Augsta līmeņa digitālo prasmju pilnveide Eiropas Savienībā

Augsta līmeņa digitālo prasmju pilnveide Eiropas Savienībā

  • 13. februāris, 2024. gads
  • 0 comments

27. februārī no plkst. 11.00 līdz 13.00 notiks tiešsaistes seminārs “CONNECT University – Kā ES var uzlabot augsta līmeņa digitālās prasmes?”, ko organizē Eiropas Komisijas Komunikācijas tīklu, satura un tehnoloģiju ģenerāldirektoriāts (CONNECT ĢD).

Ziņojumā par stāvokli digitālajā desmitgadē ir norādīts, ka gandrīz pusei Eiropas iedzīvotājiem (46%) nav digitālo pamatprasmju. Uzņēmumi saskaras ar grūtībām pieņemt darbā IKT speciālistus, uzsverot, ka ES ir jāpastiprina centieni globālajā talantu sacensībā, jo īpaši zinātnes, tehnoloģiju, inženierzinātņu un matemātikas (STEM) jomā.

Pamata un augstākas digitālās prasmes Latvijā tuvojas ES vidējam rādītājam. 51% no iedzīvotājiem vecumā no 16 līdz 74 gadiem ir vismaz digitālās pamatprasmes, un 24% pārsniedz digitālo pamatprasmju līmeni, salīdzinot ar ES vidējiem rādītājiem – attiecīgi 54% un 26%. Visdažādākos rādītājus par Eiropas valstu sniegumiem iespējams aplūkot ŠEIT.  

Tiešsaistes seminārā tiks diskutēts par to, kādas praktiskas darbības būtu jāveic, lai veicinātu augsta līmeņa digitālo prasmju pilnveidi Eiropas Savienībā.
  • Pirmā daļa tiks veltīta jautājumiem par ES pašreizējo statusu attiecībā uz IKT speciālistu (augsta līmeņa digitālo prasmju) mērķrādītāju.
  • Otrā daļa būs atklāta paneļdiskusija ar ekspertiem, galveno uzmanību pievēršot tam, ko dažādas nozares jau dara augsta līmeņa digitālo prasmju pilnveides jomā, t.sk. kādi ir galvenie izaicinājumi un iespējas.

Vairāk informācijas par pasākumu pieejama ŠEIT.

#DigitalEU #DigitalDecade #DESI

Sākuma datums:
27/02/2024 11:00:00
Beigu datums:
27/02/2024 13:00:00
Mērķa auditorija:
Digitālās prasmes visiem
Mērķa grupa:
Dažādās nozarēs strādājošie
Sabiedrība kopumā
Digitālās tehnoloģijas/specializācija:
Mākslīgais intelekts
Kiberdrošība
Digitālās prasmes
Digitālo prasmju līmenis:
Pamata
Vidējs
Augsts
Eksperta
Ģeogrāfiskais tvērums - valsts:
Eiropas savienība
Mācību specializācijas virziens:
Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas
Valoda:
Angļu
Iniciatīvas veids:
ES institucionālā iniciatīva
Organizācija:
Pasākuma veids:
Virtuālais tiešraides
Laika zona:
Europe/Riga