Uzņēmēji aicināti iepazīt jaunākās zinātnes iespējas

HPC

Uzņēmēji aicināti iepazīt jaunākās zinātnes iespējas

  • 5. oktobris, 2022. gads
  • 0 comments

6. oktobrī notiks zinātniskais seminārs “HPC for research and development”, kurā piedalīties un iepazīt jaunākās zinātnes iespējas tiek aicināti uzņēmēji, kuri ikdienā strādā ar liela apjoma datu uzglabāšanu, simulācijām un prognozēšanu. Zinātnisko semināru organizē HPC kompetences centrs Latvijā “SuperS” EuroHPC projekta “Nacionālie kompetences centri EuroHPC” (EuroCC) ietvaros sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes HPC centru un Latvijas Universitātes Skaitliskās modelēšanas institūtu.

Superskaitļošana jeb augstas veiktspējas skaitļošana (High-Performance Computing (HPC)) visā pasaulē kļūst arvien izplatītāka, palīdzot gan zinātniekiem, gan valsts un privātajam sektoram, un uzņēmējiem – visiem, kuri strādā ar liela apjoma datiem vai veic dažāda veida simulācijas. HPC ļauj ātri un efektīvi sniegt rezultātu, ieekonomējot laiku un izmaksas.

Zinātniskajā seminārā tiks prezentētas iespējas, kuras sniedz superskaitļošana izcilības centros Eiropā, kā arī sniegti gatavi superskaitļošanas pielietojuma piemēri dažādās jomās (demo-cases). HPC joprojām ir inovācija, kuru izmantot kā palīgu zinātnē, valsts sektorā un biznesa vidē. Dažādie demo-cases, kurus piedāvāsim iepazīt, parādīs, cik daudzveidīgi var izmantot HPC sniegtās iespējas.

Lai uzņēmējiem un akadēmiskajam personālam, kuri vēl tikai vēlas izmēģināt superskaitļošanas iespējas, palīdzētu tās detalizētāk saprast un iedrošinātu tās izmēģināt, būs iespēja noklausīties populārzinātnisku lekciju par to, kas ir tehnoloģisko un vides procesu modelēšana un kas ir mākslīgais intelekts.

Zinātniskajam semināram tiešsaistē pieslēgties ŠEIT.

Sākuma datums:
06/10/2022 09:30:00
Beigu datums:
06/10/2022 14:00:00
Mērķa auditorija:
Darbaspēka digitālās prasmes.
Digitālās prasmes IKT profesionāļiem un digitālajiem ekspertiem.
Mērķa grupa:
Uzņēmēji
IKT speciālisti un profesionāļi
Digitālās tehnoloģijas/specializācija:
Lielie dati
Mākslīgais intelekts
Augstas veiktspējas datošana
Programmatūra
Digitālo prasmju līmenis:
Augsts
Eksperta
Ģeogrāfiskais tvērums - valsts:
Ārpus ES
Eiropas savienība
Mācību specializācijas virziens:
Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas
Valoda:
Angļu
Iniciatīvas veids:
Starptautiska iniciatīva
Pasākuma veids:
Virtuālais tiešraides
Laika zona:
Europe/Riga