IKT nozares uzņēmumiem iespēja saņemt finansiālu atbalstu darbinieku apmācībām
IKT nozares uzņēmumiem iespēja saņemt finansiālu atbalstu darbinieku apmācībām
Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) 2020.gada 27.aprīlī noslēdza līgumu Nr.1.2.2.1/19/A/005 ar Centrālo Finanšu un līgumu aģentūru (CFLA) par projekta “Partnerībā organizētas IKT profesionāļu apmācības inovāciju veicināšanai un nozares attīstībai” īstenošanu partnerībā ar Latvijas Informācijas tehnoloģiju klasteri.
Tehnoloģiju attīstība maina darba tirgus struktūru un būtiski palielina ekonomikas produktivitāti. IKT sektors ir viens no straujāk augošajiem Latvijas ekonomikas sektoriem, kas nodrošina jaunas darba vietas. IKT aizvien vairāk integrējas visdažādākajās nozarēs, būtiski ietekmējot to produktivitāti un kļūstot par dzinējspēku visai ekonomikai. Tomēr kvalitatīva darbaspēka trūkums ir viens no būtiskākajiem traucēkļiem jebkuras nozares izaugsmei. Darbinieku zināšanām un prasmēm ir izšķiroša loma, lai uzņēmumi spētu izmantot tehnoloģijas inovāciju ieviešanas procesā, jaunu vai uzlabotu produktu un pakalpojumu izstrādē un ieviešanā, tādējādi paaugstinot uzņēmumu konkurētspēju un darba ražīgumu.
Projekta mērķis
Ar apmācību palīdzību paaugstināt nodarbināto IKT profesionāļu kvalifikāciju, sekmējot tehnoloģisko inovāciju ieviešanu un produktivitātes paaugstināšanu, tādējādi veicinot inovatīvo uzņēmumu skaita palielināšanos, IKT nozares eksporta īpatsvara pieaugumu un IKT nozares izaugsmi.
Projekta kopējās attiecināmās izmaksas (EUR): EUR 9 651 187.00
ERAF atbalsts (EUR): 5 377 544.00
Projekta un līguma Nr. 1.2.2.1/19/A/005
Projekta īstenošanas laiks: 2020. gada 27. aprīlis – 2023. gada 31. decembris
Informācija tiešsaistē:
Mērķa auditorija:
Darbaspēka digitālās prasmes.
Mērķa grupa:
Dažādās nozarēs strādājošie
Uzņēmēji
Digitālās tehnoloģijas/specializācija:
Digitālo prasmju līmenis:
Augsts
Ģeogrāfiskais tvērums - valsts:
Mācību specializācijas virziens:
Iniciatīvas veids:
Finansējuma veids:
Finansējuma saņēmējs:
Labuma guvēji:
IKT nozares uzņēmumu darbinieki, vadītāji
Finansējuma noteikumi:
Sīkajiem (mikro) un mazajiem komersantiem – 70% no tiešajām apmācību izmaksām;
Vidējiem komersantiem – 60% no tiešajām apmācību izmaksām;
Lielajiem komersantiem (kuri reģistrēti Latvijas Republikas teritorijā un kuru pēdējā pārskata gada peļņa, kas gūta Latvijas Republikā, pēc nodokļu samaksas 1,5% vai lielākā apmērā tiek novirzīta ilgtermiņa ieguldījumiem, pētniecībai un attīstībai) – 50%;
Lielajiem komersantiem (kuri reģistrēti Latvijas Republikas teritorijā un kuru pēdējā pārskata gada peļņa, kas gūta Latvijas Republikā, pēc nodokļu samaksas mazāk nekā 1,5% apmērā tiek novirzīta ilgtermiņa ieguldījumiem, pētniecībai un attīstībai) – 30%