Baltijas virtuālo prakšu projekts

Baltijas virtuālo prakšu projekts

 • 16. novembris, 2021. gads
 • 0 comments
Mācību iespējas

LIKTA sadarbībā ar Latvijas Universitātes inovāciju centru (LUMIC) īstenotā projekts “Baltijas virtuālo prakšu projekts” ietvaros ir pieejama digitālo prasmju programma 4 tēmās un virtuālās prakses Baltijas valstu organizācijās un uzņēmumos.

Šobrīd tiem, kas meklē jaunas prasmes, trūkst praktiskas (learning by doing) apmācību programmas. Uzņēmumi reti pieņem darbā nepieredzējušus darbiniekus, tādēļ virtuālā prakse var sniegt tik nepieciešamo pieredzi, lai palielinātu savu vērtību darba tirgū.

Programmas mērķis ir paaugstināt vispārējo digitālo prasmju līmeni visā Baltijā, ņemot vērā, ka joprojām ir ļoti maz cilvēku, kuriem ir augsts digitālo prasmju līmenis (zināšanas un prasmes datu analīzē, izpratne par mākslīgā intelekta risinājumiem, programmēšanas prasmes uc.).

Projekts piedāvā bezmaksas apmācību kursus angļu, igauņu, latviešu un lietuviešu valodā par dažādām IKT tēmām. Biznesa un datu analīzes izmantošanu Baltijas valstīs var apgūt apmācību sērijās Bizness un dati , kā izstrādāt programmas un lietotnes galddatoriem un mobilajiem tālruņiem kursos Zema koda/bezkoda platformas pamati, Python programmēšanas pamati. , un kā strādāt ar Microsoft 365 kontu. Visi šie kursi palīdzēs vienkāršot un automatizēt biznesa un ikdienas procesus, kā arī ietaupīt darbinieku laiku.

Reģistrēties kursiem iespējams šeit: www.balticinternships.eu.

Baltijas virtuālās prakses ir unikāla iespēja virtuāli apgūt digitālās prasmes. Visas lekcijas tiek ierakstītas, ļaujot tās skatīties jebkurā laikā vai sākt programmu vēlāk. Turklāt pēc teorijas apgūšanas ikvienam ir iespēja būt daļai no virtuālās prakses, kuras laikā dalībnieki var izmantot savas jaunās prasmes darba vidē. Šī pieredze vēlāk palīdzēs pretendēt uz prasīgiem amatiem un nodrošinās individuālo konkurētspēju vietējā un starptautiskajā darba tirgū.

Interesentiem ir iespēja pieteikties bezmaksas tiešsaistes kursiem darba tirgū augsti pieprasītu digitālo prasmju pilnveidei:

 • Biznesa un datu analīze (ar Power BI): datu izgūšana, biznesa atskaišu sagatavošana un vizualizācija, biznesa scenāriju analīze.
 • Programmu un lietotņu izstrāde (bezkoda programmēšana ar Power BI): uzņēmuma iekšējo procesu automatizēšana, lietotņu izstrāde darba virsmām un mobilajiem telefoniem.
 • Python programmēšanas pamati: Python programmēšanas valodas apguve.
 • Microsoft 365 administrēšanas pamati: Microsoft 365 mākoņpakalpojumi, šo pakalpojumu patstāvīga administrēšana un uzturēšana.

Kas tiek piedāvāts programmas “Virtuālās prakses Baltijā” dalībniekiem?

 • Bez maksas pilnveidot savas digitālās zināšanas ikvienam interesentam no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.
 • Apgūt mācību kursu(s) attālināti ne vien tiešsaistē, bet arī ar lekciju videoierakstiem sev ērtā laikā.
 • Iegūt starptautisku zināšanu apliecinājuma sertifikātu pēc kursu apguves gala eksāmenu nokārtošanas.
 • Piedalīties virtuālā praksē kādā no Baltijas reģiona lielākajiem uzņēmumiem mēneša garumā pēc kursu apguves gala eksāmenu nokārtošanas.
 • Paaugstināt individuālo konkurētspēju kursu absolventiem vietējā un starptautiskajā darba tirgū.

Programmas ietvaros interesentiem ir pieejami mācību kursi angļu un latviešu valodā par dažādām informācijas un komunikācijas tehnoloģiju tēmām.  Mācību materiāli izstrādāti angļu valodā .

Informācija tiešsaistē:
Mērķa auditorija:
Darbaspēka digitālās prasmes.
Digitālās prasmes izglītībā.
Digitālās prasmes IKT profesionāļiem un digitālajiem ekspertiem.
Digitālās tehnoloģijas/specializācija:
Digitālās prasmes
Tīmekļa attīstība
Digitālo prasmju līmenis:
Vidējs
Eksperta
Augsts
Ģeogrāfiskais tvērums - valsts:
Latvija
Lietuva
Igaunija
Mācību specializācijas virziens:
Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas
Valoda:
Angļu
Latviešu
Lietuviešu
Iniciatīvas veids:
Starptautiska iniciatīva
Mācību iespēju veids:
Kurss
Mācību aktivitāte:
E-mācību kurss
Zināšanu novērtēšanas metode:
Jauktā tipa
Mācību ilgums:
Līdz 3 mēnešiem
Kurss ir bezmaksas:
Sertifikācija ir bezmaksas:
Mācību programmu veids:
Viena konkrēta programma
Mācību apjoms un intensitāte:
Nepilna laika intensīvs
Akreditācijas veids:
Mācību aktivitāte
Pašmācības kurss: