Digitālā nedēļa 2022 Liepājā

Digitālā nedēļa 2022 Liepājā

  • 13. marts, 2022. gads
  • 0 comments

No 21. līdz 25. martam Latvijā norisināsies ikgadējā informatīvi izglītojošā kampaņa “Digitālā nedēļa 2022”. Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Izglītības attīstības un metodiskā atbalsta centrs ar sadarbības partneriem, iedzīvotājiem piedāvā plašu tiešsaistes digitālo prasmju pilnveides pasākumu programmu, lai sniegtu iespēju iedzīvotājiem uzlabot savas digitālās prasmes.

Dalība visos pasākumos ir bezmaksas, aplūkojiet digitālo brošūru!

“Digitālās nedēļas 2022” ietvaros ikvienam interesentam būs iespēja apgūt zināšanas par finanšu drošību digitālajā vidē, par to, kādus trikus hakeri izmanto, lai iegūtu personu datus, kādus digitālos pakalpojumus piedāvā publiskās bibliotēkas, kā veiksmīgāk lietot platformas E-klase.lv, Eliss.lv un pats.lv, kā arī piedalīties praktiskos semināros, lai iegūtu noderīgas prasmes un zināšanas, kas uzlabos digitālo lietpratību.

Pirmdiena, 21. marts:

  • 11:00 – 11:45 Tiešsaistes seminārs “Vai Tu zini, kas ir E-klase?” Seminārā  vecākiem, kuri vēl nelieto E-klasi, būs iespēja uzzināt, kādas iespējas piedāvā skolvadības platforma E-klases. Kā redzēt sava bērna atzīmes visos mācību priekšmetos? Kur redzēt mājasdarbu uzdevumus? Vecākiem, kuri jau lieto E-klasi, būs iespēja uzdot sev interesējošos jautājumus. Pasākuma dalībniekiem tiks pastāstīts, kā ērtāk E-klasi lietot mobilajos telefonos un viedierīcēs.

Pieteikšanās: ej.uz/21marts_pieteikums_1

Otrdiena, 22. marts:

  • 13:00 – 14:30 Tiešsaistes seminārs “Grāmatvedības sistēma pašnodarbinātajiem pats.lv”. lv ir grāmatvedības sistēma, kas piemērota pašnodarbinātajiem (saimnieciskās darbības veicējiem, individuālajiem komersantiem, mikrouzņēmumu nodokļa maksātājiem). Pasākumā aicināti piedalīties gan tie, kuri plāno kļūt par pašnodarbinātajiem vai nesen kļuvuši, kā arī pašnodarbinātos ar pieredzi, kuri vēlas ērtāk un vienkāršākorganizēt grāmatvedības kārtošanu un vēlas to digitalizēt. Būs iespēja uzzināt par sistēmas priekšrocībām, kā arī uzzināt informāciju par pašnodarbināto grāmatvedību.

Pieteikšanās: ej.uz/22marts_pieteikums_2

Trešdiena, 23. marts:

  • 13:00 – 14:30 Tiešsaistes seminārs sadarbībā ar Liepājas Centrālo Zinātnisko bibliotēku “Bibliotēkas pakalpojumi digitālajā laikmetā”. Tiešsaistes seminārā bibliotēkas pārstāvji sniegs informāciju iedzīvotājiem par Liepājas pilsētas bibliotēku filiālēm, to piedāvātajiem pakalpojumiem digitālajā vidē. Klausītājiem būs iespēja uzzināt informāciju par pieejamajiem elektroniskajiem resursiem un datubāzēm.

Pieteikšanās: ej.uz/23marts_pieteikums

Ceturtdiena, 24. marts:

  • 11:00 – 12:30 Tiešsaistes seminārs “Kādus trikus izmanto hakeri, lai ievilinātu Tevi savā mājaslapā”. Cik bieži mēs pievēršam uzmanību apmeklētās mājaslapas nosaukumam? Vai zini, kādu informāciju tā slēpj? Bez nosaukuma jeb domēna vārda nav arī pašas mājaslapas. Tādēļ arī hakeri ir spiesti izmantot dažādus trikus, lai ievilinātu pat visatbildīgākos interneta lietotājus savā slazdā. Nereti pēc pašas mājaslapa izskata un satura nevar manīt, ka tā nav uzticama un vienīgais, kas par to liecina ir tās nosaukums jeb domēna vārds. Kas ir domēns un domēna vārds? Kā to izmanto hakeri un kas jāzina, lai neuzķertos uz viņu izmestajiem āķiem? Uz visiem šiem jautājumiem pasākuma laikā tiks rastas atbildes.

Pieteikšanās: ej.uz/24marts_pieteikums_2

  • 15:00 – 16:30 Tiešsaistes seminārs “Finanšu drošība digitālajā vidē”. Finanšu drošība digitālajā vidē — kā pasargāt sevi un neuzķerties uz krāpniekiem internetā. Semināra laikā dalībnieki uzzinās, kādi šobrīd ir krāpšanas veidi, kādi ir zelta likumi, lai saglabātu savu naudu. Kā atpazīt krāpniekus un ko darīt, ja tomēr dati nodoti krāpniekiem.

Pieteikšanās: ej.uz/24marts_pieteikums_3

Piektdiena, 25. marts:

  • 11:00 – 11:45 Tiešsaistes seminārs “Eliis sistēma Tavam pirmsskolniekam”. Šī programma ne tikai ļauj ietaupīt laiku, bet, digitalizējot visu dokumentāciju, padara komunikāciju starp pirmskolas izglītības iestādēm, vecākiem un izglītības pārvaldēm vienkāršāku un videi draudzīgāku. Sadarbībā ar Eliis sistēmas izstrādātājiem tiešsaistes seminārā būs iespēja uzzināt, kā pirmsskolnieka vecāki var sekot sava bērna mācību attīstībai, ērti iesaistīties grupas pasākumos, būt informētiem par bērna gaitām un to, kas notiek pirmsskolas izglītības iestādē. Pasākumā tiks demonstrēts, kā aplūkot neseno notikumu attēlus un ērti sazināties ar pedagogiem, lietojot Eliis sistēmu.

Pieteikšanās: ej.uz/25marts_pieteikums_1

  • 12:00 – 13:30 Tiešsaistes seminārs “Banka Tavā telefonā un datorā”. Seminārs domāts senioriem, lai palīdzētu organizēt savus maksājumus, iespējams iedrošinātu uzsākt lietot internetbanku, izskaidrotu kā organizēt procesus, ja pašam nav tādu iespēju.

Pieteikšanās: ej.uz/25marts_pieteikums_2

Interesenti aicināti pieteikties pasākumiem elektroniski, aizpildot pieteikuma anketu. Kontakti neskaidrību gadījumā: mc@liepaja.edu.lv vai mob.tālr. 25 646 244. Atbilstoši pasākuma norises laikā spēkā esošajiem Covid-19 ierobežojumiem, klātienes pasākumos var būt nepieciešams uzrādīt derīgu digitālo Covid-19 sertifikātu.

Šogad Digitālā nedēļa Latvijā notiek jau trīspadsmito gadu un to organizē LIKTA sadarbībā ar Latvijas Digitālo prasmju partnerības partneriem. Tā Latvijā tiek organizētas Eiropas kampaņas “ALL Digital Weeks 2022” ietvaros.

#eprasmes22 #ADWeeks2022

 

Digitālās tehnoloģijas/specializācija:
Digitālās prasmes
Digitālo prasmju līmenis:
Pamata
Vidējs
Augsts
Eksperta
Ģeogrāfiskais tvērums - valsts:
Latvija
Iniciatīvas veids:
Nacionālā iniciatīva