Noskaidroti Eiropas digitālo prasmju balvas 2023 ieguvēji

Noskaidroti Eiropas digitālo prasmju balvas 2023 ieguvēji

  • 29. jūnijs, 2023. gads
  • 0 comments

28. jūnijā Briselē notika Eiropas digitālo prasmju balvas 2023 pasniegšanas ceremonija, kurā Eiropas Komisijas Komunikācijas tīklu, satura un tehnoloģiju ģenerāldirektorāta direktora vietniece Lejase-Kingstona pasniedza balvas sešiem izciliem projektiem.

Kopumā Digitālo prasmju un darbvietu platformas komanda saņēma 330 pieteikumus no visas Eiropas. Saņemtos 28 finālistu pieteikumus vērtēja Eiropas līmeņa eksperti: Veronica Stefan, Stefano Kluzer, Alice Bougneres, Keith Quille un Juliane von Reppert-Bismarck.

Projektu ietvaros plānotas inovatīva rakstura un ilgtspējīgas iniciatīvas visu sociālās un kultūras izcelsmes cilvēku iekļaušanai, sākot no digitālo pamatprasmju mācīšanas gan vecāka gadagājuma iedzīvotājiem, gan bēgļiem, līdz digitālo prasmju pilnveidei augstākajā līmenī.

Eiropas digitālo prasmju balvas 2023 ieguvēji 5 kategorijās:

Iespēju nodrošināšana digitālajā jomā jauniešiem – Ubbu – Learn how to Code (Portugāle).

Ubbu ir datorzinātnes un programmēšanas platforma, kas māca bērniem vecumā no 6 līdz 12 gadiem, kā programmēt, izmantojot uz spēlēm balstītas mācības. Bērni mācās risināt loģikas uzdevumus un attīstīt problēmu risināšanas prasmes, vienlaikus mācoties par ilgtspējīgas attīstības mērķiem. Platforma īpaši paredzēta, lai to varētu izmantot ģimenes, skolotāji un cilvēki bez programmēšanas pieredzes, tādējādi padarot to par lielisku rīku, ar ko bērni un pieaugušie var mācīties kopā.

Digitālās prasmes izglītībai (2 balvas ieguvēji).

1. GIP Pix – Assessment, development and certification of students and teachers’ digital skills with Pix, (Francija, Beļģija, Spānija, Dānija, Šveice, citas valstis ārpus Eiropas Savienības)

PIXir publisks tiešsaistes pakalpojums, ko izmanto, lai novērtētu, attīstītu un sertificētu digitālās prasmes Francijā, Beļģijā un visā Eiropā. Projektam ir bijusi izšķiroša nozīme digitālās pratības uzlabošanā ne tikai Francijā un Beļģijā, bet arī visā Eiropā.

2. Open the Box, Dataninja (Itālija).

Projekts “Atvērt kasti” ir vērsts uz dezinformācijas apkarošanu tiešsaistē un paredzēts pedagogiem, lai palīdzētu pilnveidot skolēnu digitālās prasmes vecumā no 11 līdz 18 gadiem. Iniciatīvas mērķis ir paplašināt tās tvērumu, sadarbojoties ar NVO, publiskām bibliotēkām, kultūras centriem un fondiem, tādējādi nodrošinot pieejamību plašākai sabiedrībai.

Digitālās prasmes un digitālā iekļaušana plašākai sabiedrībai – DigiAcademy, Trinity College Dublin — EIT Digital (Īrija).

Eiropas mēroga daudzdisciplīnu projekts, ko finansē EIT Health. Tajā galvenā uzmanība pievērsta personu ar intelektuālās attīstības traucējumiem veselībai, izglītībai un tehnoloģijām. Projektā par prioritāti noteikta pieejamība, lai būtu lietotājiem draudzīga un saturs pielāgots konkrētām mērķauditorijas vajadzībām.

Sieviešu iesaiste IKT nozarē un digitālajos darbos – Girls Code it Better, Officina Futuro Fondazione W-Group (Itālija).

Bezmaksas digitālās jaunrades un uzņēmējdarbības projekts, kas meitenes pietuvina karjerai IKT un STEM jomā. Projekts veicina ne tikai digitālo, bet arī uzņēmējdarbības prasmju attīstību meitenēm. Izveidoti 522 klubi 223 vidusskolās un iesaistītas vairāk nekā 10,000 meitenes no 17 Itālijas reģioniem, atbalstot viņu interesi par karjeru ar tehnoloģijām saistītās jomās.  

Digitālā prasmju pilnveide IKT speciālistiem – Master on AI for public services (AI4Gov), Universidad Politécnica de Madrid — projekta vadītāja (Spānija), Itālija, Igaunija, Vācija.

Augstākās izglītības programma, ko finansē Eiropas Savienība un izstrādājušas četras vadošās Eiropas universitātes inženierzinātņu jomā. Šis projekts ir unikāls izglītības ceļš, kas apmierina augošo pieprasījumu pēc MI prasmēm valdībā un pārvaldē. 

Balvu saņēmēji tika aicināti saņemt balvas klātienē Briselē īpašā ceremonijā un nākamajā dienā tikās ar nacionālajām prasmju un darba vietu koalīcijām. Gan balvu saņēmēji, gan žūrijas locekļi dalījās ar praktisko pieredzi un zināšanām, kas atbalsta un veicina digitālās prasmes visos līmeņos.  

Savstarpējo diskusiju laikā izskanēja daudzas vērtīgas idejas un priekšlikumi, kas varētu būt par pamatu turpmākām iniciatīvām dažādās Eiropas valstīs. 

#EuropeanDigitalSkillsAwards2023

Digitālās tehnoloģijas/specializācija:
Digitālās prasmes
Digitālo prasmju līmenis:
Pamata
Vidējs
Augsts
Eksperta
Ģeogrāfiskais tvērums - valsts:
Ārpus ES
Eiropas savienība
Iniciatīvas veids:
ES institucionālā iniciatīva