Meiteņu hakatons PyGirls 2024

Meiteņu hakatons PyGirls 2024

  • 5. jūnijs, 2024. gads
  • 0 comments

Izglītības tehnoloģiju uzņēmums “Datorium” jau ceturto gadu organizēja programmēšanas kursu PyGirls meitenēm vecumā no 14 līdz 20 gadiem, kur viņām bija iespēja spert pirmos soļus programmēšanas pasaulē un apgūt “Python” programmēšanas valodu. Kurss noslēdzās 25. maijā ar programmēšanas hakatonu, kurā piedalījās 113 meitenes no visas Latvijas.

“Datorium” izstrādātais tiešsaistes programmēšanas kurss “Pygirls”, ir īpaši izstrādāts, lai palīdzētu meitenēm apgūt digitālās prasmes un programmēšanu draudzīgā #girlsonly vidē. Divu mēnešu laikā meitenes apguva “Python” programmēšanas valodu un izveidoja savas pirmās lietotnes. Papildus programmēšanas iemaņām, meitenes attīstīja arī loģisko domāšanu un apguva mūsdienīgus digitālos rīkus, lai efektīvi sadarboties projektu izstrādē un darboties attālināti komandās, kā tas notiek praksē IT nozarē.

Kopumā hakatonā savus risinājumus iesniedza 35 meiteņu komandas. Šogad PyGirls galvenais atbalstītājs ir Rīgas Dome un tāpēc hakatona uzdevums bija izdomāt spēli vai lietotni par tēmu “Rīga – nākotnes pilsēta”. 10 labākās komandas finālā prezentēja savus risinājumus žūrijai klātienē.

Fināla žūrijā piedalījās pieci pieredzējuši šīs jomas profesionāļi:

  1. Anžela Džafarova. Datorium vadītāja, pieredzējusi skolu un augstskolu pasniedzēja, digitālo iemaņu trenere un eksperte par MI tehnoloģiju izmantošanu izglītībā. ES iniciatīvu CodeWeek un DigiEduHack vēstniece Latvijā.
  1. Ieva Siliņa. Deputāte, Valsts prezidenta ārštata padomniece izglītības un zinātnes politikas jautājumos, valdes priekšsēdētāja Latvijas Jauno zinātnieku apvienībā, Nacionālā apvienība “Visu Latvijai” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, projektu vadītāja , Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūts, eksperte, SIA “Optilas Baltics” padomniece.
  1. Vita Vītola-Lapiņa. Projektu eksperte un digitālo prasmju speciāliste Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācijā ar vairāk nekā 15 gadu Eiropas projektu vadības pieredzi darbā ar IKT un digitālo prasmju attīstības projektiem.
  1. Līna Sarma. Līna ir Rīgas TechGirls kopienas līdzdibinātāja un valdes locekle, kuras mērķis ir iedvesmot, iedrošināt un atbalstīt sievietes un meitenes turpināt karjeru IT jomā. Pēdējo piecu gadu laikā viņa ir arī palīdzējusi vadīt centrālo startup centru Latvijā – TechHub Riga.
  1. Elīna Līdere. Inovāciju ekosistēmu līderis mobilo tehnoloģiju novatorā un vadošajā mobilo sakaru operatorā Latvijā – LMT. Elīnai ir vairāk nekā 20 gadu pieredze tehnoloģiju sektorā, viņa 5G eksperte Latvijas Interneta un komunikāciju tehnoloģiju asociācijā (LIKTA), kā arī aktīva pilsoniskās sabiedrības dalībniece kā Riga TechGirls līdzveidotāja, mentors dažādiem jaunuzņēmumiem un hakatoniem, inovāciju kustībai Vefresh un citiem.

Hakatonā tika apbalvotas piecas komandas par spilgtāko sniegumu savā nominācijā. Katru no nominācijām atbalstīja un apbalvoja attiecīgais žūrijas locekļa pārstāvētais uzņēmums.

  1. Rīgas Dome nominācija “Lielākais nākotnes potenciāls”: uzvarēja komanda Kerida (Lorita Gulbe, Ketija Bernate, Anda Puriņa), kura izveidoja aplikāciju tūristiem un Latvijas iedzīvotājiem, piedāvājot svarīgu informāciju par Rīgu.
  1. Datorium nominācija “Labākā spēle”: uzvarēja komanda Capybaras (Anželika Sjomina, Amanda Verpēja, Klinta Susojeva), kas izveidoja strādājošu spēli, kur Capybara māca spēlētājam veselīgus ieradumus. Šī komanda izcēlās ar spēcīgu risinājuma tehnisko pusi un spēles kodu.
  1. LIKTA “Atjautīgākais risinājums”: uzvarēja komanda Golden Trio (Jana Ozolniece, Sandija Dzērve, Marta Indriksone), kura izveidoja Rīgas viktorīnu ar interaktivitāti un izglītojošu saturu par arhitektūru, vēsturi un kultūru.
  1. Riga TechGirls nominācija “Labākā komanda”: uzvarēja komanda PyMaths (Elizabete Anna Markova, Jana Kjapsna, Sofija Koniševa), kura izveidoja spēli “ExploRiga”, kur spēlētāji varēja iziet cauri Rīgas vēsturiskajām celtnēm un pildīt atjautības uzdevumus.
  1. LMT nominācija “Inovatīvākā ideja”: uzvarēja komanda Ingo (Anna Fabrika, Darja Skcvorcova, Svetlana Utkina), izveidojot izglītības platformu latviešu valodas apgūšanai.

Meiteņu atsauksmes par kursu ir ļoti pozitīvas. Programmas dalībniece Amēlija Jansone-Leiburga saka: “Es vēlos pateikt lielu paldies Luīzei par programmēšanas nodarbībām. Man ļoti patika sadarbošanās ar meitenēm, kurām ir vienādas intereses, jo tas ļāva ne tikai mācīties jaunas lietas, bet arī dalīties pieredzē un kopīgi risināt problēmas. Programmēšana ir vērtīga prasme nākotnei, un kurss palīdzēs attīstīt Tavas programēšanas prasmes un zināšanas. Neļauj šaubām Tevi apturēt – piesakies un iegūsti neaizmirstamu mācību pieredzi!”

Datorium un Rīgas Dome sveic visus dalībniekus un uzsver šādu iniciatīvu nozīmīgumu, lai veicinātu meiteņu interesi un prasmes IT un programmēšanas jomā, tādējādi veidojot nākotnes tehnoloģiju profesionāļus. Datorium ar prieku paziņo, ka šī iniciatīva tiks turpināta arī nākamgad.

Bildes no pasakuma iespējams aplūkot šeit.

Latvijas izglītības tehnoloģiju uzņēmums Datorium ir moderna, uz tehnoloģijām balstīta izglītība, kas tiek īstenota 89 valsts skolās, efektīvi mācot aptuveni 5000 skolēnu katru nedēļu. Šis projekts ir unikāls Eiropā un veiksmīgi risina gan kvalificētu digitālo prasmju, gan programmēšanas un STEM skolotāju trūkuma problēmu, pielietojot pašu izstrādātas izglītības tehnoloģijas un unikālu mācību metodiku valsts izglītības standartu ietvaros.

Sīkāka informācija par mācību kursu pieejama šeit.

Informācija tiešsaistē:
Digitālās tehnoloģijas/specializācija:
Mobilās lietotnes izstrāde
Digitālās prasmes
Digitālo prasmju līmenis:
Pamata
Ģeogrāfiskais tvērums - valsts:
Latvija
Iniciatīvas veids:
Reģionālā iniciatīva