Jauni Eiropas pētījumi par darba tirgum nepieciešamajām prasmēm

Jauni Eiropas pētījumi par darba tirgum nepieciešamajām prasmēm

  • 10. jūnijs, 2022. gads
  • 0 comments

Latvijas Digitālo prasmju partnerības portāla sadaļā “Pētījumi un ziņojumi” pieejama informācija par jaunākajiem Eiropas pētījumiem attiecībā uz darba tirgū pieprasītākajām prasmēm un Covid-19 ietekmi uz nodarbinātības tendencēm.

Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) jaunākajā publicētajā Nodarbinātības pārskatā par 2021. gadu norādīts, ka lēna nodarbinātības atjaunošanās ir saistīta ar augstu ilgtermiņa bezdarba risku un valdību reakcija ir tikusi balstīta uz prasmju attīstību, lai stabilizētu situāciju. Vairāk informācijas skatīt šeit.

Eiropas Programmatūras prasmju alianses (ESSA) 2021. gadā veiktais pētījums parāda, kādas ir pašreizējās un kādas būs nākotnē pieprasītākās programmēšanas prasmes un programmētāju profili Eiropā. Vairāk informācijas skatīt šeit.

Eiropas Profesionālās izglītības attīstības centra CEDEFOP veiktā pētījuma pārskatā pieejami jaunākie dati par darba tirgum nepieciešamajām prasmēm un Covid-19 ietekmi uz nodarbinātības tendencēm ES dalībvalstīs.

Vairāk informācijas skatīt šeit.

Par šiem un daudziem citiem Eiropas pētījumiem uzzināsiet arī Eiropas Digitālo prasmju un darbavietu platformā.

#Home4DigitalSkills #eprasmes22

Digitālās tehnoloģijas/specializācija:
Digitālās prasmes
Digitālo prasmju līmenis:
Pamata
Vidējs
Augsts
Eksperta
Ģeogrāfiskais tvērums - valsts:
Eiropas savienība
Iniciatīvas veids:
ES institucionālā iniciatīva