Noskaidroti Eiropas digitālo prasmju balvas 2024 ieguvēji

Noskaidroti Eiropas digitālo prasmju balvas 2024 ieguvēji

  • 10. jūlijs, 2024. gads
  • 0 comments

4. jūlijā Briselē notika Eiropas digitālo prasmju balvas 2024 pasniegšanas ceremonija, kurā Eiropas Komisijas Komunikācijas tīklu, satura un tehnoloģiju ģenerāldirektorāta nodaļas “Interaktīvās tehnoloģijas, digitālā joma kultūrai un izglītībai” vadītāja Rehana Schwinninger-Ladak pasniedza balvas pieciem izciliem projektiem, kas veiksmīgi palīdz Eiropas iedzīvotājiem apgūt nepieciešamās pamata un padziļinātas digitālās prasmes.

Kopumā Digitālo prasmju un darbvietu platformas komanda saņēma 267 pieteikumus no visas Eiropas. Katrs pieteikums demonstrēja inovāciju un ietekmi uz digitālo prasmju jomas attīstību un digitālās plaisas mazināšanu konkrētajā darbības jomā. Šī gada uzvarētāji izceļ daudzveidīgu projektu, iniciatīvu un organizāciju kopumu, parādot būtisku progresu digitālo prasmju jomā.

Eiropas digitālo prasmju balvas 2024 ieguvēji 5 kategorijās:

Kiberdrošības prasmes: Hele Norge øver – Secure Practice

Projekts tika izraudzīts par šīs kategorijas uzvarētāju, jo tā ir Eiropas mēroga kampaņa, kas nodrošina uz datiem balstītus rīkus, lai veicinātu kiberdrošības zināšanas un prasmes darbavietā. Kampaņas ietvaros ar interaktīviem uzdevumiem tiek veicināta sadarbība starp IT un drošības speciālistiem, ievērojami uzlabojot organizāciju vispārējo drošības stāvokli.


Digitālās prasmes izglītībā:  CitizenCode

CitizenCode ir 2021. gadā uzsākta iniciatīva, kuras ietvaros tiek atbalstīti bērni, pusaudži un pedagogi, veicinot izpratni par digitālās kultūras galvenajiem elementiem un digitālās prasmes, īpašu uzmanību pievēršot digitālajām darbvietām, daudzveidībai un iekļaušanai. CitizenCode sadarbojas ar tādām organizācijām kā HandiTech, lai atbalstītu bērnus ar īpašām vajadzībām, pilnveidotu digitālo izglītību un sagatavotu plašu skolēnu loku digitālajiem darbiem.


Digitālā prasmju pilnveide IKT speciālistiem: Digital Inclusion – Digitální inkluze

Iniciatīvas mērķis ir palīdzēt sociālajiem darbiniekiem sniegt labāku digitālo atbalstu saviem klientiem un uzlabot digitālās prasmes digitāli neaizsargātajiem iedzīvotājiem. Projekts veicina neaizsargātu personu neatkarību un labbūtību Čehijas Republikā, izmantojot efektīvu izglītības platformu, lai uzlabotu sociālo darbinieku digitālās prasmes Čehijas Republikā.


Sieviešu iesaiste IKT nozarē un digitālajos darbos: Women Go Tech

“Women Go Tech” ir Lietuvā bāzēta NVO, kuras uzdevums ir virzīt sievietes uz karjeru tehnoloģiju jomā, izmantojot mentorēšanas sesijas, nodrošinot saturu, organizējot pasākumus un veidojot kopienu. Organizācija ir kļuvusi par svarīgu partneri uzņēmumiem, palīdzot novērst sieviešu nepietiekamo pārstāvību tehnoloģiju nozarē. “Women Go Tech” mērķis ir turpināt īstenot iesāktās aktivitātes arī Centrāleiropas un Austrumeiropas reģionā, koncentrējoties uz Poliju, Čehiju, Rumāniju, Igauniju, Latviju un Lietuvu. 


Digitālās prasmes un digitālā iekļaušana plašākai sabiedrībai: ReDI School of Digital Integration

Šī ir 2015. gadā aizsākta iniciatīva ar misijs veicināt digitālās prasmes un izaugsmes domāšanas veidu, uzlabot karjeras spējas un veidot stabilu tehnoloģiju speciālistu tīklu. Katru semestri tiek apmācīti vairāk nekā 1500 IT ekspertu, treneri, mentori vai skolotāji no vairāk nekā 30 valstīm. Karjeras atbalsta tīkls ietver sadarbības iespējas ar tehnoloģiju uzņēmumiem, jaunuzņēmumiem un nozares līderiem, novēršot plaisu starp uzņēmumiem un darba meklētājiem.


Balvu saņēmēji tika aicināti saņemt balvas klātienē Briselē īpašā ceremonijā, lai personīgi pateiktos par iedvesmojošo ieguldījumu Eiropas digitālajā vidē! Pasākuma laikā zskanēja daudzas vērtīgas idejas un priekšlikumi, kas varētu būt par pamatu turpmākām iniciatīvām dažādās Eiropas valstīs.

#EuropeanDigitalSkillsAwards2024 #EDSA24

Digitālās tehnoloģijas/specializācija:
Mākslīgais intelekts
Kiberdrošība
Lietu internets
Lielie dati
Blokķēde
Robotika
Papildinātā realitāte
Virtuālā realitāte
Augstas veiktspējas datošana
Mašīnmācīšanās
Mākoņdatošana
5G
Telekomunikācijas
WiFi
Kvantu datošana
Programmatūra
Mobilās lietotnes izstrāde
Tīmekļa attīstība
Mikroelektronika
Digitālās prasmes
Digitālo prasmju līmenis:
Pamata
Vidējs
Augsts
Eksperta
Ģeogrāfiskais tvērums - valsts:
Eiropas savienība
Iniciatīvas veids:
ES institucionālā iniciatīva