IZM un Google vienojas par sadarbību skolotāju izglītošanā digitālajā pedagoģijā

IZM un Google vienojas par sadarbību skolotāju izglītošanā digitālajā pedagoģijā

  • 22. septembris, 2023. gads
  • 0 comments

Trešdien, 20. septembrī Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) parakstīja saprašanās memorandu ar “Google Cloud” partneri SIA “Baltijas Informācijas Tehnoloģijas” par sadarbību zināšanu pārnesei “Google for Education” vides izmantošanai izglītībā un skolotāju izglītošanā digitālajā pedagoģijā.

Memorandu parakstīja izglītības zinātnes ministre Anda Čakša un SIA “Baltijas Informācijas Tehnoloģijas” valdes loceklis Harijs Gals, klātesot “Google” izglītības struktūrvienības vadītājam Centrālā un Austrumeiropā Pāvelam Červonijam (Pawel Czerwony).

“Kā galveno ieguvumu kopdarbam ar “Google” redzu iespēju attīstīt digitālās pedagoģijas iespējas. Jēgpilni izmantojot “Google” rīkus un risinājumus, tos varētu iekļaut un izmantot adaptīvās mācīšanās procesā un organizēt mācību darbu, ņemot vērā katra skolēna stiprās puses, vajadzības un darba tempu,” uzskata izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša.

Sadarbība ar “Google” un tā partneri SIA “Baltijas Informācijas Tehnoloģijas” paredz atbalstu IZM iegādāto “Chromebook” portatīvo datoru domēnu konfigurēšanā un lietošanā skolās,  kā arī pedagogu un datorsistēmu administratoru apmācību darbam ar “Google” produktiem. Papildus pedagogi apgūs arī zināšanas par personas datu aizsardzību un darbu ar sensitīviem personas datiem. Skolēniem šī sadarbība sniegs iespēju mācību procesā apgūt darbu dažādās digitālajās ekosistēmās un izmantot tās priekšrocības, ko katra sistēma sniedz.

“Latvijas skolas saņems ne vien “Chromebook” portatīvos datorus, bet arī to sniegto pievienoto vērtību – programmatūru, kas īpaši piemērota mācību procesam un strādā saprotami, vienkārši, rezultatīvi, produktīvi,” tā darbu ar “Google” digitālajām iekārtām raksturo SIA “Baltijas Informācijas Tehnoloģijas” valdes loceklis Harijs Gals.

Google” sākotnēji veidojās kā izglītības un mācību risinājumu uzņēmums un tagad šai lomai piešķir arvien lielāku nozīmi. “Chromebook” datorus mācību procesā izmanto vairāk nekā 50 miljonu skolēnu un pedagogu visā pasaulē, bet “Google for Education” darba videi ir vairāk kā 170 miljonu lietotāju. Latvijā šo darba vidi ik dienu izmanto astoņi tūkstoši studentu astoņās augstskolās, kopumā sasniedzot vairāk nekā 45 tūkstošus lietotāju augstajā izglītībā kopumā.

“Saprašanās memorands ietver sadarbību ilgtermiņā un raksturo, kādu atbalstu “Google” gatava sniegt skolotājiem, skolēniem un skolu administrācijai. Esam gatavi ne tikai sākotnēji sniegt palīdzību darba uzsākšanai “Google” digitālajā ekosistēmā, bet arī turpināt skolām un izglītības sistēmai kopumā piedāvāt jaunas tehnoloģijas efektīvākam darbam, tajā skaitā mākslīgā intelekta risinājumus,” pauž “Google” izglītības struktūrvienības vadītājs Centrālā un Austrumeiropā Pāvels Červonijs.

Lai mazinātu digitālo plaisu un datoru kā mācību līdzekli padarītu pieejamu ikvienā skolā ikvienam skolēnam, septembrī IZM uzsāks “Chromebook” digitālo iekārtu piegādi pašvaldībām visā Latvijā. Trīs piegāžu posmos paredzēts līdz gada beigām pašvaldībās nogādāt 35 791 portatīvās datortehnikas vienību, kas prioritāri paredzētas sociāli neaizsargātiem skolēniem.

#IZM #Google #Chromebook

Digitālās tehnoloģijas/specializācija:
Digitālās prasmes
Digitālo prasmju līmenis:
Pamata
Vidējs
Augsts
Ģeogrāfiskais tvērums - valsts:
Latvija
Iniciatīvas veids:
Nacionālā iniciatīva