Riga TechGirls uzsāk apmācību programmu “Digital ABC”

Riga TechGirls uzsāk apmācību programmu “Digital ABC”

  • 24. augusts, 2023. gads
  • 0 comments
Nacionālās iniciatīvas

Digital ABC ir tiešsaistes apmācību programma, kuru īsteno Riga TechGirls (RTG) ar Google atbalstu. Programmas mērķis ir pilnveidot Eiropas nevalstisko organizāciju darbinieku digitālās prasmes. 

DESI (Digitālās ekonomikas un sabiedrības indeksa) dati liecina, ka tikai 56% Eiropas iedzīvotāju ir digitālās pamatprasmes, tādas kā informācijas un datu pārvaldības prasmes, komunikācijas un sadarbības prasmes, digitāla satura veidošanas iemaņas, kā arī drošības un problēmu risināšanas prasmes. Apmācību programma “DigitalABC” ir vērsta tieši uz nevalstisko organizāciju darbinieku digitālo prasmju veicināšanu.

RTG iniciatīva ir pirmā šāda veida starptautiski pieejamā programma. Iepriekšējās RTG programmas tika izstrādātas izglītības speciālistiem, radošajiem darbiniekiem un veselības aprūpes profesionāļiem, un tās ir apmeklējuši vairāk nekā 22 000 dalībnieku.

“Tā kā paši darbojamies nevalstiskajā organizācijā, mēs labi zinām ar to saistītos ikdienas darba izaicinājumus un to, kā digitālās prasmes un rīki var palīdzēt tās pārvarēt. Tie var padarīt komandu darbu efektīvāku, atvieglot sadarbību starp partneriem un mērķauditoriju, kā arī ietaupīt vissvarīgāko resursu – laiku. Tāpēc mēs esam pateicīgi par uzticību, ko Google.org mums izrāda, izveidojot Digital ABC programmu nevalstiskajām organizācijām un sniedzot mums iespēju iznākt uz starptautiskās skatuves!” – Pauls Siliņš, Rīga TechGirls līdzradītājs

Programma norisināsies tiešsaistē angļu valodā. Uzmanība tiks vērsta uz prasmēm, kas nevalstiskām organizācijām visvairāk nepieciešamas ikdienas darbā. Programma ietver vairākas meistarklases, kas sadalītas četros moduļos par tādām tēmām kā projektu vadība, datu pārvaldība, digitālie rīki un jaunās tehnoloģijas.

Programma “Digital ABC” tiek atbalstīta iniciatīvas “Google Impact Challenge: Tech for Social Good” ietvaros, kuras mērķis ir atbalstīt projektus, lai izveidotu “noturīgāku Eiropu”. 

Mācības ir bezmaksas un notiks no 2023. gada 18. septembra līdz 6. decembrim. Šobrīd ir sākusies pietiekšanās un jebkurš interesents, neatkarīgi no dzimuma vai dzīvesvietas, var pieteikties vietnē digitalabc.org.

#RigaTechGirls

Informācija tiešsaistē:
Mērķa auditorija:
Digitālās prasmes visiem
Digitālās tehnoloģijas/specializācija:
Mākslīgais intelekts
Lietu internets
Lielie dati
Programmatūra
Tīmekļa attīstība
Digitālās prasmes
Digitālo prasmju līmenis:
Pamata
Vidējs
Ģeogrāfiskais tvērums - valsts:
Eiropas savienība
Iniciatīvas veids:
Starptautiska iniciatīva
Mācību specializācijas virziens:
Basic programmes and qualifications
Personal skills and development
Welfare not further defined