Mākslīgā intelekta olimpiāde 2023

Mākslīgā intelekta olimpiāde 2023

  • 10. janvāris, 2023. gads
  • 0 comments

Šī gada 10. februārī notiks Mākslīgā intelekta olimpiāde 2023, kuru organizē Liepājas tehnoloģiju klasteris sadarbībā ar mākslīgā intelekta (MI) uzņēmumiem un profesionāļiem. Dalība olimpiādē ir bez maksas, un tajā aicināts piedalīties ikviens Latvijas vispārizglītojošās izglītības iestādes 12. klašu skolēns un profesionālās vidējās izglītības iestādes pēdējā kursa audzēknis.

Pirmās Mākslīgā intelekta olimpiādes uzvarētājs Krišjānis: “No sākuma likās, ka nepiedalīšos, jo iepriekš biju ļoti maz darbojies ar jebkāda veida mākslīgā intelekta tehnoloģijām. Olimpiāde bija ļoti interesanta, jo uzdotie uzdevumi nebija pārāk viegli, bet tajā pašā laikā nebija neizpildāmi. Šo olimpiādes uzvaru esmu izmantojis, lai gūtu dalības iespēju citos projektos, kuri saistīti ar mašīnmācīšanos. Un tā man ir palīdzējusi apzināt savas spējas un intereses.”

Olimpiāde notiks 3 dažādās disciplīnās – matemātika, informātika un dziļā mašīnmācīšanās (deep learning). Dalība olimpiādē ir iespēja iemācīties ko jaunu un izmēģināt spēkus mākslīgā intelekta izstrādē. Tas ļaus iepazīt nākotnes tehnoloģiju izaicinājumus, kā arī iegūt vērtīgas balvas no pasākuma atbalstītājiem.

Mākslīgā intelekta olimpiādes 2023 nolikums pieejams šeit.

Reģistrēšanās pieejama līdz 9. februāra plkst. 15:00 šeit.

8. februārī visiem reģistrētajiem dalībniekiem būs iespēja piedalīties konsultācijā. Dalībnieki gūs ieskatu risināmajos uzdevumos un noskaidrotu ko jaunu par MI izstrādi.

Lai apgūtu pamatus MI izstrādē, vari ieskatīties vadošā Latvijas MI pasniedzēja YouTube kanālā.

Arvien biežāk sabiedrībā izskan bažas, ka roboti un MI risinājumi aizvietos vairāk kā 80 milj. darba vietu. Tomēr tiek prognozēts, ka līdz ar MI tehnoloģiju ieviešanu un attīstīšanu, tiks radītas vairāk kā 97 milj. jaunas darba vietas. Tā savā ilgtermiņa ietekmes analīzē atspoguļo viens no pasaulē lielākajiem grāmatvedības un audita pakalpojumu uzņēmumiem “PwC”. Savukārt, Stenfordas universitātē, kas ir viena no top 3 universitātēm pasaulē, ar MI saistīto kursu skaits kopš 2010. gada ir pieaudzis no 25 līdz 77 2020. gadā. Tas liecina, ka arī šajā jomā speciālisti ir ļoti pieprasīti un darba iespējas ir pietiekoši.

Informācija tiešsaistē:
Mērķa auditorija:
Digitālās prasmes visiem
Mērķa grupa:
Jaunieši, skolēni
Digitālās tehnoloģijas/specializācija:
Mākslīgais intelekts
Digitālo prasmju līmenis:
Pamata
Ģeogrāfiskais tvērums - valsts:
Latvija
Mācību specializācijas virziens:
Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas
Valoda:
Latviešu
Iniciatīvas veids:
Nacionālā iniciatīva
Pasākuma veids:
Virtuālais tiešraides
Laika zona:
Europe/Helsinki
Sākuma datums:
10/02/2023 10:00:00
Beigu datums:
10/02/2023 15:00:00