Vispasaules Drošāka interneta diena 2023

Vispasaules Drošāka interneta diena 2023

  • 2. marts, 2023. gads
  • 0 comments

Februārī jau 20. gadu pēc kārtas tika atzīmēta Vispasaules Drošāka interneta diena 2023. Arī Latvijā Drošāka interneta centrs ar saukli “Drošāks internets sākas ar tevi!” aicināja skolas, bibliotēkas un jauniešu centrus iesaistīties, aktualizējot drošu interneta izmantošanu bērnu un jauniešu vidū. 

Publicēta un plašākai sabiedrībai pieejama Eiropas stratēģija labākam internetam bērnam, kas tulkota visās oficiālajās ES valodās un ukraiņu valodā. Šīs stratēģijas pamatā ir pirmā Eiropas stratēģija “Bērniem labāks internets” (BIK).

Eiropas Savienībā (ES) ir aptuveni 80 miljoni cilvēku, kas jaunāki par 18 gadiem. Pagājušajā gadā ES ir ieviesusi vairākus instrumentus, kas ietver pasākumus jauniešu aizsardzībai un iespēju nodrošināšanai tiešsaistē. Tie ietver Eiropas digitālās tiesības un principi, kurā ir konkrētas saistības attiecībā uz bērniem tiešsaistē. Digitālo pakalpojumu tiesību aktu pakete, kas stājās spēkā 2022. gada novembrī, ievieš stingrus noteikumus, lai aizsargātu nepilngadīgo privātumu un drošību.

Eiropas Komisijas priekšsēdētājas vietniece demokrātijas un demogrāfijas jautājumos Dubravka Šuica sacīja:

“Mēs strādājam, apvienojot spēkus un idejas par labāku un drošāku internetu ar vienlīdzīgām iespējām un aizraujošiem atklājumiem katram bērnam un jaunietim. Mēs palīdzam kopā ar viņiem veidot bērnu un jauniešu digitālās un medijpratības prasmes, lai nodrošinātu, ka viņi ir iesaistīti digitālajā pārveidē gan ES, gan pasaulē.”

Video vēstījums pieejams ŠEIT.

Eiropas Savienības Iekšējā tirgus komisārs Tjerī Bretons sacīja:

“Esam lepni, ka Eiropas Savienībai ir izstrādāti daudz instrumenti, lai nodrošinātu vienlīdzīgas iespējas bērniem un jauniešiem viņu aizsardzībai visā ES un lai nodrošinātu, ka nākamā paaudze ir digitāli kompetenta un pārliecināta.”

Video vēstījums pieejams ŠEIT.

Sekojiet līdzi aktualitātēm oficiālajos Drošāka interneta dienas Twitter un Facebook kontos.

Vairāk informācijas par Drošāka interneta dienu 2023 Latvijā pieejama ŠEIT.

#SaferInternetDay #SID2023 #DID2023

Digitālās tehnoloģijas/specializācija:
Digitālās prasmes
Digitālo prasmju līmenis:
Pamata
Ģeogrāfiskais tvērums - valsts:
Eiropas savienība
Iniciatīvas veids:
ES institucionālā iniciatīva