Virtuālā kopiena – kursors.lv

Virtuālā kopiena – kursors.lv

  • 25. oktobris, 2023. gads
  • 0 comments
Labākās prakses

Kursors.lv ir digitālo tehnoloģiju un prasmju portāls, kura mērķis  ir izglītot Latvijas iedzīvotājus par digitālās jomas aktualitātēm Latvijā un pasaulē.

Kursors.lv ir tehnoloģiju jaunumu portāls Latvijā, kas tika izveidots 2014. gada februārī. Apvienojot vairākus iepriekšējos tehnoloģiju jaunumu projektus, tostarp androids.lv, AboluBlogs.lv un WindowsPhone.lv, kā arī blogu krizdabz.lv. Platforma tiek veidota ar mērķi informēt Latvijas sabiedrību par tehnoloģiju un digitālās jomas aktualitātēm pasaulē un Latvijā. Kursors.lv var atrast ne tikai ikdienas tehnoloģiju ziņas, bet arī tehnoloģiju aktualitātes, intervijas, kā arī uzticamus ierīču un tehnoloģiju apskatus. Projekta izveides laikā tika piesaistīti dažādi nozares specialisti, lai nodrošinātu daudzveidīgu informācijas klāstu portālā. Platforma koncentrējas uz aktuāliem tehnoloģiju jaunumiem, un tā saturu var atrast tikai latviešu valodā. Šajā platformā interesenti var uzzināt par jaunākajām mobilajām ierīcēm, datoriem, programmatūru un citām tehnoloģiju jaunumu tēmām, sniedzot ieskatu gan Latvijas, gan pasaules tehnoloģiju attīstībā.

Platformas apmeklētāji tiek aicināti paust savu viedokli par tehnoloģijām un iesaistīties diskusijā par aktuālajam tēmām, tāpēc paralēli internet vietnei www.kursors.lv ir radīta arī tehnoloģijas kopiena, kura apvienojas kā iesācēji tā nozares profesionāļi. Šī virtuālā kopiena, kuras galvenā darbība norisinās programmā Discord, veicina diskusijas par tehnoloģijām un to prasmju attīstību.

Paralēli šīm iniciatīvam ir izveidots arī podkāsts “Ko Kursors.lv tev neraksta”, kurā tiek aplūkotas aktualitātes tehnoloģiju un prasmju jomās. Podkāsta epizodēs un virtuālajā kopienā tiek apspriesti dažādi tehnoloģiju saistītie jautājumi, sniedzot lasītājiem un klausītajiem iespēju saņemt padomus un dalīties pieredzē ar citiem entuziastiem Latvijā un ārzemēs.

Portālā arī regulāri tiek publicēti apskati par jaunākajām tehnoloģijām un dažādiem risinājumiem. Šajos apskatos tiek veikti neatkarīgi novērojumi un testi, lai salīdzinātu, piemēram, mobilā interneta pakalpojumu ātrumus dažādu piegādātāju tīklos, vai elektro automašīnu salīdzināšanas testi.

Kursors.lv aktīvi veicina izpratni sabiedrībā par tehnoloģiskajām inovācijām un popularizē digitālo iekārtu izmantošanu, kā arī veicina dabai draudzīgu pārvietošanās līdzekļu popularizēšanu un digitālo prasmju attīstību. Īpaša sadaļa portālā veltīta elektro transporta risinājumu popularizēšanai un iedzīvotāju prasmju veicināšanai elektro automašīnu lietošanā.

Kursors.lv tika izveidots kā objektīvs tehnoloģiju apskates avots, kritiski vērtējot izstādīto tehnoloģiju noderīgumu, funkcionalitāti un lietotājam draudzīgumu. Portāls ir radījis sociālo kopienu tādos kanālos, kā Discord, Twitter, Facebook un citos. Šī kopiena ir augusi līdz vairāk nekā 9 tūkstošiem aktīvu interesentu, un tikai 2023. gada pirmajos deviņos mēnešos portālu ir apmeklējuši vairāk nekā 400 000 lasītāji, liecinot par šo tēmu aktualitāti sabiedrībā un popularitāti Latvijā.

Mērķa auditorija:
Darbaspēka digitālās prasmes.
Digitālās prasmes IKT profesionāļiem un digitālajiem ekspertiem.
Digitālās prasmes izglītībā.
Digitālās prasmes visiem
Digitālās tehnoloģijas/specializācija:
Mākslīgais intelekts
Kiberdrošība
Papildinātā realitāte
Virtuālā realitāte
Programmatūra
Tīmekļa attīstība
Digitālās prasmes
Digitālo prasmju līmenis:
Pamata
Vidējs
Augsts
Eksperta
Ģeogrāfiskais tvērums - valsts:
Latvija
Mācību specializācijas virziens:
Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas
Iniciatīvas veids:
Nacionālā iniciatīva
Finansējuma tips:
Privāts