Inovāciju pēcpusdiena “Civilā un kiberaizsardzība”

Inovāciju pēcpusdiena “Civilā un kiberaizsardzība”

  • 22. marts, 2022. gads
  • 0 comments

Turpinot Signes Bāliņas, Latvijas Universitātes Inovāciju centrs LUMIC vadītājas, ekspertu diskusiju ciklu “Bez robežām”, ikviens interesants aicināts uz Inovāciju pēcpusdienu par civilo un kiberaizsardzību, kas norisināsies tiešsaistē ceturtdien, 24. martā, no plkst. 14.00 līdz 15.00.

Profesore Signe Bāliņa, organizējot šo Inovāciju pēcpusdienu, akcentē, ka šobrīd vairāk kā jebkad iepriekš ir jāstiprina kompetence civilās aizsardzības un kiberdrošības jautājumos, jo tas attiecas uz ikvienu no mums: “Šoreiz skatītājiem būs iespēja noskaidrot, kas ir “neredzamie karotāji”, kuru galvenais ierocis ir dators. Viņi savu darbu dara klusi un it kā nemanāmi, bet tas ir ļoti nozīmīgs Latvijas nacionālās kiberdrošības atbalstam. Tāpat uzzināsiet, kas ir civilā aizsardzība, kādēļ tā tiek mācīta un kādi ir lielākie izaicinājumi. Tiešsaistes pasākuma laikā paredzēta arī jautājumu un atbilžu diskusija par drošības jautājumiem, tādēļ aicinām pievienoties ikvienu interesentu.”

Kiberaizsardzības vienība, ar ko tā nodarbojas, un kādām prasmēm jāpiemīt, lai cilvēks varētu iestāties kiberzemessardzē? Par šiem un citiem jautājumiem stāstīs Zemessardzes Kiberaizsardzības vienības pārstāvis. Savukārt ārsts-neiroķirurgs, medicīnas zinātņu doktors un Latvijas Nacionālās drošības padomes loceklis Romualds Ražuks sniegs ekskursu civilās aizsardzības jomā.

Inovāciju pēcpusdienu mērķis ir veicināt interesi un izpratni par mūsdienu pasaules izaicinājumiem un inovāciju attīstību, kā arī rosināt sabiedrību runāt, domāt un diskutēt par šāda veida jautājumiem. Tas ir pasākumu cikls, kur dažādi nozares eksperti izklāsta savu pieredzi un zināšanas par dažādiem inovāciju sasniegumiem.

Inovāciju pēcpusdienu turpinājums sekos 21. aprīlī, bet noslēgsies 20. maijā ar Latvijas Universitātes Jauno tehnoloģiju un inovāciju dienu, kurā pulcēsies Latvijas lielākās universitātes zinātnieku un pētnieki, iepazīstinot ar jaunākajiem atklājumiem un sasniegumiem.

Tiešsaistes pasākuma laikā paredzēta arī jautājumu atbilžu diskusija par drošības jautājumiem. Uzzini vairāk par aizsardzības un drošības jautājumiem no ekspertiem!

Diskusijas “Civilā un kiberaizsardzība” tiešraidi būs iespējams noskatīties ŠEIT.

Pasākums tiek organizēts ar ERAF līdzfinansētā projekta Nr. 1.1.1.3/18/A/007 “Latvijas Universitātes inovāciju granti studentiem” atbalstu.

#eprasmes22 #ADWeeks2022 #LUMIC #LUInovācijucentrs #LU

Mērķa auditorija:
Digitālās prasmes visiem
Mērķa grupa:
Sabiedrība kopumā
Digitālās tehnoloģijas/specializācija:
Kiberdrošība
Digitālo prasmju līmenis:
Pamata
Vidējs
Augsts
Eksperta
Ģeogrāfiskais tvērums - valsts:
Latvija
Mācību specializācijas virziens:
Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas
Valoda:
Latviešu
Iniciatīvas veids:
Nacionālā iniciatīva
Pasākuma veids:
Virtuālais tiešraides
Laika zona:
Europe/Riga
Sākuma datums:
24/03/2022 14:00:00
Beigu datums:
24/03/2022 15:00:00