Privātuma politika

Privātuma politika

Latvijas Digitālo Prasmju partnerības platformas privātuma politika

1. Ievads

Šī privātuma politika attiecas uz Latvijas Digitālo prasmju partnerības platformu www.eprasmes.lv , tostarp datiem, kurus Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) var vākt un apstrādāt gan no platformas forumā nereģistrētajiem, gan reģistrētajiem lietotājiem.

Latvijas Digitālo prasmju partnerības platforma pieder LIKTA (datu pārzinis), kas to ir izstrādājusi, uztur un administrē saistībā ar Eiropas Komisijas finansētā projekta “European Platform for Digital Skills and Jobs in Latvia”, nr. 2020-LV-IA-0217 nosacījumiem. LIKTA ir apņēmusies apstrādāt personas datus atbilstoši Vispārīgajai datu aizsardzības regulai (VDAR) (2016/679), Fizisko personu datu apstrādes likumam un citiem piemērojamiem tiesību aktiem.

Tā kā platformā tiks vākti un turpmāk apstrādāti forumā reģistrēto lietotāju personas dati, šajā privātuma politikas dokumentā tiek aprakstīta personas datu aizsardzības kārtība. Izskaidroti datu vākšanas un apstrādes iemesli, veidi, kā dati tiks apkopoti, apstrādāti un nodrošināta to aizsardzība. Tāpat arī sniegta informācija par to, kā personas dati var tikt izmantoti un kādas ir platformā reģistrēto lietotāju tiesības saistībā ar saviem datiem.

2. Kāpēc mēs apstrādājam Jūsu datus?

LIKTA apstrādā personas datus, lai īstenotu no Eiropas Komisijas Inovāciju un tīklu izpildaģentūras (Innovation and Networks Executive Agency) CEF TELECOM Calls 2019, Līgums Nr. INEA/CEF/ICT/A2019/2065474 programmas finansētā projekta mērķus, šādiem nolūkiem:

 1. Platformas forumā reģistrēto lietotāju dalība.
 2. Platformas pasākumi.
 3. Publiskā darbība un sabiedriskās attiecības.
 4. Latvijas Digitālo prasmju partnerības platforma – aktualitātes, kontaktu formas un sīkdatnes.

Platforma un tās forums tiek izstrādāts pakāpeniski, un paredzēts, ka tajā tiks iekļautas sekojoša funkcionalitāte:

 • Personīgie un organizācijas profili.
 • Lietotāju katalogs.
 • Diskusijas ar iespēju augšupielādēt saturu, komentēt un novērtēt.
 • Failu koplietošana un multivides bibliotēka failu glabāšanai.
 • Emuārs/ziņu telpa.
 • Īpašas tematiskās sadarbības grupas/ prakses kopienas.
 • E-pasta paziņojumi.
 • Tiešā ziņojumapmaiņa.
 • U.c.

Informācija, kas ievietota, izmantojot platformas forumu, var tikt parādīta arī platformas publiskajā pusē. Iepriekš minēto personas datu apkopošana un apstrāde, izmantojot Latvijas Digitālo prasmju partnerības platformu, atbilst Eiropas Parlamenta un Padomes Regulai (ES) 2018/1725 (2018.gada 23.oktobris) par fizisku personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi Kopienas iestādēs un par šādu datu brīvu apriti.

3. Kādus datus mēs apkopojam un apstrādājam?

Saistībā ar augstāk minētajiem mērķiem, lai apstrādātu pieteikumu jaunu platformas foruma lietotāju reģistrēšanai, mēs datus vācam un apstrādājam šādus personas datus (obligāti norādāmie lauki): vārds, uzvārds, e-pasta adrese, organizācijas nosaukums un nozare, amata nosaukums un citi pieteikumā norādītie dati, ko persona sniedz brīvprātīgi pēc savas iniciatīvas.

Paredzēts, ka platformu izmato divu dažādu veidu lietotāji – nereģistrēti un forumā reģistrēti. Lai nodrošinātu reģistrēto lietotāju pārvaldi un dalību platformas piedāvātajās aktivitātēs, papildus minētajiem datiem mēs varam apstrādāt arī šādus personas datus:

 • Profila bilde.
 • Īsa biogrāfija.
 • Atrašanās vieta: pilsēta.
 • Un cita veida informācija, ko platformas lietotāji sniedz, reģistrējoties Latvijas Digitālo prasmju partnerības platformas forumā, piemēram, piedaloties darba grupās, sniedzot viedokli utt.

3.1. Latvijas Digitālo prasmju partnerības platformas jaunumu izdevums un citi jaunumi

Lai pieteiktos Latvijas Digitālo prasmju partnerības platformas jaunumu izdevumu saņemšanai, Jums ir jāsniedz e-pasta adrese. Tādejādi Jūs piekrītat, ka Jūsu sniegtos personas datus LIKTA vāc un turpmāk apstrādā, lai nosūtītu Jums jaunumu izdevumu. Minētie dati netiks izmantoti citam nolūkam.

Gadījumā, ja Jūs, reģistrējoties jaunumu izdevumam, esat norādījis, ka piekrītat tikt, informēts par citiem LIKTA jaunumiem un pasākumiem, Jūsu personas dati tiks izmantoti, lai nosūtītu šāda veida informāciju.

Lai nosūtītu jaunumu izdevumu, mēs izmantojam ārpakalpojumu sniedzējus. Ārpakalpojumu sniedzēji apstrādā jūsu personas datus tikai, lai mūsu uzdevumā nosūtītu Jums jaunumu izdevumu. Jūsu personas dati nekādā gadījumā netiks nodoti izmantošanai trešajām pusēm.

Jūsu personas dati tiks glabāti LIKTA tik ilgi, cik ilgi Jūs būsiet reģistrējies mūsu jaunumu izdevumu saņēmēju sarakstā – kamēr nebūsiet atsaucis piekrišanu vai izteicis iebildumus pret personas datu apstrādi. Jūs variet jebkurā laikā atteikties no jaunumu saņemšanas, noklikšķinot uz attiecīgās saites, kas pieejama jaunumu izdevumā, vai nosūtīt mums e-pastu uz office@likta.lv. Pēc pieprasījuma saņemšanas, mēs pārtrauksim Jums sūtīt jaunumu izdevumus. Piekrišanas atsaukums neietekmē datu apstrādes, kas veiktas laikā, kad Jūsu piekrišana bija spēkā.

LIKTA var apstrādāt platformā reģistrēto lietotāju personas datus, lai informētu sabiedrību par tās darbību, ievietojot informāciju Latvijas Digitālo prasmju partnerības platformā un LIKTA mājas lapā.

3.2. Sīkdatnes

Sīkdatne ir neliels teksta fails, kuru vietne saglabā Jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, kad apmeklējat vietni. Sīkdatnes tiek plaši izmantotas, lai mājas lapas darbotos efektīvāk, kā arī sniegtu informāciju vietnes īpašniekam.

Latvijas Digitālo prasmju partnerības platformā tiek izmantotas sīkdatnes, lai nodrošinātu tās darbību un funkcionalitāti, kā arī apkopotu statistiku. Mēs izmantojam tehniskās un analītiskās sīkdatnes.

Tehniskās sīkdatnes

Tehniskās sīkdatnes nepieciešamas, lai Jūs varētu brīvi apmeklēt un pārlūkot tīmekļa vietni un izmantot tās piedāvātās iespējas. Šīs sīkdatnes identificē Jūsu iekārtu, taču neizpauž Jūsu identitāti, kā arī tās nevāc un neapkopo informāciju. Bez šīm sīkdatnēm tīmekļa vietne nevarēs pilnvērtīgi darboties. Šīs sīkdatnes nevāc informāciju par Jums, ko varētu izmantot mārketinga nolūkos, un neatceras, kur Jūs esat bijis internetā. Šo sīkdatņu kategoriju nevar atspējot un no tām nevar atteikties. Šīs sīkdatnes tiek glabātas Jūsu iekārtā līdz brīdim, kad sīkdatne ir izpildījusi savu funkciju, bet ne ilgāk kā vienu gadu.

Analītiskās sīkdatnes

Analītiskās sīkdatnes apkopo informāciju, kā tiek lietota tīmekļa vietne, konstatē biežāk apmeklētās sadaļas, ieskaitot saturu, kuru Jūs izvēlaties, pārlūkojot vietni. Informācija tiek lietota analīzes nolūkos apkopotā veidā un palīdz uzlabot vietnes funkcionalitāti un padarīt to ērtāk lietojamu.

LIKTA izmanto juridiskās personas “Google Inc.” izstrādāto programmu “Google Analytics”. Programma izmanto sīkdatnes, dodot iespēju vietnes uzturētājam analizēt, kā vietne tiek izmantota. Plašāk ar “Google Analytics” pakalpojuma sniegšanas noteikumiem variet iepazīties mājas lapā http://www.google.com/analytics/terms/us.html. Atteikties no “Google Analytics” veiktās informācijas vākšanas iespējams, lejuplādējot un instalējot pārlūkprogrsammas papildrīku: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout. Šīs sīkdatnes tiek glabātas Jūsu iekārtā ne ilgāk kā vienu gadu.

Sīkdatņu apstiprināšana un atspējošana

Apmeklējot Latvijas Digitālo prasmju partnerības platformu, tiks parādīts paziņojums – sīkdatņu preferences pielāgošanas rīks ar informāciju par to, ka mājas lapā tiek izmantotas sīkdatnes un tiks pieprasīta Jūsu piekrišana noteikta veida sīkdatņu lietošanai. Ja piekrišana netiks dota, jūsu dators vai internetam pieslēgtā ierīce netiks izmantota analītikas vai mārketinga aktivitāšu veikšanai. Piekrišanas rīks īpaši kontrolē mārketinga sīkdatnes un analītiskās sīkdatnes, kas noteiktas, izmantojot mūsu māsas lapu. Ja piekrišana netiks dota, jūsu dators vai internetam pieslēgtā ierīce netiks izmantota analītikas vai mārketinga aktivitāšu veikšanai. Instruments tiks reģistrēts, kad būsiet piekritis mūsu sīkdatņu politikai un ik pēc 90 dienām pieprasīs piekrišanu, lai nodrošinātu, ka lietotāji atjaunina piekrišanu. Tehniskās sīkdatnes nevar atspējot, kā arī rīks nevar tikt izmantots, lai bloķētu sīkdatnes trešo pušu vietnēs, kas ir saistītas ar mūsu vietni.

Sīkdatņu kontrole un dzēšana

Jūs variet sīkdatnes kontrolēt vai dzēst. Lielāko daļu tīmekļa pārlūkprogrammu var iestatīt tā, lai tiktu bloķēta sīkdatņu saglabāšana ierīcē. Ņemiet vērā, ka tad Jums atsevišķi iestatījumi būs jāpielāgo katru reizi, kad apmeklēsiet vietni, turklāt, iespējams, daži pakalpojumi un funkcijas vietnē nedarbosies. Plašāk lasiet šeit: https://www.aboutcookies.org/.

4. Cik ilgi mēs glabājam jūsu datus?

LIKTA personas datus apstrādā un glabā ne ilgāk, kā tas ir nepieciešams nolūkiem, kuriem personas dati tiek apstrādāti.

Ja dati tiek apstrādāti uz piekrišanas pamata, tie tiek apstrādāti, kamēr ir spēkā attiecīgās personas piekrišana, ja vien nepastāv cits datu apstrādes tiesisks pamats. Jums ir tiesības jebkurā brīdī atsaukt datu apstrādei doto piekrišanu. Piekrišanas atsaukums neietekmē datu apstrādi, kuras veikta tajā laikā, kad piekrišana bija spēkā.

5. Kā mēs aizsargājam jūsu datus?

Mēs esam veikuši atbilstošus tehniskos un organizatoriskos pasākumus, lai nodrošinātu jūsu personas datu drošu apstrādi. LIKTA tiek piemērotas atbilstošas drošības politikas un procedūras, lai aizsargātu personīgo informāciju no nesankcionētas piekļuves, neatļautas apstrādes vai izpaušanas, izmainīšanas vai iznīcināšanas. Jūsu dati tiek glabāti informācijas sistēmās ar ierobežotu piekļuvi. Jūsu personīgā informācija ir pieejama tikai tām personām, kurām tā ir jāzina, turklāt personām, kurām ir pieeja personas datiem, ir jāievēro konfidencialitātes nosacījumi attiecībā uz šādu informāciju. Mēs apmācām darbiniekus, kā nodrošināt personas datu aizsardzību un drošību atbilstoši normatīvajiem aktiem.

6. Kam ir piekļuve jūsu datiem un kam tie tiek izpausti?

Personas datus apstrādā LIKTA darbinieki. Mēs nenododam datus trešajām pusēm, izņemot, ja tas ir nepieciešams LIKTA darbības vajadzībām, lai izpildītu Jūsu prasības, saņemot Jūsu piekrišanu vai kad to paredz normatīvie akti.

Personas dati var tikt nodoti Eiropas Komisijai un valsts iestādēm (piemēram, ministrijām, Saeimai, Ministru kabinetam), organizācijām un uzņēmumiem, lai nodrošinātu platformas forumā reģistrēto lietotāju dalību semināros un citos pasākumos, kā arī viedokļu paušanu un sadarbību. Personas dati var tikt nodoti citām organizācijām un iestādēm, tostarp, piemēram, pasākumu organizēšanas un piekļuves nodrošināšanas nolūkā. Saistībā ar platformas lietotāju interesi iesaistīties sabiedrības informēšanas aktivitātēs, kā arī piedalīšanos pasākumos, personas dati var tikt nodoti sabiedrisko attiecību pakalpojumu sniedzējiem, medijiem un citām organizācijām publicēšanas nolūkā.

7. Kādas ir jūsu tiesības un kā jūs varat tās izmantot?

Jums ir tiesības zināt par LIKTA veikto Jūsu personas datu apstrādi, kā arī saņemt detalizētu informāciju par datu apstrādi un tās mērķiem.

Kā reģistrētam platformas foruma lietotājam Jums ir vairākas tiesības, kas noteiktas Regulā 2018/1725, piemēram:

• 17. pants – datu subjekta piekļuves tiesības;
• 18. pants – tiesības veikt labojumus;
• 19. pants – tiesības “tikt aizmirstam”;
• 20. pants – tiesības uz personas datu apstrādes ierobežošanu;
• 21. pants – pienākums ziņot par personas datu labošanu vai dzēšanu, vai apstrādes
ierobežošanu;
• 22. pants – tiesības uz datu pārnesamību;
• 23. pants – tiesības iebilst;
• 24. pants – tiesības, kas saistītas ar automatizētu individuālu lēmumu pieņemšanu, tostarp profilēšanu.

Ja Jūsu personas dati tiek apstrādāti, pamatojoties uz Jūsu piekrišanu, Jums ir iespēja brīvi izvēlēties – dot vai nedot piekrišanu savu personas datu apstrādei, kā arī jebkurā laikā viegli un ērti atsaukt piekrišanas, neietekmējot apstrādi, kas veikta līdz atsaukuma brīdim.

7.1. Tiesību īstenošana

Jūs variet iesniegt pieprasījumu par savu tiesību īstenošanu:

 • rakstveida formā klātienē LIKTA birojā, uzrādot personu apliecinošu dokumentu;
 • rakstot e-pastu uz office@likta.lv, parakstot to ar drošu elektronisko parakstu.

Saņemot Jūsu pieprasījumu par tiesību īstenošanu, LIKTA izvērtēs pieprasījumu un informēs par pieprasījuma izpildi viena mēneša laikā pēc pieprasījuma saņemšanas. Vajadzības gadījumā, ņemot vērā pieprasījuma sarežģītību un par to savlaicīgi paziņojot, šis termiņš var tikt pagarināts vēl uz diviem mēnešiem.

Ja uzskatāt, ka Jūsu personas dati tiek apstrādāti, pārkāpjot tiesību aktu prasības, Jums ir tiesības iesniegt sūdzību vai pretenzijas Datu valsts inspekcijā – Blaumaņa ielā 11/13 – 11, Rīgā, LV1011, info@dvi.gov.lv.

8. Datu pārzinis un kontaktinformācija

Personas datu apstrādes pārzinis ir Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA), vienotais reģistrācijas Nr.40008038242, juridiskā adrese Stabu iela 47-1, Rīga, LV-1011. Ja Jums rodas kādi jautājumi vai komentāri par personas datu vākšanu, apstrādi un izmantošanu, lūdzu, sazinieties ar datu pārzini, rakstot uz e-pastu: office@likta.lv.

9. Izmaiņas privātuma politikā

LIKTA var veikt izmaiņas šajā privātuma politikā, lai nodrošinātu, ka tā ir aktuāla. Ja tiks veiktas būtiskas izmaiņas, tas Jums tiks paziņots.

Šī privātuma politikas redakcija stājas spēkā 2022. gada 1. janvārī.