Eiropas Jaunatnes nedēļa 2024

Eiropas Jaunatnes nedēļa 2024

 • 18. aprīlis, 2024. gads
 • 0 comments

2024. gada 12.-19. aprīlim Latvijā un citviet Eiropā tiek atzīmēta Eiropas Jaunatnes nedēļa, kas šogad veltīta aktīvai pilsoniskajai līdzdalībai un tās vadmotīvs ir “Jauniešu redzējums”. Jaunatnes nedēļa norisinās divus mēnešus pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām, līdz ar to īpaša uzmanība tiek pievērsta demokrātijai un vēlēšanu procesam. Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina organizācijas un pašvaldības iesaistīties Eiropas Jaunatnes nedēļā, organizējot arī savus pasākumus jauniešiem.

Veicamie soļi iesaistei Eiropas Jaunatnes nedēļas pasākumu organizēšanā:

 • Izdomāt pasākuma ideju atbilstoši Eiropas Jaunatnes nedēļas mērķim/tēmām un ieplānot to no rīkot laikā no 5. līdz 26. aprīlim.
 • Reģistrēt pasākumu Eiropas Jaunatnes portālā.
 • Iepazīties ar Eiropas Jaunatnes nedēļas ceļvedi.
 • Veidot pasākuma vizuālos materiālus (plakātus, sociālo mediju ierakstu ilustrācijas), izmantojot piedāvātos vizuālos materiālus.
 • Popularizēt savu pasākumu un Eiropas Jaunatnes nedēļu kopumā sociālajos medijos, izmantojot oficiālos tēmturus #ErasmusPlus #EUSolidarityCorps #EUYouthWeek #DiscoverEU. Ceļvedī ir pieejami arī jau gatavi sociālo mediju ieraksti, kas tikai jānokopē un jāpapildina.
 • Sekot līdzi aktualitātēm JSPA tīmekļvietnēFacebook un Instagram kontos, kā arī Eurodesk Facebook un Instagram kontos.
 • Īstenot veiksmīgu pasākumu aprīlī un priecāties par labi padarītu darbu un jauniešu ieguvumu.
 • Piedalīties noslēguma pasākumā, lai atskatītos uz realizētajām aktivitātēm un sasniegtajiem rezultātiem, dalītos pieredzē un veicinātu turpmāku sadarbību jauniešu līdzdalības veicināšanai.

Eiropas Jaunatnes nedēļas pasākumu tematika var būt saistīta ar:

 • jauniešu līdzdalības veicināšanu un demokrātiju
 • Eiropas Parlamenta vēlēšanām;
 • jauniešu iespējām vietējā, nacionālā un starptautiskā līmenī;
 • sasniegumu izcelšanu jaunatnes jomā;
 • jauniešu prioritātēm un mērķiem, kas saistīti ar ES vērtībām un Eiropas Jaunatnes mērķiem.

Jau zināms, ka Latvijā pasākumus jauniešiem organizēs gan JSPA , gan Eiropas jaunatnes informācijas tīkla “Eurodesk” organizācijas Latvijas reģionos. Gan Latvijā, gan citviet Eiropā Jaunatnes nedēļas ietvaros organizētie pasākumi būs redzam interaktīvajā kartē.

Briselē 12. aprīlī notika svinīgs Eiropas Jaunatnes nedēļas atklāšanas pasākums, uz kuru devās arī Latvijas jauniešu delegācija. Turpat pie Eiropas Parlamenta ēkas no 11.-25. aprīlim būs vērojama programmu “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” labās prakses projektu izstāde, kur no Latvijas būs izceltas biedrības “Active Rainbow” brīvprātīgā darba projekta “Pride Begins” aktivitātes. Gan atklāšanas pasākums, gan izstāde virtuāli ir skatāma arī Eiropas Jaunatnes portālā.

Noslēguma pasākums Eiropas Jaunatnes nedēļas aktivitāšu organizatoriem Latvijā

Pateicībā par iesaistīšanos Eiropas Jaunatnes nedēļas pasākumu organizēšanā Latvijā, JSPA un Eiropas jaunatnes informācijas tīkls Eurodesk 14. maijā plkst. 11.00 rīkos pasākumu Rīgā. Tajā plānots atskatīties uz realizētajām aktivitātēm un sasniegtajiem rezultātiem, dalīties pieredzē un veicināt turpmāko sadarbību jauniešu līdzdalības veicināšanai. Pasākumā tiks aicinātas visas organizācijas, pašvaldību iestādes un neformālās grupas, kas būs realizējušas pasākumu Eiropas Jaunatnes nedēļā un to reģistrējušas aktivitāšu kartē.

Par Eiropas Jaunatnes nedēļu

Eiropas Jaunatnes nedēļa (EJN) ir Eiropas Komisijas pasākums, kas tiek rīkots reizi divos gados un tiek atzīmēts visās programmas “Erasmus+” dalībvalstīs. Tā mērķis ir veicināt jauniešu iesaistīšanos un aktīvu pilsoniskumu visā Eiropā, veicina izpratni par jauniešu iesaistīšanos lēmumu pieņemšanā, sekmē dialogu starp jauniešiem un politikas veidotājiem, kā arī iepazīstina ar Eiropas jauniešu talantiem un projektiem. Eiropas Jaunatnes nedēļa, kas ir nozīmīga Eiropas jauniešu satikšanās vieta, ik pēc diviem gadiem notiek kopā ar Eiropas Parlamenta rīkoto Eiropas Jaunatnes pasākumu.

Plašāka informācija skatāma Eiropas Jaunatnes nedēļas tīmekļvietnē.

Ja nepieciešams atbalsts, sazināties ar JSPA Starptautiskās sadarbības un atbalsta nodaļas projektu koordinatorēm Aritu Zvejnieci (tālr. +371 67356249, e-pasts: arita.zvejniece@jaunatne.gov.lv) vai Lindu Josti-Sidorovu (tālr. +371 67356255, e-pasts: linda.joste-sidorova@jaunatne.gov.lv).

#ErasmusPlus #EUSolidarityCorps #EUYouthWeek #DiscoverEU
Digitālās tehnoloģijas/specializācija:
Digitālās prasmes
Digitālo prasmju līmenis:
Pamata
Vidējs
Augsts
Eksperta
Ģeogrāfiskais tvērums - valsts:
Eiropas savienība
Iniciatīvas veids:
ES institucionālā iniciatīva