Vairāk kā 180 skolotāji konferencē “Ideju diena” apgūst prasmes mākslīgā intelekta izmantošanai izglītībā

Vairāk kā 180 skolotāji konferencē “Ideju diena” apgūst prasmes mākslīgā intelekta izmantošanai izglītībā

14. martā norisinājās trešā skolotāju un izglītības tehnoloģiju ekspertu konference “Ideju diena”, pulcējot vairāk nekā 180 skolotāju un izglītības ekspertu no visas Latvijas un piedāvājot tiem plašu programmu par mākslīgā intelekta iespējām un izaicinājumiem izglītībā. Projekta Code4Europe īstenotāji Latvijā ir gandarīti par iespēju atbalstīt skolotājus mākslīgā intelekta tehnoloģiju izmantošanas prasmju pilnveidē, kopā ar Riga Business School organizējot konferenci.
Pateicoties iepriekšējo gadu tehnoloģiju mācību jomas priekšmetu skolotāju lielajai atsaucībai par iedvesmojošo pieredzi “Ideju dienā”, nepieciešamībai integrēt mākslīgā intelekta tehnoloģijas izglītībā un pasākuma atbalstītājiem, arī šogad Riga Business School kā Rīgas Tehniskās universitātes struktūrvienība ar LMT, Izglītības un zinātnes ministrijas, IT izglītības fonda, fonda AUGT, Tomega un EU Code Week atbalstu rīkoja konferenci, savedot kopā uzņēmumus ar pieredzi mākslīgā intelekta izmantošanā un Latvijas skolotājus, lai veicinātu izpratni par mākslīgo intelektu un tā pielietojumu ikdienā.
Konferences pirmajā daļā izglītības un tehnoloģiju nozares eksperti dalījās ar savām zināšanām un pieredzi par mākslīgā intelekta integrāciju izglītības procesā. Starp lektoriem bija Maltas Universitātes Mākslīgā intelekta katedras vecākā pasniedzēja Dr. Vanessa Camilleri, Tildes starptautiskā biznesa attīstības direktors Kaspars Kauliņš un Samsung “Solve for Tomorrow” iniciatīvas vadītāja Baltijā Egle Tamelīte. Viņi uzsvēra, kā MI var palīdzēt personalizēt mācību procesu, veicināt radošumu un attīstīt skolēnu digitālās prasmes, kā arī akcentēja ētikas un drošības jautājumus.
Dienas otrajā daļā dalībniekiem 14 dažādās darbnīcās, kā arī diskusijās par metodēm, risinājumiem un pieredzēm, skolotājiem bija iespēja iesaistīties praktiskās darbnīcās, kas sniedza padziļinātu ieskatu mākslīgā intelekta izmantošanā izglītībā. Skolotāji apguva MI ētikas un drošības jautājumus, tā izmantošanu radošuma veicināšanā un izglītības tehnoloģiju risinājumos, kā arī praktiskas metodes MI pielietošanai mācību materiālu veidošanā un datu analīzē. Tika diskutēts par MI ietekmi uz dizaina domāšanu un izglītības inovācijām, kā arī par to, kā skolotāji var izmantot mākslīgo intelektu, lai uzlabotu mācību procesu un veicinātu skolēnu kritisko domāšanu.
Paneļdiskusijā “Kas skolotājam un skolēnam jāzina par mākslīgo intelektu?” eksperti apsprieda mākslīgā intelekta ietekmi uz mācību procesu, tā radītos izaicinājumus un skolotāja lomu tehnoloģiju laikmetā. Diskusijā piedalījās Igors Uhaņs (“Helve” inovāciju vadītājs), Dana Narvaiša (LMT izglītības inovāciju vadītāja), Uldis Karlovs-Karlovskis (RTU lektors, IT koučs, CTO kompānijā Zen IS un komūnas “DevOps & AI Latvia” priekšsēdētājs), Linda Daniela (LU Izglītības zinātņu un psiholoģijas fakultātes dekāne) un Jānis Džeriņš (CERT.LV kiberdrošības eksperts). Diskusiju vadīja Uģis Joksts.
Pasākuma tiešraides ieraksts pieejams Riga Business School Facebook lapā.
Visas dienas laikā konferences dalībnieki tīklojās, daloties ar saviem iespaidiem un pieredzi par pasākumā dzirdētajiem tematiem, tai skaitā par iespējām iesaistīties EU Code Week aktivitātēs, lai veicinātu digitālo prasmju apguvi un programmēšanas interesi skolēnu vidū.
Projekta Code4Europe aktivitātes tiek finansētas no European Health and Digital Executive Agency (HADEA), Digital Europe Programme (DIGITAL) projekta Nr. 101158834 — Code4Europe.
#IdejuDiena
Digitālās tehnoloģijas/specializācija:
Digitālās prasmes
Digitālo prasmju līmenis:
Vidējs
Augsts
Eksperta