EPALE – Eiropas pieaugušo izglītības profesionāļu kopienas platforma

Epale

EPALE – Eiropas pieaugušo izglītības profesionāļu kopienas platforma

 • 30. marts, 2022. gads
 • 0 comments
Resursi

EPALE ir daudzvalodu atvērta līdzdalības platforma, kas nodrošina saturu, resursus, mācības un sadarbības tīklu veidošanu ar mērķi stiprināt pieaugušo izglītības nozari visā Eiropā, atbalstot ikviena pieaugušo izglītības speciālista profesionālo attīstību un veicinot pieaugušo izglītības programmu realizējošo organizāciju kapacitāti.

EPALE saviem dalībniekiem atvieglo saziņu un mācīšanos no kolēģiem visā Eiropā, izmantojot viņu emuārus, diskusiju forumus, sadarbības rīkus un partneru meklētāju un to visu papildinot ar konferencēm, vebināriem, semināriem un sadarbības pasākumiem.

Kāpēc pievienoties EPALE?
 • Būsiet informēti par jaunākajām ziņām, notikumiem un aktivitātēm
 • Iespēja iedvesmoties no kopienas emuāriem, stāstiem un atziņām
 • Iegūsiet pieeju bezmaksas tiešsaistes mācībām profesionālajai attīstībai
 • Saņemsiet labās prakses resursus savu mācību uzlabošanai
 • Iespēja reklamēt savu saturu un dalīties ar saviem uzskatiem par svarīgām tēmām
 • Atradīsiet Erasmus+ projektu iespējas un sadarbības partnerus

Šī gada martā ir iznācis jaunais EPALE tiešsaistes kursu katalogs, kas ir kvalifikācijas paaugstināšanas un pārkvalifikācijas centrs, piedāvājot neskaitāmas iespējas apgūt jaunas kompetences. Šie kursi tika izvēlēti un ir pieejami atpazīstamās un uzticamās tiešsaistes platformās, un tos piedāvā respektablas institūcijas.

EPALE – Latvija ir izveidojusi savu Youtube kanālu, kurā vienkopus ir pieejami līdz šim organizēto vebināru ieraksti. Vebināros atzīti un profesionāli lektori runā par pieaugušo izglītības virzību un metodēm, kā arī par prasmēm, kuras aizvien jāatjauno, piemēram – medijpratība, digitālā drošība, pārmaiņu vadība, vides ilgtspēja. personas datu aizsardzība. Video ieraksti ir pieejami ikvienam, jebkurā laikā un vietā bez maksas.

Noskatieties šo pamācību, lai dažos vienkāršos soļos kļūtu par EPALE platformas reģistrētu lietotāju un izmantotu visas tās piedāvātās iespējas!

Reģistrējoties iegūsiet pieeju slēgtajām grupām, iespēju piedalīties starptautiskās diskusijās un komentēt, meklēt sadarbības partnerus, kā arī papildināt platformas saturu ar saviem ierakstiem – emuāriem, ziņām, notikumiem. Tāpat varēsiet publicēt sava projekta rezultātus, palielināt tā redzamību un apmainīties ar labo praksi.

Pievienojieties EPALE kopienai ŠEIT.

Pievienojieties EPALE Latvija sekotājiem arī sociālajos tīklos: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn, Draugiem.lv  – esiet vienmēr pirmais, kurš uzzina jaunāko un svarīgāko par pieaugušo izglītību!

#pieaugušoizglītība #neformālāizglītība #epalelv

Mērķa auditorija:
Digitālās prasmes izglītībā.
Digitālās prasmes visiem
Mērķa grupa:
Skolotāji; pasniedzēji
Sabiedrība kopumā
Digitālās tehnoloģijas/specializācija:
Digitālās prasmes
Digitālo prasmju līmenis:
Pamata
Vidējs
Augsts
Eksperta
Ģeogrāfiskais tvērums - valsts:
Eiropas savienība
Mācību specializācijas virziens:
Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas
Valoda:
Latviešu
Angļu
Iniciatīvas veids:
ES institucionālā iniciatīva
Metodoloģija:

EPALE 2022. gada tematiskie fokusi

Kopš pandēmijas ieviestajām pārmaiņām 2020. gada sākumā izglītības joma ir saskārusies ar būtiskiem šķēršļiem. Covid-19 pandēmija pavēra ceļu jauniem risinājumiem un inovatīvai praksei izglītībā, tajā skaitā arī pieaugušo mācībās. Pasaules mērogā par prioritāti kļuva steidzami ieguldījumi efektīvākas, vienlīdzīgākas un elastīgākas mācību sistēmas izveidošanā. Tāpēc ieguldījums personīgajā un profesionālajā izaugsmē un prasmju pilnveidošanā ir nenovērtējams – ikvienam no mums nākas pielāgoties arvien mainīgajiem apstākļiem. Tas kalpo kā pamudinājums gūtās atziņas izmantot mūsu pūliņu palielināšanai – lai ar mūžizglītības pieredzes palīdzību veidotu vienlīdzīgu, ilgtspējīgu un iekļaujošu sabiedrību, fokusējoties uz 4 galvenajiem virzieniem:

 • Jaunieši
 • Inovatīvas pieejas prasmju revolūcijā
 • Mācību kopienas
 • Radošums un kultūra sociālajai kohēzijai
Mācību resursu veids:
Citi mācību materiāli
Organizācija: