajā jomā.

Diskusijas dalībnieki: Jurģis Poriņš, Modris Greitāns, Signe Mežinska, Ivars Austers, Pēteris Zilgalvis, Uldis Bojārs, Sanita Reinsone, Anda Laķe un Andrejs Vasiļjevs

Moderators: Artis Ozoliņš

29. jūnijā 13:30 – 15:00 Diskusija “Kā digitalizācija var palīdzēt veidot demokrātisku Latviju?”

Šajā diskusijā eksperti dalīsies ar viedokli, kā rast līdzsvaru starp digitālizācijas ieguvumiem un riskiem, īpaši izceļot Latvijas kontekstu. Saruna būs daudzslāņaina – tiks runāts par to, kas ir digitālā demokrātija, vai tā ir nepieciešama un ko varētu nozīmēt Latvijas iedzīvotājiem, viņu attiecībām vienam ar otru un pašapzināšanos nākotnē. Kāds varētu izskatīties ‘digitālais latvietis’ (‘homo digitalis’), nepiemirstot sociālās nevienlīdzības šķautni un mūsu kolektīvo atmiņu par pagātnes notikumiem. Diskusijas laikā dalībnieki pievērsīsies arī līdzdalības rīkiem kā tādiem – kā tie izskatās, ko tie dara un kuri no tiem būtu derīgākie demokrātijai Latvijā. Tajā pašā laikā tiks diskutēts par to, kādi ir ar digitalizāciju saistītie drošības riski, un ko iespējams darīt, lai tos mazinātu.

Diskusijas dalībnieki: Klāvs Sedlenieks, Ieva Reine, Andris Ķesteris, Iveta Kažoka un Ivars Ijabs

Moderatore: Indra Mangule

Kongresa programmu pieejama šeit.

Lai sekotu tiešsaistes diskusijām, reģistrēties šeit.

#digitaltransformation #digitalskills #LatviaScience

Digitālās tehnoloģijas/specializācija:
Digitālās prasmes
Digitālo prasmju līmenis:
Augsts
Ģeogrāfiskais tvērums - valsts:
Latvija
Iniciatīvas veids:
Nacionālā iniciatīva