LIKTA aicina pieteikties balvai “Platīna Pele 2022”
LIKTA aicina pieteikties balvai “Platīna Pele 2022”
Lai pievērstu uzņēmēju un organizāciju uzmanību digitālajai transformācijai, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) aicina pieteikties ikgadējai Latvijas IKT balvai “Platīna pele”. Tā jau 15 gadus tiek pasniegta, lai atbalstītu Latvijā radītus inovatīvus digitālos risinājumus, tostarp novērtētu uzņēmumu un valsts organizāciju digitālās transformācijas procesus, kā arī veicinātu kiberdrošību stiprinošas iniciatīvas Latvijā. Šogad īpaša uzmanība tiks pievērsta arī organizācijām un uzņēmumiem, kas sekmē sieviešu iesaisti digitālajos darbos un IT nozarē.
“Ikgadējo IKT nozares balvu “Platīna pele” saņem tie, kas uzdrošinājušies izstrādāt un ieviest jaunus tehnoloģiju risinājumus, tā kļūstot par nozaru celmlaužiem un iedvesmojot sekotājus. Šis gads mums ir licis nopietnāk pievērsties vispārējās drošības jautājumiem, tāpēc šoreiz īpaši akcentēsim izcilākās kiberdrošību spēcinošas iniciatīvas, kas vērstas gan uz izpratnes padziļināšanu, gan uz kiberdrošības līmeņa paaugstināšanu valstī un katrā atsevišķā organizācijā vai uzņēmumā. Tāpat arī vēlamies izcelt institūcijas, kas atbalsta sieviešu īpatsvara un nozīmības pieaugumu IKT jomā, ieviešot jaunu kategoriju “Women for IT – sieviešu iesaistes veicināšana digitālajos darbos un IT nozarē“. Apbalvojumi labākajām iniciatīvām un risinājumiem būs apliecinājums, ka ieguldītais darbs tiek pamanīts un novērtēts, kā arī iedvesmos turpmākai izaugsmei,” uzsver LIKTA prezidente Signe Bāliņa.
2022. gadā Latvijas IKT balva tiks pasniegta šādās kategorijās: “Uzņēmuma digitālā transformācija” (atsevišķi vērtējot lielos, kā arī mazos un vidējos uzņēmumus); “Valsts digitālā transformācija” (atsevišķi vērtējot sistēmas un pakalpojumus); “Labākais E-skolotājs”; “Labākā kiberdrošību veicinošā iniciatīva”; “Women for IT – sieviešu iesaistes veicināšana digitālajos darbos un IT nozarē”; “Veiksmīgākais E-paraksta integrācijas risinājums”. Nominantu izvērtēšanu veiks kompetenta žūrija, kurā būs eksperti no valsts un privātā sektora, kā arī žurnālisti.
Kategorijas “Uzņēmuma digitālā transformācija” šī gada partneris ir Ekonomikas ministrija, kategoriju “Labākais E-skolotājs” atbalsta Baltijas vadošais valodu tehnoloģiju uzņēmums “Tilde”, kategorijas “Labākā kiberdrošību veicinošā iniciatīva” partneris ir Aizsardzības ministrija, kategoriju ”Women for IT – sieviešu iesaistes veicināšana digitālajos darbos un IT nozarē” atbalsta Riga TechGirls un Women4IT projekts, savukārt speciālbalvas “Veiksmīgākais E-paraksta integrācijas risinājums” partneris ir Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs. Tāpat speciālbalvas pasniegs LIKTA konferences galvenie partneri – “Latvijas Mobilais Telefons” un “Tet”. Izvērtējot risinājumus un pakalpojumus, kas pieteikti apbalvojumam “Platīna pele 2022”, tiks izvēlēts arī pretendents, kas iegūs Aizsardzības ministrijas Goda rakstu par labāko kiberdrošības prasību nodrošināšanu.
Pieteikumus balvai “Platīna pele 2022” var iesniegt elektroniski līdz 2022. gada 25. oktobra plkst. 10:00 LIKTA tīmekļa vietnē https://likta.lv/platina-pele/, kur atrodams arī pilns konkursa nolikums. Laureātus paziņos LIKTA ikgadējā konferencē 2022. gada decembrī.
Pēdējo 3 gadu laikā starp “Platīna peles” laureātiem bija tādi Latvijā pazīstami uzņēmumi, organizācijas un iestādes kā “Tilde”, “Mobilly”, “Rimi Latvia”, “Rīgas Starptautiskā autoosta”, “Latvijas Mobilais Telefons”, “RIX Technologies”, Latvijas Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), LR Saeima, AS Sadales tīkls, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde, Centrālā vēlēšanu komisija, Nacionālais veselības dienests, Finanšu nozares asociācija un citi, kā arī dažādi izglītības jomas speciālisti.
Balva “Platīna pele” tiek pasniegta kopš 2007. gada ar mērķi izcelt veiksmīgākos Latvijā radītos digitālos risinājumus. Jēgpilns tehnoloģiju pielietojums sabiedrībā, biznesā, pārvaldē un izglītībā veicina gan vispārējo ekonomisko un sociālo izaugsmi, gan paver jaunas iespējas uzņēmumiem visdažādākajās nozarēs un visiem iedzīvotājiem kopumā.
Informācija tiešsaistē:
Digitālās tehnoloģijas/specializācija:
Digitālo prasmju līmenis:
Augsts
Vidējs