Iedzīvotājiem pašvaldībās būs iespēja apgūt digitālo pakalpojumu lietošanas pamatprasmes

Iedzīvotājiem pašvaldībās būs iespēja apgūt digitālo pakalpojumu lietošanas pamatprasmes

  • 17. jūlijs, 2023. gads
  • 0 comments

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), īstenojot Atveseļošanas fonda investīciju projektu, iecerējusi nākamo gadu laikā nodrošināt iespēju apgūt digitālo pakalpojumu lietošanas pamatprasmes vismaz 40 000 iedzīvotāju. Tādējādi iecerēts panāk, lai digitālās pamata prasmes būtu vismaz 70% iedzīvotāju. Šobrīd tās ir apmēram pusei iedzīvotāju.

VARAM valsts sekretāra vietnieks Gatis Ozols intervijā Latvijas Radio stāstīja: “Arvien vairāk iedzīvotāju pamata tiesību pieejamas digitālā veidā, arī līdzdalība dažādos pašvaldību pasākumos. Mēs redzam, ka šobrīd aptuveni pusei iedzīvotāju šīs prasmes varētu būt labākas. Šobrīd redzam, ka šīs pamata prasmes būtu jāapgūst gados vecākiem iedzīvotājiem vai ekonomiski mazāk aktīviem iedzīvotājiem. Tāpēc svarīgi, lai mēs veidotu nevis tādas centralizētas valsts programmas, kur mēs centralizēti lielas apmācības veidotu, bet veidotu tieši uz pašvaldībām, uz kopienām balstītas apmācības.”

No šā gada beigām, nākamā gada sākuma līdz 2026. gadam plānotā apmācību programma paredzēs VARAM sadarbību ar pašvaldībām, pašvaldību nevalstiskajām organizācijām apmācību organizēšanai uz vietas pašvaldībās. Projekts paredz, ka mācību ietvaros sākumā tiek izveidota standarta programma, lai katrā pašvaldībā netiktu dublēta mācību programmas izveide. Katra pašvaldība deleģēs mentorus jeb pasniedzējus, kas tiks apmācīti kursu pasniegšanai iedzīvotājiem.

VARAM pārstāvis sacīja, ka pagājušajā nedēļā valdība ir apstiprinājusi šo investīciju projektu, un tālāk ministrija kopā ar pašvaldībām sāks darbu pie mācību programmas izveides un mentoru atlases. Iedzīvotāji par šiem kursiem vislabāk varēs uzzināt savās pašvaldībās, jo tieši tās uzrunās savus iedzīvotājus par šīm apmācību iespējām.

Intervija ar VARAM valste sekretāra vietnieku Gate Ozolu

#digitalskills #atveseļošanāsfonds #VARAM

Digitālās tehnoloģijas/specializācija:
Digitālās prasmes
Digitālo prasmju līmenis:
Pamata
Ģeogrāfiskais tvērums - valsts:
Latvija
Iniciatīvas veids:
Nacionālā iniciatīva