ESCO v1.2: Eiropas Komisija aicina sniegt atsauksmes un komentārus

ESCO v1.2: Eiropas Komisija aicina sniegt atsauksmes un komentārus

  • 14. oktobris, 2023. gads
  • 0 comments

2022. gada februārī tika atklāta Eiropas prasmju, kompetenču, kvalifikāciju un profesiju klasifikācijas (ESCO) versija v1.1 un līdz 2024. gada maijam Eiropas Komisija plāno publicēt versiju v1.2.  Tāpēc ieinteresētās puses tiek aicinātas sniegt atsauksmes un komentārus līdz 2023. gada 20. oktobrim, kas ietekmēs jaunās versijas saturu un palīdzēs veidot prasmju, kompetenču, kvalifikāciju un profesiju nākotni Eiropā.

Šī ESCO versija ir saskaņota ar Eiropas Prasmju gada mērķiem un prioritātēm. Eiropas Prasmju programma ir 5 gadu plāns ar mērķi palīdzēt attīstīt un pilnveidot prasmes. ES finansētās apmācību iniciatīvas ļauj saņemt vajadzīgās apmācības, lai maksimāli izmantotu jaunās iespējas darba tirgū.

ESCO portāls apmeklētājiem nodrošina ziņas par noteiktas profesionālās darbības īstenošanai nepieciešamajām kompetencēm, kā arī par darba devēju bieži pieprasītajām kvalifikācijām.

ESCO piedāvā informāciju par 2942 profesijām, 13 485 prasmēm un kompetencēm, kā arī 8136 kvalifikācijām Eiropas Savienības (ES) valstīs. Saturs ir tulkots visās ES valodās, kā arī islandiešu, norvēģu un arābu valodās.

Papildus informācija pieejama šeit.

#ESCO #EuropeanYearofSkills

Informācija tiešsaistē:
Digitālās tehnoloģijas/specializācija:
Digitālās prasmes
Digitālo prasmju līmenis:
Pamata
Vidējs
Augsts
Eksperta
Ģeogrāfiskais tvērums - valsts:
Eiropas savienība
Iniciatīvas veids:
ES institucionālā iniciatīva