IKT nozarē iesaistītu sieviešu radīta kopiena “Liepaja TechGirls”

IKT nozarē iesaistītu sieviešu radīta kopiena “Liepaja TechGirls”

  • 7. decembris, 2021. gads
  • 0 comments
Labākās prakses

Liepājā ikdienā var sastapt ne vien vēju, bet arī aktīvas, radošas un intelektuālas sievietes! Šeit pulcējas šarmantu dāmu bariņš, kas aktīvi iekaro informācijas un tehnoloģijas (IKT) nozari, veidojot savu karjeru, kā arī izglītojot un iedvesmojot citas interesentes. Liepaja TechGirls kopienas radītājas un aktīvistes ir atvērtas visa veida sadarbībai, kas veicina IKT nozares popularizēšanu, kopienas stiprināšanu, kā arī Kurzemes reģiona sieviešu individuālo IKT zināšanu un prasmju pilnveidi, lai sasniegtu kopēji izvirzītus mērķus un svinētu mazās un lielās uzvaras!

Kā veidojas kopienas un kāpēc tās ir svarīgas? 

Kopiena ir indivīdu grupa, kuru vieno kopīgas intereses vai līdzīga attieksme kādā jomā. Elements, kas vieno konkrētu kopienu, patiesībā ir kopienas sakne. Tas ir pamats uz kā tiek balstītas zināšanas, viedokļi, idejas un darbs.

Tehnoloģiju kopienas ir nozīmīgas vairāku iemeslu dēļ – tās veicina nozares, lokālās un globālās vides attīstību. Vairumā gadījumu kopienas ir ilgtspējīgas – tās veicina savstarpēju un apkārtējo uzticību. Kopienas ir cilvēku grupas ar rīcības kodeksu, kurās respektē un palīdz viens otram, un piešķir vērtību zināšanām, rīcībām un rezultātiem. Vēl ir svarīgi pieminēt – kopienas maina pasauli.

Arī no indivīda perspektīvas, kopienas ir būtiskas. Tās veicina personas piederības sajūtu, apziņu, ka kopiena ir daļa no kaut kā lielāka par sevi pašu, palīdz sasniegt personīgos mērķus un virzīt ambīcijas. Tāpat attīsta kritisko un radošo domāšanu, un ir kā pietura negaidīti labām dzīves iespējām.

Ir grūti radīt sasniegumus nozarē, ja iespēja sasniegt nav pieejama ikvienam, kas to vēlas. Jārūpējas par līdzsvaru un līdzvērtīgām iespējām. Nav noslēpums, ka aptuveni 50% pasaules populācijas pārstāv sievietes; arī tehnoloģiju nozarē ir jābūt balansam un jāveido ekosistēma, kurā sievietes jūtās droši mācīties, attīstīt sevi un karjeru, kā arī radīt lielas lietas.

Liepājnieces un tehnoloģijas

Liepaja TechGirls kopiena savu darbību uzsāka 2019. gada oktobrī. Šī kopiena radās, iedvesmojoties no Riga TechGirls iniciatīvas, un no IKT nozarē iesaistītu sieviešu vēlmes radīt pirmo šāda veida kopienu Kurzemē. Līdz šim organizētas vairāki izglītojoši pasākumi, izaicinājumi un praktiskās darbnīcas gan tiešsaistē, gan klātienē. TechGirls liepājnieces apzinās, ka IKT jomā ir milzīgas karjeras izaugsmes un attīstības iespējas, un vēlas parādīt, cik patiesībā ļoti IKT ir pieejams un piemērots sievietēm.

Neatņemama sastāvdaļa katrā kopienā ir droša vide, uzsver Liepaja TechGirls pārstāves. Ir svarīgi, lai sievietes, kas nāk uz mācībām, darbnīcām vai vienkārši izrāda interesi par nozari, jūtas brīvi komunicējot, daloties ar zināšanām, uzdodot jautājumus, un lai kopējā gaisotne ir nepiespiesta un pozitīva.

Taču, šī kopiena nav saistīta ar feminisma kustību. Globālā kustība “Women in Tech”, kas, patiesībā, ir viena no aizsācējām iniciatīvai par sieviešu iesaisti tehnoloģiju jomā, vēlas panākt dzimumu īpatsvara izlīdzināšanu nozarē, un iedrošināt sievietes iesaistīties tajā. Šo iniciatīvu pārstāv cilvēki, neatkarīgi no to dzimuma, vecuma, etniskās piederības vai sociālā līmeņa, un arī Liepaja TechGirls atbalsta to. Vēl joprojām varam dzirdēt stereotipus, ka tehnoloģijas ir paredzētas tikai vīriešu kārtas pārstāvjiem, taču tā nebūt nav, un sievietes visā pasaulē veiksmīgi spēj to pierādīt. Lai informāciju tehnoloģijas turpinātu dinamiski attīstīties, nav būtisks profesionāļu dzimums, bet gan interese, motivācija un spēja apgūt jaunas zināšanas un prasmes.

‍Pievienojies Liepājas tehnoloģiju sieviešu kopienai un iepazīsti IKT nozari, kā arī apgūsti mūsdienās tik ļoti nepieciešamās un darba tirgū pieprasītākās digitālās prasmes.

Aicinām sekot līdzi Liepaja TechGirls aktivitātēm mūsu Facebook lapā, kur ir atrodama visa aktuālā informācija par dažāda veida pasākumiem, tai skaitā tīklošanās pasākumiem, izaicinājumiem, aizraujošām mācībām un praktiskām darbnīcām gan tiešsaistē, gan klātienē.

Lai labāk iepazītu dāmas no Liepaja TechGirls un uzzinātu vairāk par to, ar ko viņas ikdienā nodarbojas, noskaties interviju.

E-pasts saziņai: liepajatechgirls@gmail.com

 

 

 

Sākuma datums:
01/10/2019 00:00:00
Beigu datums:
31/12/2022 23:34:47
Mērķa auditorija:
Digitālās prasmes visiem
Digitālās tehnoloģijas/specializācija:
Digitālās prasmes
Digitālo prasmju līmenis:
Pamata
Vidējs
Ģeogrāfiskais tvērums - valsts:
Latvija
Mācību specializācijas virziens:
Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas
Iniciatīvas veids:
Reģionālā iniciatīva
Finansējuma tips:
Publisks
Organizācija: