Digitālo tehnoloģiju un procesu pārvaldības prasmju uzlabošana Latvijas uzņēmumos
Digitālo tehnoloģiju un procesu pārvaldības prasmju uzlabošana Latvijas uzņēmumos

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) 2025. gada 19. martā parakstīja līgumu Nr. 4.2.4.1/1/24/A/011 ar Centrālo Finanšu un līgumu aģentūru (CFLA) par projekta “IKT un digitālo prasmju apmācības darba devēju konkurētspējas un efektivitātes celšanai” īstenošanu. Projekta mērķis ir sniegt atbalstu IKT un citu nozaru darba devēju darbinieku kvalifikācijas ieguvei, pārkvalificēšanai vai prasmju ieguvei vai pilnveidošanai, lai sekmētu darba spēka produktivitātes paaugstināšanu.
Projekts tika pieteikts “Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas 2021.–2027. gadam 4.2. prioritārā virziena “Izglītība, prasmes un mūžizglītība” 4.2.4. specifiskā atbalsta mērķa “Veicināt mūžizglītību, jo īpaši piedāvājot elastīgas prasmju pilnveides un pārkvalifikācijas iespējas visiem, ņemot vērā uzņēmējdarbības un digitālās prasmes, labāk prognozējot pārmaiņas un vajadzību pēc jaunām prasmēm, pamatojoties uz darba tirgus vajadzībām, atvieglojot karjeras maiņu un sekmējot profesionālo mobilitāti” 4.2.4.1. pasākuma “Atbalsts nozaru vajadzībās balstītai pieaugušo izglītībai” pirmās kārtas īstenošanas noteikumi” ietvaros.
Projektā var piedalīties sīkie (mikro), mazie, vidējie un lielie komersanti, kuru darbinieki varēs apgūt dažādas ar digitālo tehnoloģiju izmantošanu saistītas tēmas – no digitālā mārketinga un ražošanas procesu digitalizācijas līdz kiberdrošībai, programmēšanas pamatiem un tiešsaistes pārdošanas rīkiem. Mācību programmas aptver plašu spektru, kas pielāgots dažādām nozarēm un uzņēmumu vajadzībām. Atbalsts mācībām prioritāri tiks piešķirts darba devējiem no Latgales un Vidzemes reģioniem, kuros saskaņā ar oficiālās statistikas datiem ir zemāks iekšzemes kopprodukts.
Piedāvātās mācību programmas būs vienlīdz pieejamas visiem mērķa grupai atbilstošajiem nodarbinātajiem, īpaši veicinot sieviešu iesaisti. Aicinām darba devējus mācībās iesaistīt savas darbinieces – sievietes. Mācību kursi tiks piedāvāti galvenokārt attālināti un dažādos laikos.
Šobrīd ir uzsākts darbs pie mācību kursu iepirkumu procedūru gatavošanas, lai sākot ar 2025. gada jūnija mēnesi uzņēmumiem var tik piedāvātas dažādu jomu mācības. Projektu plānots īstenot līdz 2029. gada 31. decembrim.
Papildus jautājumu gadījumā iespējams sazināties ar projekta koordinatorēm – Inesi Krilovu, Elitu Ozoliņu, rakstot uz e-pastu (inese@likta.lv vai elita@likta.lv).
Vairāk informācijas par projektu pieejama šeit: https://likta.lv/esf-digitalo_prasmju-projekts/
Informācija tiešsaistē:
Mērķa auditorija:
Mērķa grupa:
Dažādās nozarēs strādājošie
Sabiedrība kopumā
Uzņēmēji
Digitālās tehnoloģijas/specializācija:
Digitālo prasmju līmenis:
Vidējs
Augsts
Ģeogrāfiskais tvērums - valsts:
Mācību specializācijas virziens:
Iniciatīvas veids:
Finansējuma veids:
Labuma guvēji:
Latvijas Republikas sīkie (mikro), mazie, vidējie un lielie komersanti un to darbinieki.
Finansējuma noteikumi:
Kopējā projekta atbalsta summa ir 939 930.36 eiro, no kuriem gandrīz 800 tūkstoši eiro ir Eiropas Sociālā fonda Plus (ESF+) finansējums. Atbalsta intensitāte atkarīga no uzņēmuma lieluma – mikro un mazie uzņēmumi var saņemt līdz pat 70% finansējuma, vidējie – līdz 60%, bet lielie uzņēmumi – līdz 50%.