Forums “Sievietes un meitenes STEM jomā”

Forums “Sievietes un meitenes STEM jomā”

  • 10. augusts, 2022. gads
  • 0 comments

2022. gada 26. oktobrī projekta Girls Go Circular īstenotāji sadarbībā ar Eiropas Komisijas Izglītības, jaunatnes, sporta un kultūras ģenerāldirektorātu (EAC ĢD) organizē otro forumu “Sievietes un meitenes STEM jomā”. Pasākums pulcēs pētniekus, uzņēmējus un citas STEM un dzimumu līdztiesības jomā iesaistītās puses, lai satiktos ar sievietēm un meitenēm, kuras piedalās projekta Girls Go Circular inovatīvajā mācību programmā.

Otrā foruma tēma ir “Sieviešu iespējas zinātnē un tehnoloģiju jomā”. Jaunās sievietes iesaistīsies diskusijās ar ES politikas veidotājiem, pētniekiem un uzņēmējiem. Būs diskusijas par to, kā veicināt dzimumu līdztiesību ar zinātni, tehnoloģiju, inženierzinātnēm un matemātiku (STEM) saistītā izglītībā un karjeras veidošanā. Forumā tiks uzrunātas tūkstošiem meiteņu no 11 Eiropas valstīm, kuras ir iesaistītas projekta “Girls Go Circular” aktivitātēs un piedāvāta iespēja saņemt konsultācijas no vadošajiem STEM jomas profesionāļiem.

Dzimumu līdztiesības veicināšana ilgtspējīgai konkurētspējai

Pastāv skaidra saikne starp digitālo, uzņēmējdarbības un caurviju prasmju, STEM jomu, zaļās un digitālās pārkārtošanās veicināšanu Eiropas Savienībā. Inovācijas, jaunas perspektīvas un radoši risinājumi šajās jomās ir būtiski, lai nodrošinātu ilgtspējīgu konkurētspēju. Tāpēc tiek aicinātas dažādas STEM jomā iesaistītās puses, tostarp sievietes, meitenes un citas mazāk pārstāvētās grupas, piedalīties taisnīgas pārkārtošanās procesa un iekļaujošākas globālās ekonomikas veicināšanā. 

Studentu izaicinājumi

Jaunākā paaudze būs tā, kas palīdzēs veicināt dzimumu līdztiesību STEM jomā. Foruma “Sievietes un meitenes STEM jomā” dalībniekiem būs iespēja dalīties ar labās prakses piemēriem, gūt iedvesmu un mācīties citam no cita. Projekta “Girls Go Circular” dalībnieces veidos komandas meklēs inovatīvus risinājumus dzimumu stereotipu atmaskošanai STEM jomā. Trīs labākās komandas savas redzējumu prezentēs ekspertu žūrijas panelim. Uzvarētāju komandai tiks piedāvātas mācības, lai savu teorētisko ideju īstenotu praksē.

Lai saņemtu ziņu par reģistrēšanās sākumu, pieteikties ŠEIT!

#WGSF22

Sākuma datums:
26/10/2022 01:30:00
Beigu datums:
26/10/2022 04:30:00
Mērķa auditorija:
Digitālās prasmes IKT profesionāļiem un digitālajiem ekspertiem.
Digitālās prasmes izglītībā.
Darbaspēka digitālās prasmes.
Digitālās prasmes visiem
Mērķa grupa:
IKT speciālisti un profesionāļi
Uzņēmēji
Dažādās nozarēs strādājošie
Studenti
Sabiedrība kopumā
Digitālās tehnoloģijas/specializācija:
Mākslīgais intelekts
Blokķēde
Augstas veiktspējas datošana
Mašīnmācīšanās
Digitālo prasmju līmenis:
Augsts
Eksperta
Ģeogrāfiskais tvērums - valsts:
Eiropas savienība
Mācību specializācijas virziens:
Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas
Valoda:
Angļu
Iniciatīvas veids:
ES institucionālā iniciatīva
Pasākuma veids:
Virtuālais tiešraides
Laika zona:
Europe/Riga