Ubbu: datorzinātnes un programmēšanas platforma

Ubbu: datorzinātnes un programmēšanas platforma

  • 18. jūlijs, 2023. gads
  • 0 comments
Labākās prakses

Ubbu ir datorzinātnes un programmēšanas platforma, kas māca bērniem vecumā no 6 līdz 12 gadiem, kā programmēt, izmantojot uz spēlēm balstītas mācības. Bērni mācās risināt loģikas uzdevumus un attīstīt problēmu risināšanas prasmes, vienlaikus mācoties par ilgtspējīgas attīstības mērķiem.

Platforma izstrādāta projekta “Learn to Code” ietvaros ar mērķi risināt sociālās problēmas, kas saistītas ar digitālo atstumtību, priekšlaicīgu mācību pārtraukšanu un jauniešu bezdarbu. Tā ir atbalsts skolotājiem un vecākiem bērnu izglītošanas procesā.

Mūsdienu pasaulē, kas pastāvīgi mainās, ir svarīgi sagatavot bērnus nākotnei, kurā izšķiroša nozīme būs tehnoloģijām. Platformu var izmantot ikviens interesents bez programmēšanas pieredzes, tādējādi padarot to par lielisku rīku, ar ko bērni un pieaugušie var mācīties kopā.

Bērni aktīvi darbojas platformā, ar nepacietību un apņēmību, risinot programmēšanas uzdevumus. Viņi kļūst par radītājiem, attīstot problēmu risināšanas spējas un radošo potenciālu.  Papildus tēmām, kas tieši saistītas ar programmēšanu, platformā tiek aplūkoti arī temati no STEM jomām (dabaszinātnes, tehnoloģija, inženierzinātnes un matemātika).

Programmēšanas un citas prasmes, kuras bērni attīsta šī projekta ietvaros, nākotnē palīdzēs viņiem izprast un ātrāk reaģēt uz tehnoloģiju straujo attīstību, arī tad, ja neizvēlēsies karjeru programmēšanas vai STEM jomā. Ubbu veicina globālās atbildības sajūtu un sniedz bērniem iespēju radīt pozitīvu ietekmi uz pasauli.

Iniciatīva ir veiksmīgi uzsākta vairāk nekā 20 valstīs, iesaistītas 600 skolas un 100 000 dalībnieki.

Projekts “Learn to Code” ieguvis Eiropas digitālo prasmju balvu 2023 kategorijā “Iespēju nodrošināšana digitālajā jomā jauniešiem”.

Mērķa auditorija:
Digitālās prasmes izglītībā.
Digitālās tehnoloģijas/specializācija:
Digitālās prasmes
Digitālo prasmju līmenis:
Pamata
Vidējs
Ģeogrāfiskais tvērums - valsts:
Portugāle
Mācību specializācijas virziens:
Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas
Iniciatīvas veids:
Nacionālā iniciatīva
Finansējuma tips:
Publisks