Ventspils Digitālais centrs izstrādājis vietni attālinātā mācību procesa nodrošināšanai

Ventspils Digitālais centrs izstrādājis vietni attālinātā mācību procesa nodrošināšanai

  • 20. maijs, 2022. gads
  • 0 comments
Resursi

2020. gada sākumā, sākoties Covid-19 pandēmijai, mācības skolās pārcēlās attālinātajā režīmā, un aktuāli kļuvuši arī internetā pieejamie mācību materiāli. Ar mērķi atbalstīt skolu pedagogus un vienkāršot piekļuvi mācību materiāliem, Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestāde “Ventspils Digitālais centrs” ir izstrādājis interneta vietni “Mācīties”, kurā tiek apkopoti dažādi mācību materiāli un resursi.

Vietni “Mācīties” uztur Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestāde “Ventspils Digitālais centrs”. Tā ir tehnoloģiju apguves materiālu bibliotēka, kurā apkopota noderīga informācija gan skolēniem, gan pedagogiem. Mācību materiāli ir veidoti dažāda vecuma bērniem un skolēniem, sākot no pirmsskolas vecuma līdz pat vidusskolas vecuma bērniem. Visi materiāli ir publiski pieejami ikvienam interesentam.

Tīmekļa vietnē apkopoti dažādi iepriekš sagatavoti skolu mācību programmu saturam atbilstoši mācību materiāli un uzdevumi. Dažādās radošās programmas, digitālo rīku pamācības un instrukcijas atvieglos darbu un kalpos kā lietderīgs rīks arī klātienes mācībās. Papildus ir piejamas arī saites uz citiem mācību resursiem internetā. Saturs, kas pieejams vietnē, ir uzticams un drošs, jo par tā izstrādi ir parūpējušies Ventspils Digitālā centra pasniedzēji, ņemot vērā pedagogu vēlmes. Vietnē pieejami ne tikai Ventspils Digitālā centra materiāli, bet ievietoti arī citu pedagogu veidotie resursi, kuri ar tiem dalījušies publiski. 

Iecere par šādas vietnes izveidi radās, jo pedagogi un ar izglītību saistītas organizācijas publiski dalās ar materiāliem, lai atbalstītu skolotājus, taču tie ir izkliedēti dažādās interneta vietnēs un nav pieejami vienuviet, kas padara piekļuvi tiem neērtu un laikietilpīgu.

Lai uzlabotu mācību kvalitāti un paplašinātu skolēniem un pedagogiem piekļuvi mācību materiāliem, Ventspils Digitālais centrs aicina skolotājus iesūtīt arī savus veidotos materiālus, lai tie būtu noderīgi citiem. Tīmekļa vietni līdz šim apmeklējuši vairāk kā 145 000 apmeklētāju.

#Home4DigitalSkills #eprasmes22

Mērķa auditorija:
Digitālās prasmes visiem
Mērķa grupa:
Jaunieši, skolēni
Studenti
Skolotāji; pasniedzēji
Digitālās tehnoloģijas/specializācija:
Digitālās prasmes
Digitālo prasmju līmenis:
Pamata
Ģeogrāfiskais tvērums - valsts:
Latvija
Mācību specializācijas virziens:
Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas
Valoda:
Latviešu
Iniciatīvas veids:
Vietējā iniciatīva
Metodoloģija:

Nav saistīts ar Eiropas digitālo kompetenču ietvaru DigComp vai e-Kompetenču ietvaru.

Mācību resursu veids:
Citi mācību materiāli