Aicina pieteikties kiberdrošības meistarklasei Liepājā

Aicina pieteikties kiberdrošības meistarklasei Liepājā

  • 1. marts, 2023. gads
  • 0 comments

9. martā plkst. 18.00 notiks bezmaksas kiberdrošības meistarklase, kuru organizē Digitālo inovāciju parks kopā ar IT kopienu Liepaja TechGirls. Meistarklasi vadīs IT monitoringa inženieris Kristaps Kozlovskis un kiberdrošības praktiķis Ričards Jansons.

Meistarklases dalībniekiem būs iespēja iepazīt apmācību platformu “TryHackMe” un uzzināt par tās priekšrocībām. “TryHackMe” ir tiešsaistes platforma, kas māca par kiberdrošību, izmantojot īsas, izspēlējamas reālās dzīves situācijas. Platforma nodrošina piekļuvi individuālai virtuālai uzlaušanas iekārtai, kas ļauj pārbaudīt un likt lietā savas zināšanas. Tāpat meistarklasē būs iespējas saņemt eksperta ieteikumus mācību procesam kiberdrošības jomā un vērot paraugdemonstrējumus iekārtu drošības līmeņu pārvarēšanā.

Ikdienā Kristaps ir IT monitoringa inženieris uzņēmumā “If P&C Insurance AS Latvijas filiāle”. Viņš veic tīmekļa aplikāciju un dažādu servisu monitoringa jeb uzraudzības, automatizācijas ieviešanas un uzturēšanas pasākumus. Ārpus darba Kristaps sevi veltījis kiberdrošībai, aktīvi iesaistās dažādos apmācību pasākumos un izglīto citus, kā uzsākt darboties kiberdrošības jomā un pasargāt sevi virtuālajā vidē.

Vairāk par Kristapa ieteikumiem var uzzināt viņa tiešsaistes vietnē.

Savukārt, kiberdrošības praktiķis Ričards Jansons veiks praktisku demonstrāciju ar bezvadu interneta rūtera “uzlaušanu”, informējot kā tas tiek darīts un kā izvairīties no šādu nepatīkamu situāciju rašanās savās mājās.

Kiberdrošības meistarklasē dalībnieki varēs ne tikai iegūt teorētisko informāciju, bet arī skatīt praktisku piemēru paraugdemostrāciju, parādot, kā notiek praktisku uzdevumu veikšana apmācību platformā “TryHackMe”. Šī būs unikāla iespēja iepazīt daudziem tik noslēpumaino kiberdrošības jomu, iegūt ieskatu tās teorijā, kā arī vērot praktisku uzdevumu veikšanu kiberdrošības izaicinājumu pārvarēšanā. Meistarklases vadītāji arī atbildēs uz interesentu jautājumiem un palīdzēs izprast, kā sākt izglītošanos kiberdrošībā.

Meistarklases noises vieta: Kungu ielā 2, Liepājā.

Pasākumam reģistrēties šeit (vietu skaits ir ierobežots).

Informācija tiešsaistē:
Sākuma datums:
09/03/2023 18:00:00
Beigu datums:
09/03/2023 20:00:00
Mērķa auditorija:
Darbaspēka digitālās prasmes.
Digitālās prasmes IKT profesionāļiem un digitālajiem ekspertiem.
Digitālās prasmes izglītībā.
Digitālās prasmes visiem
Mērķa grupa:
Studenti
Skolotāji; pasniedzēji
IKT speciālisti un profesionāļi
Uzņēmēji
Pašvaldību un valsts iestāžu darbinieki
Dažādās nozarēs strādājošie
Sabiedrība kopumā
Digitālās tehnoloģijas/specializācija:
Kiberdrošība
Digitālo prasmju līmenis:
Vidējs
Augsts
Ģeogrāfiskais tvērums - valsts:
Latvija
Mācību specializācijas virziens:
Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas
Valoda:
Latviešu
Iniciatīvas veids:
ES institucionālā iniciatīva
Pasākuma veids:
Klātienes
Laika zona:
Europe/Riga