Eiropas Komisija aicina piedalīties vebinārā “Mākslīgais intelekts klasēs”

Eiropas Komisija aicina piedalīties vebinārā “Mākslīgais intelekts klasēs”

  • 3. aprīlis, 2023. gads
  • 0 comments

3. aprīlī plkst. 17:00 (pēc Latvijas laika) notiks bezmaksas tiešsaistes seminārs “Artificial Intelligence in Classrooms” jeb “Mākslīgais intelekts klasēs”, ko organizē Eiropas Komisija. Šajā pasākumā galvenā uzmanība tiek pievērsta mākslīgā intelekta izmantošanas iespējām skolās un īsumā apskatīs arī ChatGPT ietekmi uz izglītību. 

Mākslīgais intelekts ir būtiska eTwinning 2023. gada tēmas sastāvdaļa. Šī tiešsyistes semināra mērķis ir palīdzēt skolotājiem saprast, kādus mākslīgā intelekta veidus viņi izmanto savā klasē, lai mākslīgā intelekta jēdziens kļūst mazāk svešs. Saprotot, ko skolotāji jau izmanto savā ikdienā, paveras iespējas nākotnei – kādas ir mākslīgā intelekta izmantošanas iespējas un kādi rīki var bagātināt viņu skolēnu mācību pieredzi. Runātāji pievērsīsies arī skolotāju bažām par to, kā šie rīki, piemēram, ChatGPT, ietekmēs izglītību.

Vebināra vadītāji
Daniela Hau (Daniela Hau) vada Luksemburgas Izglītības ministrijas SCRIPT (Service de Coordination de la Recherche et de l’Innovation pédagogiques et technologiques) Inovāciju departamentu. Viņas darbs koncentrējas uz MI un datu pratību, mediju lietotprasmi kopumā un uz digitālajām spēlēm balstītu mācīšanos. Viņa ir arī ārštata doktorante Luksemburgas Universitātes Psiholoģijas nodaļā. Viņas pētījums koncentrējas uz skolotāju pamatizpratni un attieksmi pret MI izglītībā.

Klēra Flamanga (Clare Flammang) ir mākslas skolotāja vidusskolā, skolotāju pasniedzēja IFEN (nacionālajā skolotāju sagatavošanas institūtā) un projektu koordinatore SCRIPT Inovāciju nodaļā. Viņas intereses svārstās no jauno tehnoloģiju izmantošanas mūsdienu pedagoģijā līdz 21. gadsimta prasmju izpratnei un ieviešanai izglītībā, bieži novedot viņu līdz nezināmiem un aizraujošiem izaicinājumiem.

Klods Reiters (Clause Reuter) ir specializēts skolotājs. Viņš strādā par projektu koordinatoru SCRIPT Inovāciju departamentā. Viņa uzmanības centrā ir koncepciju izstrāde mediju izglītības integrācijai sākumskolā un vidusskolā. Klods ir iesaistīts arī valsts sasniegumu pārbaudes darbu izstrādē matemātikā un problēmu risināšanas veicināšanā matemātikā.

Reģistrācija dalībai pasākumā pieejama šeit.

Pēc reģistrēšanās uz norādīto e-pasta adresi tiks nosūtīts apstiprinājums un MS Teams saite uz tiešsaistes semināru.

#Etwinning #digitalskills #MI #AI

Mērķa auditorija:
Digitālās prasmes izglītībā.
Mērķa grupa:
Skolotāji; pasniedzēji
Digitālās tehnoloģijas/specializācija:
Mākslīgais intelekts
Digitālo prasmju līmenis:
Vidējs
Ģeogrāfiskais tvērums - valsts:
Eiropas savienība
Mācību specializācijas virziens:
Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas
Valoda:
Angļu
Iniciatīvas veids:
ES institucionālā iniciatīva
Pasākuma veids:
Virtuāls ieraksts
Laika zona:
Europe/Riga
Sākuma datums:
03/04/2023 17:00:00
Beigu datums:
03/04/2023 18:00:00
Organizācija: