Digitālās nedēļas pasākumi Jelgavā

Digitālās nedēļas pasākumi Jelgavā

  • 26. aprīlis, 2024. gads
  • 0 comments

Sniedzot iespēju pilsētas iedzīvotājiem bez maksas apgūt un attīstīt jaunas digitālās prasmes, Jelgavā no 13. līdz 18. maijam norisināsies Digitālās nedēļas pasākumi, kas būs paredzēti dažādām mērķauditorijām.

Jelgavā Digitālās nedēļas pasākumu norisi koordinē Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs (ZRKAC), kas sadarbībā ar Jelgavas Digitālo centru, Jelgavas Pilsētas bibliotēku un tās filiālēm, Jelgavas tehnikumu, kā arī pilsētas jauniešu centriem sagatavojis plašu piedāvājumu – individuālas konsultācijas, lekcijas, semināri, darba stacijas un praktiskā darba grupas.

ZRKAC piedāvās individuālas konsultācijas senioriem par internetbankas lietošanu, iepirkšanos internetveikalos, informācijas meklēšanu interneta vidē, e-pasta lietošanu. Izglītības jomas pārstāvji varēs uzlabot savas prasmes darbā ar mākslīgā intelekta rīkiem, piedalīties izglītības tehnoloģiju demonstrācijā, kā arī tiešsaistē tikties ar ekspertiem, noskaidrojot, kā izmantot rīku “DigCompEdu” pedagogu digitālās kompetences novērtēšanai. Uzņēmēji un jebkurš cits interesents varēs piedalīties prototipēšanas darbnīcās, apgūstot darbu ar dažādām iekārtām – veidot plakātus, afišu prototipus, formu sagataves, izšuvumus, lāzergravējumus un izzināt daudzas citas tehnoloģiju iespējas.

Jelgavas pilsētā organizētie pasākumi būs veltīti dažādām tēmām – digitālās prasmes nodarbinātībai, uzņēmējdarbībai un inovācijām; kiberdrošība un drošāks internets; digitālās prasmes un mākslīgais intelekts; digitālo mediju lietotprasmes un kritiskā domāšana. Jelgavas iedzīvotāji varēs apgūt jaunas digitālās prasmes vai nostiprināt jau esošās zināšanas atbilstoši katras mērķauditorijas interesēm un vajadzībām. Piemēram, jaunieši iepazīs tehnoloģiju nozares profesijas, uzzinās par medijpratību, sociālo tīklu algoritmiem un grafiskās noformēšanas rīka “Canva” izmantošanu, savukārt seniori apgūs interneta vides un sociālo mediju lietošanas prasmes.

Vairāk informācijas par visiem pasākumiem šeit.

Dalība Digitālās nedēļas pasākumos ir bez maksas, un pārsvarā ir nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās. Pasākumi notiks gan klātienē, gan tiešsaistē.

#eprasmes24 #ADweeks24

Mērķa auditorija:
Digitālās prasmes visiem
Mērķa grupa:
Sabiedrība kopumā
Digitālās tehnoloģijas/specializācija:
Digitālās prasmes
Digitālo prasmju līmenis:
Pamata
Ģeogrāfiskais tvērums - valsts:
Latvija
Mācību specializācijas virziens:
Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas
Valoda:
Latviešu
Iniciatīvas veids:
Nacionālā iniciatīva
Pasākuma veids:
Jauktā tipa
Laika zona:
Europe/Riga
Sākuma datums:
13/05/2024 09:00:00
Beigu datums:
17/05/2024 00:00:00