Latvijas digitālo prasmju partneri pārrunā sadarbības veidus un metodes Eiropas Digitālās desmitgades mērķu sasniegšanai

Latvijas digitālo prasmju partneri pārrunā sadarbības veidus un metodes Eiropas Digitālās desmitgades mērķu sasniegšanai

  • 26. maijs, 2022. gads
  • 0 comments

25. maijā Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) organizēja praktisku tiešsaistes semināru”Digitālā Dekāde – Eiropas un Latvijas Digitālo prasmju resursi”, kurā iepazīstināja dalībniekus gan ar Eiropas Digitālo prasmju un darbavietu platformu, gan Latvijas Digitālo prasmju partnerības platformu.

  • Eiropas Digitālo prasmju un darbavietu platforma sāka darbu 2021. gada maijā.  Gada laikā šeit publicēti vairāk kā 2000 noderīgu resursu: pētījumi un statistika, mācību programmas un tiešsaistes kursi, zināšanu novērtēšanas rīki dažādām auditorijām. Platformā arī pieejama informācija par Eiropas dalībvalstu stratēģijām un labākajām praksēm digitālo prasmju vecināšanai, kā arī aktuāla informācija par digitālo prasmju jaunumiem un tiešsaistes semināriem un konferencēm. Šobrīd platformā reģistrēti jau vairāk kā 4000 regulārie lietotāji.
  • Latvijas digitālo prasmju partnerības platforma pieejama no 2022. gada janvāra un apkopo gan digitālo prasmju resursus, kas pieejami Latvijā un ko izstrādājuši partneri – digitālie mācību centri, IKT nozares uzņēmumi, valsts un pašvaldību organizācijas, gan informē par aktuāliem notikumiem Latvijā un Eiropā.

Seminārā piedalījās  vairāk nekā 200 Latvijas digitālo prasmju partneri, tai skaitā pārstāvji no Izglītības un zinātnes ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Aizsardzības ministrijas, Valsts ieņēmumu dienesta, Lauku atbalsta dienesta, Valsts zemes dienesta, Pārtikas un veterinārā dienesta, Nacionālā veselības dienesta, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Valsts radio un televīzijas centra, Kultūras informācijas sistēmu centra, reģionālajiem digitālo inovāciju centriem, IKT nozares uzņēmumiem un asociācijām, izglītības iestādēm un mācību centriem, bibliotēkām un citi interesenti no visas Latvijas, kas iesaistīti digitālo prasmju veicināšanā.

Semināra pirmajā daļā Eiropas komisijas eksperts Jakub KAJTMAN detalizēti pastāstīja par iespējām, kuras piedāvā Eiropas Digitālo prasmju un darbavietu platforma. Otrajā semināra daļā dalībniekiem bija iespēja plašāk uzzināt par Latvijas Digitālo prasmju partnerības platformas eprasmes.lv iespējām, kā arī par Ventspils Digitālā centra aktivitātēm, dažādiem izmantojamiem resursiem un labās prakses piemēriem.

Semināra ieraksts pieejams ŠEIT.

Semināra prezentācijas pieejamas ŠEIT.

Semināra dalībnieki atzinīgi novērtēja abas prezentētās platformas, uzsverot, ka tā ir lieliska iespēja dalīties ar digitālo prasmju resursiem un atrast noderīgu informāciju, kā arī vienojās aktīvāk dalīties ar saviem resursiem un labākajām praksēm gan Latvijas digitālo prasmju partnerības platformā, gan Eiropas Digitālo prasmju un darbavietu platformā.

Papildus informācijai par Latvijas Digitālo prasmju partnerības platformu aicinām apmeklēt vietni www.eprasmes.lv. LIKTA aktualitātēm aicinām sekot Twitter un Facebook.

Pasākumu atbalsta Eiropas Komisijas Inovāciju un tīklu izpildaģentūras (Innovation and Networks Executive Agency) CEF TELECOM Calls 2019, programma. Līgums Nr. INEA/CEF/ICT/A2019/2065474

Informācija tiešsaistē:
Digitālās tehnoloģijas/specializācija:
Digitālās prasmes
Digitālo prasmju līmenis:
Pamata
Vidējs
Augsts
Eksperta
Ģeogrāfiskais tvērums - valsts:
Latvija
Iniciatīvas veids:
Nacionālā iniciatīva