Eiropas kiberdrošības mēnesis 2023

Eiropas kiberdrošības mēnesis 2023

  • 6. oktobris, 2023. gads
  • 0 comments

Katru gadu oktobrī visā Eiropas Savienībā norisinās ikgadējā kampaņa “Eiropas kiberdrošības mēnesis”, kuras mērķis ir informēt sabiedrību par aktuālajiem kiberdrošības apdraudējumiem. Pēdējo gadu laikā kibernoziegumu skaits ir ievērojami palielinājies, tāpēc cilvēkiem jābūt īpaši piesardzīgiem. Eiropas Savienības Kiberdrošības aģentūra (ENISA) un Eiropas Komisija aicina iedzīvotājus aizdomāties par savām darbībām internetā un būt modriem.

2023. gada Eiropas kiberdrošības mēneša moto ir “Esi gudrāks par hakeri!”, un īpaša uzmanība tiek pievērsta sociālās inženierijas draudiem. Kampaņa vērsta uz sabiedrību kopumā un tās mērķis ir informēt par kibernoziedznieku atšķirīgajām metodēm, uzbrukumu veidiem un soļiem, kā sevi pasargāt. Kampaņas mērķis ir arī uzrunāt un mudināt cilvēkus būt uzmanīgiem un vairāk pievērst uzmanību savām darbībām tiešsaistē, lai nekļūtu par pikšķerēšanas un sociālās inženierijas kiberuzbrukumu upuri.

Latvijā Kiberdrošības mēneša kontekstā noritēs vairāki pasākumi, lai vairotu izpratni par kiberdrošību un lai veicinātu vietējās jomas ekspertu un sabiedrības informācijas apmaiņu.

Kalendārs ar visām Kiberdrošības mēneša aktivitātēm Latvijā un citur Eiropā.

#CyberSecMonth #BeSmarterThanAHacker #ThinkB4UClick #ENISA

Informācija tiešsaistē:
Digitālās tehnoloģijas/specializācija:
Kiberdrošība
Digitālo prasmju līmenis:
Pamata
Vidējs
Augsts
Eksperta
Ģeogrāfiskais tvērums - valsts:
Eiropas savienība
Iniciatīvas veids:
ES institucionālā iniciatīva