Kiberdrošības izaicinājums 2024

Kiberdrošības izaicinājums 2024

  • 15. februāris, 2024. gads
  • 0 comments

Aizsardzības ministrija aicina jauniešus vecumā no 14 līdz 24 gadiem piedalīties Latvijas kiberdrošības izaicinājumā, reģistrējot savu dalību izaicinājuma mājaslapā www.kibiz.lv no 19. februāra līdz 1. martam.

Latvijas kiberdrošības izaicinājums ir pirmās valsts mēroga kiberdrošības sacensības, kas sniedz iespēju jauniešiem pārbaudīt un pielietot praksē iegūtās zināšanas un prasmes kiberdrošības vai kiberaizsardzības jomās.

Lai piedalītos izaicinājumā, priekšzināšanas nav obligātas, svarīga ir motivācija, interese par kiberdrošības jomu, un prasme patstāvīgi meklēt un analizēt dažāda veida informāciju.

Latvijas kiberdrošības izaicinājums notiks tiešsaistē trīs kārtās:

  • 8. martā;
  • 3. un 4. aprīlī;
  • 7. un 8. maijā.

Katrā kārtā var pieteikties jebkurš Latvijas valstspiederīgais vecumā no 14 līdz 24 gadiem, kas iegūst izglītību Latvijā akreditētā pamatizglītības, vidējās izglītības vai augstākās izglītības iestādē.

Pieteikšanās termiņš – līdz 2024. gada 1. martam.

Reģistrācijas anketa pieejama ŠEIT!

Izaicinājuma noslēgumā pēc rezultātu apkopošanas dalībnieki, kas būs sakrājuši visvairāk punktus, iegūs balvas no Aizsardzības ministrijas un iespēju kļūt par daļu no Latvijas nacionālās izlases dalībai starptautiskās kiberdrošības sacensībās jauniešiem – Eiropas kiberdrošības izaicinājums, kas norisināsies no 8. līdz 11. oktobrim Turīnā, Itālijā.

Vairāk informācijas par Latvijas kiberdrošības izaicinājumu un noteikumiem pieejama izaicinājuma mājaslapā www.kibiz.lv.

Latvijas kiberdrošības izaicinājumu organizē Aizsardzības ministrija sadarbībā ar CERT.LV, Latvijas Universitāti un Zemessardzes Kiberaizsardzības vienību. Izaicinājumu atbalsta Nacionālais koordinācijas centrs – Latvija (NCC-LV) un Eiropas Kiberdrošības kompetenču centrs, un to līdzfinansē Eiropas Savienība.

Informācija tiešsaistē:
Mērķa auditorija:
Digitālās prasmes izglītībā.
Mērķa grupa:
Jaunieši, skolēni
Studenti
Digitālās tehnoloģijas/specializācija:
Kiberdrošība
Digitālo prasmju līmenis:
Vidējs
Augsts
Ģeogrāfiskais tvērums - valsts:
Latvija
Mācību specializācijas virziens:
Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas
Valoda:
Latviešu
Iniciatīvas veids:
Nacionālā iniciatīva
Pasākuma veids:
Virtuālais tiešraides
Laika zona:
Europe/Riga
Sākuma datums:
08/03/2024 00:00:00
Beigu datums:
08/05/2024 00:00:00