Uzaicinājums pieteikties programmas “Digitālā Eiropa” ceturtajai kārtai

Uzaicinājums pieteikties programmas “Digitālā Eiropa” ceturtajai kārtai

  • 10. maijs, 2023. gads
  • 0 comments

Publicēts ceturtais uzaicinājums iesniegt priekšlikumus saskaņā ar programmu “Digitālā Eiropa”. Pieteikšanās atvērta no 2023. gada 11. maija līdz 26. septembra plkst. 17.00 (pēc Briseles laika).

Eiropas Komisija apstiprinājusi Darba programmu 2023.–2024. gadam digitalizācijas jomā (piešķirti 909,5 miljoni EUR) ar mērķi veicināt padziļinātu digitālo prasmju pilnveidi un tehnoloģiju optimālu izmantošanu, koncentrējoties uz jomām, kas saistītas ar klimata un vides aizsardzības tehnoloģijām, datiem, mākslīgo intelektu, mākoņdatošanu un kiberdrošību.

Lai novērstu ievērojamo IKT speciālistu trūkumu nozarē, ir jāpalielina to skolēnu skaits, kuri nākotnē būtu ieinteresēti izvēlēties studijas STEM un IKT jomās. Īpašu uzmanību jāpievērš meiteņu un sieviešu īpatsvara palielināšanai IKT nozarē.

Programmas ceturtā kārta paredz fiansējumu, lai atbalstītu padziļinātu digitālo prasmju pilnveidi:

  1. Skolēnu (jo īpaši meiteņu) digitālās prasmes: izstrādāt pilotprojektus, lai palielinātu to studentu skaitu, kuri mācās un veido karjeru digitālajā jomā, īpašu uzmanību pievēršot meiteņu līdzdalības palielināšanai. Uzaicinājums atbalstīs vadošo tehnisko augstākās izglītības iestāžu un uzņēmumu kopīgas iniciatīvas digitālo studiju veicināšanai.
  2. Pusvadītāju tehnoloģiju prasmes: izveidot platformu starp profesionālās izglītības un apmācības (PIA) centriem un Eiropas Pusvadītāju tehnoloģiju prasmju akadēmiju – Eiropas līmeņa sadarbības tīklu, kurā tiku apvienotas augstākās izglītības iestādes un attiecīgās nozares, tostarp jaunuzņēmumi un MVU mikroelektronikas jomā, lai novērstu pusvadītāju tehnoloģiju speciālistu trūkumu.

2023. gada 2. jūnijā notiks informācijas diena par ceturtās kārtas finansējuma iespējām. Vairāk informācijas pieejama ŠEIT.

Uzziniet vairāk par ceturtās kārtas finansējuma iespējām Eiropas Savienības Finansējuma un iepirkumu portālā.

Vairāk informācijas par programmu “Digitālā Eiropa” pieejama ŠEIT.

#HaDEA #DigitalEUProgramme

Digitālās tehnoloģijas/specializācija:
Mākslīgais intelekts
Lielie dati
Mākoņdatošana
Mikroelektronika
Digitālās prasmes
Digitālo prasmju līmenis:
Augsts
Ģeogrāfiskais tvērums - valsts:
Eiropas savienība
Iniciatīvas veids:
ES institucionālā iniciatīva