Tiešsaistes darbnīca “Mākslīgā intelekta rīki skolotājiem mācību materiālu sagatavošanai dažādos mācību priekšmetos latviešu valodā”

Tiešsaistes darbnīca “Mākslīgā intelekta rīki skolotājiem mācību materiālu sagatavošanai dažādos mācību priekšmetos latviešu valodā”

  • 29. aprīlis, 2024. gads
  • 0 comments

Digitālās nedēļas laikā, 13.maijā plkst. 16.00–17.30  Datorium vadītāja Anžela Džafarova  aicina skolotājus uz bezmaksas tiešsaistes darbnīcu “Mākslīgā intelekta rīki skolotājiem mācību materiālu sagatavošanai dažādos mācību priekšmetos latviešu valodā ”.

Darbnīcu vadīs Anžela Džafarova – Datorium vadītāja, Eksperte MI tehnoloģiju pielietošanā izglītībā.

Darbnīcā skolotāji ar jauno Datorium mākslīgā intelekta asistentu https://skolotajiem.datorium.eu varēs izveidot saviem mācību priekšmetiem:

  • darba lapas
  • nodarbības plānus
  • teksta uzdevumus
  • testa jautājumus ar atbilžu variantiem
  • tēmas izklāstus ar definīcijām un formulām

Šis rīks ļauj skolotājam ietaupīt vairākas stundas nedēļā, gatavojoties stundām.

Lai pilnvērtīgi piedalītos darbnīcā, skolotājiem būs nepieciešams Gmail profils (ja tāds  nav – tad ieteicams to izveidot pirms darbnīcas).

Šis Latvijā veidots MI rīks atšķiras no starptautiskiem analogiem ar to, ka tas ir apmācīts izmantojot Latvijas izglītības standartus un programmas, līdz ar to tas  veido uzdevumus, kurus skolotāji var uzreiz izmantot stundās. Izveidotos materiālus var saglabāt un izdrukāt kā darba lapas, ko pildīt ar roku, vai arī kā digitālus resursus, ko ievietot mācību platformās, kuras skolotājs izmanto.

“Ar prieku vēroju, ka mūsu risinājums jau tagad pozitīvi ietekmē daudzu skolotāju ikdienu un palīdz viņiem ātrāk un efektīvāk sagatavoties stundām. Skolotāji ikdienu tērē daudz laika pēc stundām lai sagatavotu pārbaudes darbus, darba lapas un citus mācību materiālus. Ar mūsu rīku šis laiks saīsinās līdz dažām minūtēm.  Un ietaupīto laiku skolotājs var veltīt, lai koncentrētos uz galveno skolotāja uzdevumu, ko dators nespēj izdarīt skolotāja vietā – ar savu radošo un dzīvespriecīgo klātbūtni stundā radīt patiesu interesi par savu priekšmetu un iedvesmot skolēnus.” skaidro Datorium vadītāja Anžela Džafarova.

Datorium ir inovatīvs Latvijas izglītības tehnoloģiju (EdTech) uzņēmums, kas izstrādāja un ieviesa tehnoloģijās balstītu izglītības risinājumu, kas šobrīd tiek īstenota 89 valsts skolās, efektīvi apmācot aptuveni 5000 skolēnu katru nedēļu. Šis projekts ir unikāls Eiropā un veiksmīgi risina gan kvalificētu digitālo prasmju, gan programmēšanas un STEM skolotāju trūkuma problēmu, pielietojot Latvijā izstrādātas kvalitatīvas izglītības tehnoloģijas un inovatīvo mācību metodiku valsts izglītības standartu ietvaros.

#eprasmes24 #ADWeeks2024

Informācija tiešsaistē:
Mērķa auditorija:
Digitālās prasmes izglītībā.
Mērķa grupa:
Skolotāji; pasniedzēji
Sabiedrība kopumā
Jaunieši, skolēni
Studenti
Digitālās tehnoloģijas/specializācija:
Mākslīgais intelekts
Digitālās prasmes
Digitālo prasmju līmenis:
Vidējs
Augsts
Pamata
Ģeogrāfiskais tvērums - valsts:
Latvija
Mācību specializācijas virziens:
Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas
Valoda:
Latviešu
Iniciatīvas veids:
Nacionālā iniciatīva
Pasākuma veids:
Virtuālais tiešraides
Laika zona:
Europe/Riga
Sākuma datums:
13/05/2024 16:00:00
Beigu datums:
13/05/2024 17:30:00