Latvijas skolu atvērto datu hakatons 2019

hakatons-2019

1. martā, Starptautiskās atvērto datu dienas priekšvakarā, Latvijas Universitātes Zinātņu mājā tiks uzsākts radošs programmatūras izstrādes maratons, savukārt 29. martā – tā noslēgumā Latvijas Mobilā Telefona galvenajā birojā – būtu iegūta gan atvērto datu apstrādes un izmantošanas pieredze, gan vērtīgas balvas.

LATA organizētais hakatons skolām ir izaicinājums, kas sekmētu skolēnu radošumu tehnoloģiju jomā. LATA aicina ne tikai apgūt zināšanas, lai spētu ne vien tehnoloģijas lietot, bet arī aktīvi darboties tā, lai tehnoloģijas spētu radīt,” uzsver LATA valdes priekšsēdētājs Jānis Treijs.
Vai skolēniem 24 dienu laikā izdosies izveidot sev, savai skolai vai pilsētai noderīgu lietotni, viedtālruņa spēli vai kādu citu mūsdienīgu tehnoloģiju? Par to spriedīs žūrija, kas noteiks 10 komandas, kuras cīnīsies 29. martā par balvām:
1.vieta – 500 eiro
2.vieta- 300 eiro
3.vieta- 150 eiro
Arī labākās komandas eksperts – skolotājs vai vecāks iegūs naudas balvu:
1.vieta – 250 eiro
2.vieta- 150 eiro
3.vieta- 75 eiro
Hakatons notiks divās vecuma grupās – skolēniem līdz 9. klasei un skolēniem no 10. līdz 12. klasei.
Aicināti piedalīties visu Latvijas vispārizglītojošo un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi, kā arī interešu izglītības pulciņu dalībnieki.

Dalība hakatonā ir bez maksas, skolēnu komandu piesaka tās eksperts(pedagogs,vecāks), reģistrācija dalībai līdz 26.februārim šeit: lata.org.lv/skolas2019/.

Skolu atvērto datu hakatonu 2019 organizē Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācija – LATA sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Datu skola,Latvijas Mobilais Telefons, Accenture Latvia, Learn IT, Datorium.lv, Tieto Latvia, Fazer Latvija, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Rīgas dome, LVM GEO, Jelgavas pilsēta, Oh My Days plānotājs.

Informācijai par Skolu atvērto datu hakatonu aicinām sekot:
lata.org.lv/skolas2019/
https://twitter.com/LATA_org
Ar piedzīvoto skolu atvērto datu hakatonā 2019 ikviens var dalīties sociālajos tīklos, izmantojot tēmturus:
#datiiedvesmo
#LATA2019

Norises vietas: LU ZINĀTŅU MĀJA un LMT galvenais birojs

Share →