ENISA kiberprasmju mācību platforma (CEP)

Kiberprasmju mācību platforma

ENISA kiberprasmju mācību platforma (CEP)

  • 7. aprīlis, 2022. gads
  • 0 comments
Resursi

Savstarpēji savienotā pasaulē, kibernoziedznieki būtiski apdraud Eiropas Savienības iekšējo drošību un tās pilsoņu drošību tiešsaistē. Covid-19 pandēmija ir uzsvērusi nepieciešamību pēc lielākas drošības digitālajā pasaulē. Cilvēki ir palielinājuši savu klātbūtni tiešsaistē, lai uzturētu personiskās un profesionālās attiecības, savukārt kibernoziedznieki ir izmantojuši šo situāciju, jo īpaši pievēršoties e-komercijas un e-maksājumu uzņēmumiem, kā arī veselības aprūpes sistēmai.

Kiberprasmju mācību platforma (CEP) ir Eiropas Savienības Kiberdrošības aģentūras (ENISA) platforma praktiskām mācībām tīklu un informācijas drošības jomā.  Tā nodrošina mācību materiālus attiecībā uz kiberdrošības incidentiem, virtuālo ziņu tīmekļa vietnes, sociālo mediju kanālus, uzņēmumu tīmekļa vietnes un drošības blogus.

Mācību platformā ir izveidota kiberdrošības tehniskā mācību (CTEx) vide, kas nodrošina pašorganizētu mācību procesu, darbojoties praktiski ar tehniskiem kiberdrošības incidentiem. ENISA komanda izstrādājusi materiālu kopumu virtuālās realitātes mācību mērķiem, kas galvenokārt ir paredzēts IT un kiberdrošības speciālistiem.

Eiropas Savienības Kiberdrošības aģentūra (ENISA) ir Eiropas Savienības aģentūra, kuras mērķis ir panākt vienādi augsta līmeņa kiberdrošību visā Eiropā. Eiropas Savienības Kiberdrošības aģentūra, kura dibināta 2004. gadā un nostiprināta ar ES Kiberdrošības aktu, sniedz ieguldījumu ES kiberdrošības politikā, stiprina IKT produktu, pakalpojumu un procesu uzticamību ar kiberdrošības sertifikācijas shēmām, sadarbojas ar dalībvalstīm un ES struktūrām un palīdz Eiropai sagatavoties nākotnes izaicinājumiem kiberdrošības jomā. Daloties zināšanās, veidojot spējas un veicinot izpratni, Aģentūra sadarbojas ar savām galvenajām ieinteresētajām personām, lai vairotu uzticību savienotajai ekonomikai, palielinātu Savienības infrastruktūras noturību un visbeidzot garantētu Eiropas sabiedrībai un iedzīvotājiem digitālo drošību.

Dažādus ar kiberdrošības jautājumiem saistītus video iespējams noskatīties ENISA Youtube kontā.

ENISA aktualitātēm iespējams sekot līdzi arī sociālajā vietnē Facebook.

Plašāku informāciju skatiet vietnē www.enisa.europa.eu.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā ar aicinām sazināties, rakstot uz e-pasta adresi exercises@enisa.europa.eu.

#ENISA #Cybersecurity

Digitālo prasmju līmenis:
Augsts
Eksperta
Digitālās tehnoloģijas/specializācija:
Kiberdrošība
Ģeogrāfiskais tvērums - valsts:
Eiropas savienība
Mācību specializācijas virziens:
Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas
Metodoloģija:

Mācību platforma atvieglo kombinēta mācīšanās procesa pārvaldību, nodrošina mācību procesa pārskatus un piedāvā mūsdienīgu mācību vidi.

Nav saistīts ar Eiropas digitālo kompetenču ietvaru DigComp vai e-Kompetenču ietvaru.

Mācību resursu veids:
Citi mācību materiāli
Mērķa auditorija:
Digitālās prasmes IKT profesionāļiem un digitālajiem ekspertiem.
Valoda:
Angļu
Mērķa grupa:
IKT speciālisti un profesionāļi
Iniciatīvas veids:
ES institucionālā iniciatīva