Digitālā nedēļa 2023 Liepājas pilsētas Centrālās zinātniskās bibliotēkas Reģionālajā mācību centrā

Digitālā nedēļa 2023 Liepājas pilsētas Centrālās zinātniskās bibliotēkas Reģionālajā mācību centrā

  • 18. aprīlis, 2023. gads
  • 0 comments

Liepājas pilsētas Centrālās zinātniskās bibliotēkas Reģionālais  mācību centrs (LCZB RMC)  ir sagatavojis piedāvājumu Digitālajai nedēļai 2023 ar mērķi uzzināt, noskaidrot vai precizēt aktualitātes, kuras saistītas ar digitālām iespējām un e-resursiem. Joprojām aktuāli ir jautājumi, kuri saistīti ar medijpratību, tādēļ turpināsim sarunas par medijpratību kopā ar laikraksta “Kurzemes Vārds” redaktori Andu Pūci. Daudz lietderīgu un interesantu lietu, ko varam izmantot izglītībā, pētniecībā, izklaidē, arī bibliotekārajā darbā, uzzināsim  iepazīstoties ar Latvijas Nacionālā vēstures muzeja novadpētniecības un digitālo resursu krātuvi “eMuzejs”, arī iesaistes platformu  “Gadsimta stāsti”. Aktualitāti nav zaudējis jautājums  – kā sevi un savas finanses  labāk pasargāt no krāpniekiem, tādēļ  piedāvājam ekspertu stāstījumu par finanšu drošību digitālajā vidē. Daudzus no mums varētu ieinteresēt praktiska nodarbība par tiešsaistes platformu Ciltskoki.lv, kas ir labs palīgs dzimtas vēstures pētīšanā un ciltskoka veidošanā.

Digitālās nedēļas 2023 pasākumi  tiek organizēta Eiropas Savienības prasmju gada (#EuropeanYearOfSkills) un ALL Digital Weeks 2023 (#ADWeeks2023) ietvaros.

  • 24.APRĪLIS PLKST.  11.00 – 13.00

“SARUNAS PAR MEDIJPRATĪBU” /Anda Pūce, laikraksta “Kurzemes Vārds” redaktore/

Informatīvi izglītojošajā nodarbībā žurnāliste Anda Pūce runās par šodien aktuālu jautājumu – medijpratība un kritiskā domāšana, skaidros kā atpazīt viltus ziņas, kāda ir lietotāja atbildība, kas ir dezinformācija, dziļviltojumi, boti un troļļi, naida runa .tml.
Nodarbība notiks klātienē, Liepājas pilsētas Centrālās zinātniskās bibliotēkas Reģionālajā mācību centrā/ Malkas iela 4, 3.stāvs, bērnu bibliotēkas “Vecliepājas rūķis” telpas/

  • 27.APRĪLIS PLKST. 10.00 – 12.00

“LASI, SKATIES, UZZINI, IESAISTIES”/ Dr.art. Astra Spalvēna, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Etnogrāfijas nodaļas pētniece./

Seminārā klausītāji iepazīsies ar Latvijas Nacionālā vēstures muzeja novadpētniecības un digitālo resursu krātuvi “eMuzejs”, iesaistes platformu “Gadsimta stāsti” un uzzinās kā gudri un pārdomāti izmantot šos resursus izglītībā, pētniecībā, izklaidē, tajā skaitā arī bibliotēku darbā.
Informatīvi izglītojošais seminārs notiks tiešsaistes platformā Zoom.

  • 27.APRĪLIS  PLKST 12.15 – 13.45

“FINANŠU DROŠĪBA DIGITĀLAJĀ VIDĒ”/Kristīne Ziemele, AS Swedbank Liepājas nodaļas speciāliste/

Tiešsaistes semināra galvenās aplūkojamās tēmas: krāpšanas veidi digitālajā vidē, krāpnieku motivācija, digitālās tendences finanšu jomā, datu drošības riski u.c. Tiks sniegti speciālista padomi kā izvairīties no riskiem digitālajā vidē un būt drošiem.

  • 28.APRĪLIS PLKST 15.00-17.00

“KAS PAGĀTNI PĒTĪ, TAS NĀKOTNI SVĒTĪ.”/Egils Turss, platformas lv veidotājs/

Seminārs sniegs informāciju par tiešsaistes platformu Ciltskoki.lv, kas ir labs palīgs dzimtas vēstures pētīšanā un ciltskoka veidošanā.

Reģistrēšanās dalībai: https://ej.uz/d1ry

Plašāka informācija www.liepajasczb.lv

#eprasmes23 #ADWeeks2023 #EuropeanYearOfSkills

Mērķa auditorija:
Digitālās prasmes visiem
Mērķa grupa:
Pašvaldību un valsts iestāžu darbinieki
Sabiedrība kopumā
Digitālās tehnoloģijas/specializācija:
Digitālās prasmes
Virtuālā realitāte
Digitālo prasmju līmenis:
Pamata
Ģeogrāfiskais tvērums - valsts:
Latvija
Mācību specializācijas virziens:
Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas
Valoda:
Latviešu
Iniciatīvas veids:
Vietējā iniciatīva
Pasākuma veids:
Virtuālais tiešraides
Klātienes
Laika zona:
Europe/Riga
Sākuma datums:
24/04/2023 00:00:00
Beigu datums:
28/04/2023 00:00:00