“Digitālās nedēļas” ietvaros norisināsies izglītojoši semināri par portāla GEO RĪGA iespējām

“Digitālās nedēļas” ietvaros norisināsies izglītojoši semināri par portāla GEO RĪGA iespējām

  • 8. maijs, 2024. gads
  • 0 comments

“Digitālās nedēļas 2024” ietvaros, kas šogad visā Eiropā norisināsies no 13. līdz 31. maijam, Rīgas pašvaldība organizēs izglītojošus vebinārus un klātienes darbnīcas, kurās ikvienam būs iespēja uzzināt vairāk par portāla GEO RĪGA iespējām un lietošanu.

 Gada laikā, kopš Rīgas valstspilsētas pašvaldība ir izveidojusi ģeotelpisko datu publicēšanas platformu “Geo Rīga” (GEO RĪGA), tā ir kļuvusi par daudzveidīgu un kvalitatīvu pašvaldības ģeotelpisko datu avotu dažādām sabiedrības grupām – iedzīvotājiem, valsts un pašvaldību darbiniekiem, kā arī dažādu nozaru ekspertiem.

Portāls georiga.lv piedāvā plašu un detalizētu informāciju par Rīgas administratīvo teritoriju. Ikvienam digitāli un bez maksas pieejamas 9 tematiskās kartes, kurās apkopoti vairāk kā 150 dažādi datu slāņi – Rīgas pamatdati un īpašumi, investīciju plāns, teritorijas plānojumi un ortofotokartes, dati par satiksmes objektiem un mobilitāti, ģeodēziskie tīkli, informācija par pilsētvidi, vides dati un koku stādīšanas vietas u.c. dati. Portālā izveidota arī atsevišķa 3D datu sadaļa – 3D Rīga, kurā skatāmi Rīgas 3D realitātes un vektoru modeļi, Rīgas ēku LOD1 un LOD2 modeļi, LIDAR punktu mākonis un Saules enerģijas potenciāla modelis. Nozīmīgs informācijas avots ir pašvaldības atvērtie dati, kurus ikviens interesents var lejupielādēt un integrēt savos risinājumos un sistēmās. Vienlaikus pašvaldība portālu sāk izmantot dažādām sabiedrības līdzdalības aktivitātēm.

Lai popularizētu GEO RĪGA iespējas iedzīvotājiem un dažādu jomu ekspertiem, “Digitālās nedēļas 2024” laikā norisināsies gan tiešsaistes, gan klātienes aktivitātes. Sadarbībā ar Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociāciju (LIKTA) norisināsies divi izglītojoši vebināri.

14.maijā, dienā, kad tiek popularizēti digitālie pakalpojumi un prasmes iedzīvotājiem, attālināti MS Teams vidē no plkst. 14.00 līdz 15.30 norisināsies informatīvs vebinārs. Tajā eksperti skaidros par portālā GEO RĪGA pieejamajiem datiem un iespējām, ko savām ikdienas vajadzībām var izmantot ikviens interesents.

15.maijā, kad digitālie pakalpojumi tiek popularizēti uzņēmēju vidū, attālināti MS Teams vidē no plkst. 10.00 līdz 11.00 norisināsies vebinārs, kura laikā Rīgas pašvaldība dalīsies pieredzē, kā dažādu nozaru eksperti ģeogrāfiskās informācijas sistēmas var izmantot procesu pārvaldībā un, balstoties uz ģeotelpiskajiem datiem, pieņemt lēmumus. Seminārā aicināti piedalīties uzņēmēji, arhitekti, projektētāji, valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki u.c. interesenti, kas ikdienā strādā ar telpiskajiem datiem.

Lai iegūtu aktīvā lietotāja statusu un varētu uzdot ekspertiem jautājumus, lūdzam pieteikties vebināriem līdz 12. maijam, aizpildot anketu: https://forms.office.com/e/e6RNbLGEr7 Vebinārus ikviens interesents varēs vērot tiešraidē LIKTA mājas lapā www.likta.lv un Rīgas pašvaldības Facebook kontā “Rīga attīstās”.

 Savukārt Rīgas pašvaldības Apkaimju iedzīvotāju centros norisināsies klātienes darbnīcas, kurās ikviens interesents kopā ar Pilsētas attīstības departamenta Ģeomātikas pārvaldes ekspertiem varēs praktiski izmēģināt, kā portāla datus un rīkus izmantot savām vajadzībām. Ja ir vēlēšanās darbnīcās ne vien klausīties ekspertu padomus, bet arī praktiski darboties, aicinām līdzi ņemt savu portatīvo datoru vai planšeti. Darbnīcās būs pieejams WI-FI bezvadu interneta pieslēgums. Ņemot vērā, ka vietu skaits telpās ir ierobežots, lūdzam pieteikties darbnīcām līdz 12. maijam, aizpildot anketu: https://forms.office.com/e/e6RNbLGEr7 . Tiklīdz tiks sasniegts maksimālais dalībnieku skaits, reģistrācija uz konkrēto darbnīcu tiks slēgta.

 Darbnīcu norises laiks un vieta: 

Datums Norises laiks Vieta
14. maijs 16.00-18.00 Vecmīlgrāvis – Apkaimju iedzīvotāju centrs Ziemeļblāzmas ielā 36 (kultūras pils “Ziemeļblāzma”)
14. maijs 16.00-18.00 Bolderājas punkts Rīgas veselības centra Bolderājas filiālē, Mežrozīšu iela 43
15. maijs 16.00-18.00 Imantas punkts Slokas ielā 161 k-2
15. maijs 15.00-17.00 Maskavas forštate – Apkaimju iedzīvotāju centrs Daugavpils ielā 31
16. maijs

 

16.00-18.00 Teika – Apkaimju iedzīvotāju centrs Ieriķu ielā 43a (NVO nams)
16. maijs 16.00-18.00 Rīgas dome, Rātslaukums 1, Portretu zāle
16. maijs 16.00-18.00 Āgenskalns – Apkaimju iedzīvotāju centrs Eduarda Smiļģa ielā 46

Seminārus organizē Rīgas pašvaldības Pilsētas attīstības departamenta Ģeomātikas pārvalde. Jautājumu gadījumā interesenti aicināti rakstīt vēstuli uz e-pastu georiga@riga.lv.

Informējam, ka darbnīcu laikā fotografēs un filmēs. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātei sociālajos tīklos un sabiedrības informēšanai. Fotogrāfijas tiek uzglabātas Rīgas domes FLICKR kontā: https://www.flickr.com/photos/103426396@N05/albums/.

 

Informācija tiešsaistē:
Digitālās tehnoloģijas/specializācija:
Digitālās prasmes
Digitālo prasmju līmenis:
Pamata
Vidējs
Augsts
Ģeogrāfiskais tvērums - valsts:
Latvija
Iniciatīvas veids:
Nacionālā iniciatīva