Digitālā nedēļa Ventspils bibliotēkas reģionālajā mācību centrā

Digitālā nedēļa Ventspils bibliotēkas reģionālajā mācību centrā

  • 17. marts, 2022. gads
  • 0 comments

Ventspils bibliotēka no 21. martam līdz 5. aprīlim visus interesentus aicina piedalīties bezmaksas tiešsaistes un klātienes pasākumos. Lielākā daļa piedāvātie pasākumi notiks no 21. līdz 25. martam. Tomēr aktivitātes bibliotēkā turpināsies arī vēlāk Eiropas kampaņas ALL DIGITAL Weeks 2022 ietvaros.

21.03. plkst. 11:00 “Tehnoloģiju rīts senioriem”

Turpmāk katru pirmdienas rītu seniori varēs apgūt prasmes, kas noderēs ikdienā, piemēram: kā internetā samaksāt rēķinus, kā atrast laboratorijas analīžu rezultātus, kā pierakstīties pie ārsta, rakstīt īsziņas, sazināties ar tuviniekiem lietotnē WhatsApp, kā nomainīt sava telefona zvana signālu u.c. Tehnoloģijas var būt ļoti noderīgas arī tad, ja senioram ir kāds hobijs – nodarbību vadītāja parādīs, kur meklēt ēdienu receptes, kur smelties idejas, ja patīk rokdarbi, kā nofotografēt savu skaisto dārzu un kā fotogrāfiju nosūtīt bērniem vai citiem tuviniekiem. Nodarbību vadītāja Baiba Puzule sola pielāgot nodarbību tēmas senioru interesēm un vajadzībām. Nodarbībās noteikti tiks runāts arī par drošību un par to, kā atpazīt uzticamus un šaubīgus informācijas avotus, kas ir īpaši aktuāli šajā trauksmainajā laikā. Pieteikšanās pa tālruni 2660366. Vietu skaits ierobežots.

22.03. plkst. 14:00 “Portāla www.Latvija.lv iespējas un funkcionalitāte”

Šajā nodarbībā uzzināsiet kāds ir Valsts atbalsts iedzīvotājiem. Ko varam atrast portālā Latvija.lv un kā to lietot. Oficiālā e-adrese jeb kā saņemt valsts vēstules elektroniski. Šajā nodarbībā būs iespēja uzdot sev interesējošos jautājumus par portālu www.latvija.lv. Nodarbību vadīs Ints Balodis, Valsts reģionālās attīstības aģentūras Elektronisko iepirkumu departamenta Lietotāju atbalsta nodaļas Informācijas tehnoloģiju pakalpojumu vadītājs

23.03. plkst. 15:00 “Lekcija par kiberdrošību”

ESET Latvija tehnoloģiju konsultants Kārlis Bergmanis pastāstīs par to, kādi ir galvenie draudi digitālajā vidē, kā tos atpazīt, un kādi ir pirmie un vienkāršākie soļi, ko spert, lai pasargātu sevi, savus draugus un kolēģus, savu uzņēmumu, un, kopumā – arī visas Latvijas digitālo vidi. Kārļa Bergmaņa pārstāvētais uzņēmums NOD Baltic ir kiberdrošības risinājumu izplatītājs, kas Latvijā pārstāv tādus zīmolus kā ESET, Safetica, Xopero un citus. Uzņēmums par savu misiju izvirzījis mērķi palīdzēt uzņēmumiem un privātpersonām būt drošākiem digitālajā vidē, lai izmantotu tās sniegtās iespējas un nekļūtu par krāpnieku upuriem.

24.03. plkst. 14:00 “Izglītības iespējas tiešsaistes mācību platformās”

Šajā nodarbībā uzzināt informāciju par pilotprojektu “Nākotnes prasmju iniciatīva”, kā arī par izglītības iespējām dažādās jomās tiešsaistes mācību platformās. Nodarbību vadīs Santa Hemminga, NVA Ventspils filiāles Kuldīgas klientu apkalpošanas centra karjeras konsultante.

25.03. plkst. 13:00 “Pirmie soļi Canva lietošanā”

Ja Jums ikdienā ir nepieciešamība izgatavot dažādus vizuālos materiālus, tad “Canva” platforma ir lielisks rīks. “Canva” programmā iespējams izveidot plakātus, afišas, prezentācijas, materiālus sociālajiem tīkliem un daudz ko citu. Šī nodarbība būs kā pirmais ieskats “Canva” platformas plašajā piedāvājumā. Nodarbību vadīs Baiba Puzule, Ventspils bibliotēkas mācību centra vadītājas p.i.

29.03. plkst. 14:00 “NVA pakalpojumi un mājaslapas funkcionalitāte”

Šajā nodarbībā uzzināsiet par darba meklēšanas iespējām internetā, kā arī par darba tirgus īstermiņa prognozēm. Kā arī lektore pastāstīs par Nodarbinātības Valsts aģentūras mājaslapas plašajām iespējām.  Nodarbību vadīs Santa Hemminga, NVA Ventspils filiāles Kuldīgas klientu apkalpošanas centra karjeras konsultante.

5.04. plkst. 14:00 “CV izveide atbilstoši Europass standartam un sagatavošanās darba intervijai”

Šajā nodarbībā uzzināsiet par dažādiem CV veidiem tiešsaistē, kā arī CV veidošanas principi, kas jāņem vērā. Kā sagatavoties darba intervijai un kādi ir interviju veidi. Nodarbību vadīs Santa Hemminga, NVA Ventspils filiāles Kuldīgas klientu apkalpošanas centra karjeras konsultante.

Digitālās nedēļas pasākumus būs iespējams vērot gan klātienē visās Ventspils bibliotēkas struktūrvienībās, gan arī attālināti Ventspils bibliotēkas Facebook lapā, kā arī Zoom platformā. Zoom platformā dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc aicinām Jūs izmantot Ventspils bibliotēkas facebook vietni.

Pieeja visiem Digitālās nedēļas pasākumiem Zoom platformā.

#eprasmes22 #ADWeeks2022

Digitālās tehnoloģijas/specializācija:
Digitālās prasmes
Digitālo prasmju līmenis:
Vidējs
Ģeogrāfiskais tvērums - valsts:
Latvija
Iniciatīvas veids:
Nacionālā iniciatīva