NIC.lv tiešsaistes seminārs “Kādus trikus izmanto hakeri, lai ievilinātu Tevi savā mājaslapā”

NIC.lv tiešsaistes seminārs “Kādus trikus izmanto hakeri, lai ievilinātu Tevi savā mājaslapā”

  • 7. aprīlis, 2022. gads
  • 0 comments
Resursi

No 21. līdz 25. martam Latvijā norisinājās “Digitālā nedēļa 2022”. Tās ietvaros, 24. martā Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Izglītības attīstības un metodiskā atbalsta centrs sadarbībā ar NIC.lv organizēja tiešsaistes semināru “Kādus trikus izmanto hakeri, lai ievilinātu Tevi savā mājaslapā”.

Cik bieži mēs pievēršam uzmanību apmeklētās mājaslapas nosaukumam? Vai zini, kādu informāciju tā slēpj? Bez nosaukuma jeb domēna vārda nav arī pašas mājaslapas. Tādēļ arī hakeri ir spiesti izmantot dažādus trikus, lai ievilinātu pat visatbildīgākos interneta lietotājus savā slazdā. Nereti pēc pašas mājaslapa izskata un satura nevar manīt, ka tā nav uzticama un vienīgais, kas par to liecina ir tās nosaukums jeb domēna vārds. Kas ir domēns un domēna vārds? Kā to izmanto hakeri un kas jāzina, lai neuzķertos uz viņu izmestajiem āķiem? Uz visiem šiem jautājumiem tiešsaistes seminārā laikā atbildes sniedza Latvijas Universitātes (LU) Matemātikas un informātikas institūta (MII) datorzinātņu pētniece un tīkla risinājumu daļas (NIC) mārketinga daļas vadītāja Dana Ludviga.

Tiešsaistes semināra ierakstu iespējams noskatīties ŠEIT.

NIC.LV ieteiktie resursi:

Daudzus citus noderīgus rakstus atradīsiet NIC.LV blogā.

NIC.lv nodrošina augstākā līmeņa domēna .lv, kas ir daļa no pasaules domēna vārdu sistēmas, funkcionēšanu. Šī sistēma nodrošina iespēju lietotājam internetā pēc nosaukuma atrast jebkuru vēlamo datoru, kas uztur interneta mājas lapu vai e-pasta sistēmu. NIC darbojas, ievērojot normatīvo aktu prasības, ICANN/IANA labākās prakses vadlīnijas, pieņemtās prasības un standartus, ievērojot vienlīdzīgas attieksmes principu, darbības atklātību, personu datu aizsardzību, intelektuālā īpašuma aizsardzību un patērētāju tiesības.

NIC.LV aicina ikvienu sekot līdzi domēnu industrijas aktualitātēm sociālo tīklu Facebook un Twitter kontos.

#eprasmes22 #ADWeeks2022

Informācija tiešsaistē:
Mērķa auditorija:
Digitālās prasmes visiem
Mērķa grupa:
Sabiedrība kopumā
Digitālās tehnoloģijas/specializācija:
Kiberdrošība
Digitālo prasmju līmenis:
Pamata
Vidējs
Augsts
Ģeogrāfiskais tvērums - valsts:
Latvija
Mācību specializācijas virziens:
Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas
Valoda:
Latviešu
Iniciatīvas veids:
Nacionālā iniciatīva
Metodoloģija:

Nav saistīts ar Eiropas digitālo kompetenču ietvaru DigComp vai e-Kompetenču ietvaru

Mācību resursu veids:
Pieredzes stāsts