Konkurss: Vai Tu uzveiktu kibernoziedznieku?

Konkurss: Vai Tu uzveiktu kibernoziedznieku?

  • 14. maijs, 2024. gads
  • 0 comments

Attīstoties tehnoloģijām un iespējām, arī viltvāržu shēmas kļūst arvien radošākas, tāpēc, lai pievērstu uzmanību datu un finanšu drošībai kibertelpā, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar SEB banku aicina no 13. līdz 18. maijam ikvienu pārbaudīt savas zināšanas interaktīvā testā un piedalīties konkursā.

Ik mēnesi krāpniekiem izdodas nozagt banku klientiem apmēram vienu miljonu eiro. Šī tendence turpinās jau otro gadu un parāda, ka, neskatoties uz dažādiem brīdinājumiem un sabiedrības izglītošanu no nozares puses, aizvien ir cilvēki, kuri iekrīt krāpnieku lamatās.

Interaktīvā testa jautājumi veidoti, apkopojot biežāk izmantotās krāpnieku metodes, ar kādām saskārušies bankas klienti Baltijas valstīs. Lai veicinātu izpratni par datu un finanšu drošību, jautājumi papildināti arī ar ieteikumiem, kā konkrētajā situācijā pareizi rīkoties.

Aicinām būt aktīviem un pārbaudīt savas zināšanas kiberdrošības jomā! Turklāt desmit labāko rezultātu ieguvējus gaida pārsteiguma balvas.

Lai piedalītos konkursā, aicinām līdz 18. maijam augšupielādēt ekrānšāviņu ar savu testa rezultātu ŠEIT.

Jautājumu gadījumā aicinām rakstīt uz e-pastu eprasmes@likta.lv.

#eprasmes24 #ADWeeks2024

Informācija tiešsaistē:
Digitālās tehnoloģijas/specializācija:
Kiberdrošība
Digitālo prasmju līmenis:
Pamata
Vidējs
Ģeogrāfiskais tvērums - valsts:
Latvija
Iniciatīvas veids:
Nacionālā iniciatīva