Diskutēs par mākslīgā intelekta radītajiem izaicinājumiem augstākās izglītības jomā

Diskutēs par mākslīgā intelekta radītajiem izaicinājumiem augstākās izglītības jomā

  • 17. aprīlis, 2023. gads
  • 0 comments

21. aprīlī no plkst. 10.00 notiks konference  “ChatGPT un izglītības transformācijas: tehnoloģija, ētika, jēga”, ko organizē Latvijas Universitāte. Humanitāro un eksakto jomu speciālisti diskutēs par mākslīgā intelekta radītajiem izaicinājumiem augstākajā izglītībā.

Sarunu bota ChatGPT publiskošana 2022. gada novembrī ne tikai lika visai pasaulei apjaust ģeneratīvā mākslīgā intelekta negaidīti vispusīgās spējas, bet arī radīja virkni izaicinājumu ar intelektuālu un radošu darbu saistītās jomās. Latvijas Universitātes (LU) organizētajā konferencē eksperti diskutēs par to, kā mākslīgā intelekta attīstība transformējusi mūsu izpratni par mācīšanos un mācīšanu, kā arī pārskatīs autorības un plaģiātisma jēdzienus ģeneratīvā MI rīku kontekstā.

“Vairāki neseni pētījumi liecina, ka ChatGPT spēj sacerēt tik pārliecinošus pētījumu aprakstus, ka pat zinātniekiem bieži vien ir grūti tos atšķirt no savu kolēģu veikuma. Ģeneratīvais mākslīgais intelekts radīs neatgriezeniskas pārmaiņas izglītībā, darba tirgū, politiskajos procesos un sabiedrībā kopumā”, norāda konferences organizētāja, LU Vēstures un filozofijas fakultātes docente Līva Rotkale.

Konferenci atklās LU rektors Indriķis Muižnieks un LU prorektore humanitāro un sociālo zinātņu jomā Ina Druviete. Diskusijā piedalīsies Accenture Baltics vadītājs Maksims Jegorovs, LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes profesore Zanda Rubene, LU Medicīnas fakultātes asociētā profesore Signe Mežinska, LU Akadēmiskā departamenta Akadēmiskās politikas nodaļas vadītājs Didzis Elferts, LU Vēstures un filozofijas fakultātes docente Līva Rotkale, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Digitālās attīstības departamenta Digitālās pētniecības pakalpojumu vadītāja Anda Baklāne, LU Filozofijas un socioloģijas institūta eksperte Marta Valdmane un LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes students Toms Rostoks. Diskusiju moderēs LU Vēstures un filozofijas fakultātes docenti Artis Svece un Igors Gubenko.

Konferenci organizē LU Vēstures un filozofijas fakultāte sadarbībā ar LU Filozofijas un socioloģijas institūtu. Pasākumu atbalsta LU Zinātniskās darbības atbalsta programma un LZP fundamentālo un lietišķo pētījumu projekts “Cilvēciskāki čatboti: komunikācijā balstīti risinājumi lietotāju pieredzes uzlabošanai”.

Konference notiks 21. aprīlī plkst. 10.00–14.00 LU Zinātņu mājā (Rīga, Jelgavas iela 3) Omega auditorijā. Interesentiem, kuri vēlas piedalīties konferencē klātienē, lūgums pieteikties, rakstot uz e-pastu liva.rotkale@lu.lv.

Konferences tiešraidei varēs sekot LU YouTube tiešraižu kontāLU.lv tiešraižu sadaļā un LU Vēstures un filozofijas fakultātes Facebook lapā.

Konferences programma pieejama šeit.

#ChatGPT #AI #LatvijasUniversitāte #MI

Mērķa auditorija:
Digitālās prasmes izglītībā.
Digitālās prasmes IKT profesionāļiem un digitālajiem ekspertiem.
Mērķa grupa:
Studenti
IKT speciālisti un profesionāļi
Skolotāji; pasniedzēji
Digitālās tehnoloģijas/specializācija:
Mākslīgais intelekts
Digitālo prasmju līmenis:
Vidējs
Augsts
Ģeogrāfiskais tvērums - valsts:
Latvija
Mācību specializācijas virziens:
Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas
Valoda:
Latviešu
Iniciatīvas veids:
Nacionālā iniciatīva
Pasākuma veids:
Jauktā tipa
Laika zona:
Europe/Riga
Sākuma datums:
21/04/2023 10:00:00
Beigu datums:
21/04/2023 14:00:00