Notiks augsta līmeņa konference par cilvēkresursu attīstības izaicinājumiem

Notiks augsta līmeņa konference par cilvēkresursu attīstības izaicinājumiem

  • 1. novembris, 2023. gads
  • 0 comments

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) 3. novembrī plkst. 9.00–14.30 notiks konference «Kā vadīt Latvijas cilvēkresursu attīstību?», kuras mērķis ir apzināt līdz šim Latvijā paveikto cilvēkresursu pilnveidē, izvērtēt cilvēkresursu attīstības stratēģijas ieceres un apspriest to ieviešanas iespējas, kā arī atbilstību reālajām tautsaimniecības vajadzībām.

Konferenci organizē Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija, Izglītības un zinātnes ministrija, Finanšu ministrija, Ekonomikas ministrija un RTU. Valsts iestāžu, industrijas un privātā sektora amatpersonas un eksperti dalīsies ar savu redzējumu par Latvijas cilvēkkapitāla attīstības izaicinājumiem un risinājumiem.

Jauno tehnoloģiju attīstība nosaka nepieciešamību darbaspēka resursiem pielāgoties mainīgās pasaules prasībām un nemitīgi papildināt savas zināšanas un prasmes, lai sekmīgi konkurētu darba tirgū. Kādas prasmes cilvēkiem būs nepieciešamas nākotnes darba tirgū, kāda ir darbaspēka produktivitāte, kā notiek tā pārkvalifikācija, kāds ir darbaspēka pieaugums jomās, kur tā trūkst, un kā topošajiem speciālistiem nodrošināt nepieciešamās zināšanas jau studiju procesā – par šiem galvenajiem cilvēkresursu problēmjautājumiem konferencē diskutēs lēmumpieņēmēji, cilvēkresursu speciālisti, augstskolu vadība, kā arī darba devēji, tā apliecinot gatavību starpdisciplinārai sadarbībai, lai Latvijā sekmētu cilvēkresursu attīstību.

Konferences diskusijas daļā par Latvijas prioritātēm cilvēkkapitāla attīstībā turpmākajiem trīs gadiem diskutēs izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša, finanšu ministrs Arvils Ašeradens, ekonomikas ministrs Viktors Valainis, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja Agita Zariņa-Stūre un RTU rektors Tālis Juhna.

Konferences programma.

#RTU #digitālāsprasmes #CilvēkresursuAttīstību

Digitālās tehnoloģijas/specializācija:
Digitālās prasmes
Digitālo prasmju līmenis:
Pamata
Ģeogrāfiskais tvērums - valsts:
Latvija
Iniciatīvas veids:
Nacionālā iniciatīva