Datorium izstrādā mākslīgā intelekta asistentu skolotājiem mācību materiālu veidošanai

Datorium izstrādā mākslīgā intelekta asistentu skolotājiem mācību materiālu veidošanai

  • 2. maijs, 2024. gads
  • 0 comments

Izglītības tehnoloģiju uzņēmums Datorium ir izstrādājis un ieviesis Latvijā pirmo skolotāja mākslīgā asistenta rīku Datorium AI, kas veido kvalitatīvus mācību materiālus vairākos mācību priekšmetos atbilstoši Latvijas izglītības programmas saturam. Izmantojot Datorium AI rīku, skolotāji ātri un vienkārši var izveidot teksta uzdevumus, vairāku atbilžu jautājumus, tēmas izklāstus un nodarbību plānus, kas ļauj ietaupīt laiku un resursus, gatavojoties stundām. Svarīgi atzīmēt, ka mākslīga intelekta rīks ģenerē oriģinālu saturu. Dažu minūšu laikā skolotājiem ir iespēja izveidot un izdrukāt gatavas darba lapas. Izveidotos materiālus var arī eksportēt uz Moodle, Word, PDF, kā arī citos formātos, lai tos
var ērti lietot stundās.

Datorium AI var autorizēties ar e-klases pasi vai ar Gmail kontu un uzreiz sākt izmantot tā bezmaksas versiju. Šo rīku jau izmanto vairāk nekā 1200 skolotāju visā Latvijā.

Datorium intensīvi veicina skolotāju digitālo pratību un spēju pielietot dažādus digitālus, it īpaši mākslīga intelekta rīkus, mācību procesā. Tikai pēdējā pusgada laikā uzņēmums ir apmācījis vairāk kā 1000 skolotājus visā Latvijā par mākslīgā intelekta efektīvu pielietojumu mācību procesā, ar mērķi palielināt skolotāju produktivitāti.

“Pašlaik var novērot, ka katrs uzņēmums, organizācija un valsts intensīvi apsver un strādā pie sava mākslīga rīka izveidošanas, kā arī to izmantošanas. Tas ir likumsakarīgi, jo tā risinājumi dod vēl nebijušas iespējas. Tehnoloģiju pasaule attīstās lielā ātrumā, līdz ar to, šādām tendencēm nepielāgojoties, tas var krietni mazināt konkurētspēju,” atzīst Datorium dibinātājs Elčins Džafarovs “mākslīgā intelekta ieviešana izglītībā būs noteikti viens no spēcīgākajiem iemesliem tās attīstībai. Tam ir milzīgs potenciāls saīsināt mācību materiālu sagatavošanas laiku līdz sekundēm. Mūsu izveidotais rīks šo ļoti veiksmīgi demonstrē.” “Ar prieku vērojam, ka mūsu risinājums jau tagad pozitīvi ietekmē daudzu skolotāju ikdienu un palīdz viņiem ātrāk un efektīvāk sagatavoties stundām. Skolotāji tērē daudz laika pēc stundām, lai, piemēram, sagatavotu pārbaudes darbus, darba lapas un citus mācību materiālus. Ar mūsu rīku šis laiks saīsinās līdz dažām minūtēm. Ietaupīto laiku skolotājs var veltīt, lai koncentrētos uz
galveno uzdevumu, ko dators nespēj izdarīt skolotāja vietā – ar savu radošo un dzīvespriecīgo klātbūtni stundā radīt patiesu interesi par savu priekšmetu un iedvesmot skolēnus.” skaidro Datorium vadītāja Anžela Džafarova.

Šobrīd pastāv ļoti lielas atsķīrības starp skolotāju sagatavotajiem mācību materiāliem, katrs skolotājs meklē informāciju un veido tos pēc savas izpratnes par Skolas 2030 prasībām. Datorium MI rīks skolotājiem veido mācību materiālus tieši Latvijas izglītības standarta ietvaros un būtiski atvieglo skolotājam darbu. Ja vēlamies sasniegt tādu izglītības kvalitātes līmeni kā Skandināvijā, Singapūrā un citās attīstītajās valstīs, tad MI rīku un citu izglītības tehnoloģiju izmantošana skolotāju darba efektivitātes uzlabošanai tikai spēs to veicināt.

Skolotāji, kas vēlētos ieviest šādu risinājumu savā ikdienā, var izmēģināt to tiešsaistē, apmeklējot šo saiti: https://skolotajiem.datorium.eu.

Datorium ir inovatīvs Latvijas izglītības tehnoloģiju (EdTech) uzņēmums, kas izstrādāja un ieviesa, uz tehnoloģijām balstītu izglītības risinājumu, kas tiek īstenots 89 valsts skolās, efektīvi apmācot aptuveni 5000 skolēnu katru nedēļu. Šis projekts ir unikāls Eiropā un veiksmīgi risina gan kvalificētu digitālo prasmju, gan programmēšanas un STEM skolotāju trūkuma problēmu, pielietojot Latvijā izstrādātas kvalitatīvas izglītības tehnoloģijas un inovatīvo metodiku valsts izglītības standartu ietvaros.

Informācija tiešsaistē:
Digitālās tehnoloģijas/specializācija:
Mākslīgais intelekts
Digitālo prasmju līmenis:
Vidējs
Augsts
Ģeogrāfiskais tvērums - valsts:
Latvija
Iniciatīvas veids:
Nacionālā iniciatīva